Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

malkul 09:38, 31 maj 2018


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Johanka77 napisał(a)
Rzeczone gracki. Nie są takie jak u Poli...
Zresztą Miskanty Variegata też nie... Tylko hakone trzyma fason. No i niezmordowane śmiałki darniowe

graci rusza z kopyta tylko się zadomowią
u mnei nowe miskanty sadzone jesienia też malunie i szczuplunie ale wiem że za rok pokażą na co je stać
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
mrokasia 10:00, 31 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Ciekawa jestem co też uda Ci się zdziałać w weekend. U nas słońce od rana i tak gorąco, że chyba przesadzę zaraz tylko hortkę i pęcherznicę a za resztę sadzenia i przesadzania wezmę się dopiero wieczorem. Buziaki
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 14:14, 31 maj 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
malkul napisał(a)

graci rusza z kopyta tylko się zadomowią
u mnei nowe miskanty sadzone jesienia też malunie i szczuplunie ale wiem że za rok pokażą na co je stać


No właśnie taką mam nadzieję
Są dość nierówne, ale może za rok
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 14:17, 31 maj 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
mrokasia napisał(a)
Ciekawa jestem co też uda Ci się zdziałać w weekend. U nas słońce od rana i tak gorąco, że chyba przesadzę zaraz tylko hortkę i pęcherznicę a za resztę sadzenia i przesadzania wezmę się dopiero wieczorem. Buziaki


Rano był kościół, teraz obiad i sprzątanie. Taki gorąc z nieba, że w Ogrodzie nic się nie chce.

W dodatku od paru dni nie ma wody w gminie . Ciśnienie tak słabe, że spryskiwacze nie chcą się uruchomić... Mąż wkurzony, a trawnik znowu złocisty...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 12:52, 02 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Moja ulubiona rabata o tej porze roku.
Szałwia, ID i bukszpany.

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:51, 02 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Nawet te dwa poschnięte buksy mi w tym nie przeszkadzają. Ponieważ zaczęły odbijać, nie będę ich usuwać.




Trzcinniki pod płotem sąsiada naprawdę mają się dobrze


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 21:08, 02 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
W końcu przesadziłam 5 rozplenic że żwirowiska na nową rabatę. Po wczorajszych burzach i biorąc pod uwagę, jak spore mają korzenie, nie było to lekkie zadanie.
Padam na ryjek

Jedna trochę krzywa, poprawimy jutro....


Brzozy Youngii chcemy z Mężem przesadzić obok śmietnika. Będą to fajnie zasłaniać.

Na ich miejsce planuję kolejne hortki Little Lime. To te doniczki Obecnie są dwie z zeszłego roku.
Zastanawiam się jednak, czy to będzie ok.
Zamiast tych brzóz chcę tam w dół ogrodu Doorenboosy. Ale je chyba dam linii pomiędzy hortki a tuje.



A docelowo rabata będzie pociągnięta aż do górki. Czyli będzie po całości tu gdzie ta bursztynowa murawa oraz mozga. Oczywiście mozga kończy w tym roku bytowanie w naszym ogrodzie.


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 21:40, 02 cze 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Mozge wyrzuć. Tez ja mam i żałuję że ja do siebie zaprosilam.Rabata z szałwia bardzo wyrazista. CO to za gatunek szałwi? Ja też jakiś czas temu przesadzalan rozplenice i wiem jak się nameczylas. Ja swoje jeszcze dzielilam na 4.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 22:07, 02 cze 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Mozge wyrzuć. Tez ja mam i żałuję że ja do siebie zaprosilam.Rabata z szałwia bardzo wyrazista. CO to za gatunek szałwi? Ja też jakiś czas temu przesadzalan rozplenice i wiem jak się nameczylas. Ja swoje jeszcze dzielilam na 4.


Tak mozgę wrzucę. Ale ja nie żałuję. Niejedna tu była dyskusja na temat mozgi, ale ona mi się po prostu podobała
A teraz jest już stara i brzydka, to ją eksmituję

Gatunków szałwii jest tam co najmniej dwa, jutro sprawdzę na fiszce, jaki to.
Generalnie szałwię kupiłam rok temu w LM z wózka po dwa złotych. Taką zwiędłą.

Rozplenice rzeczywiście ciężko. Miałam dzielić, bo srodki mają brzydkie, ale zrezygnowałam.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
MartaKozak 22:08, 02 cze 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Johanka77 napisał(a)


W dodatku od paru dni nie ma wody w gminie . Ciśnienie tak słabe, że spryskiwacze nie chcą się uruchomić... Mąż wkurzony, a trawnik znowu złocisty...


Mamy ten sam problem, trzeba wstawać o 5tej rano żeby jakotakie ciśnienie było do zraszaczy...
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies