Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Dorii 12:43, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Pięknie
A co do żółci i brązów to może troszkę przedwczesna jesień je dopadła z wszechobecnej suszy. No chyba że u ciebie padało.
Na skarpie patrząc w tym momencie brakuje perowskiej również na niższym tarasie. Ale i bez niego niej miodzio.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Makusia 12:48, 11 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu betonowe masz te donice na tarasie? Który rok? Gdzie kupowane? Zadowolona jesteś? Na zimę na zewnątrz zostawiasz? Nie siąkną wodą?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Johanka77 13:31, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dorii napisał(a)
Pięknie
A co do żółci i brązów to może troszkę przedwczesna jesień je dopadła z wszechobecnej suszy. No chyba że u ciebie padało.
Na skarpie patrząc w tym momencie brakuje perowskiej również na niższym tarasie. Ale i bez niego niej miodzio.


Wiesz, niekoniecznie. Ja mam nawadnianie...

Na skarpie na pitrze pośrednim jest lawenda, tylko w tym roku za późno ścięta i kwitnienia nie powtórzyła.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:34, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Makusia napisał(a)
Asiu betonowe masz te donice na tarasie? Który rok? Gdzie kupowane? Zadowolona jesteś? Na zimę na zewnątrz zostawiasz? Nie siąkną wodą?


Marta, to jakiś konglomerat. Kupione w ML jakieś 3 lata temu. Bardzo polecam, ale niestety nie ma już takich. Sama bym dokupiła. Na zimę zostawiam, na dnie mają kulki keramzytowe wsypane.


Miałam jeszcze dwie szare, ale były z domieszką jakiegoś metalu i pospadały mi z tarasu podczas pewnej wichury (puste były) - i szlag je trafił. Cieńsze były.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
beata_m 14:35, 11 wrz 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
no śliczne te kadry!!!!!!!! a połączenie rozchodzników z rozplenicam jest bajeczne (mam podobne ale w skali mini) u Ciebie robi niesamowity efekt.
Doniczki masz cudne!!! skąd, skąd???
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Dorii 16:15, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Johanka77 napisał(a)


Wiesz, niekoniecznie. Ja mam nawadnianie...

Na skarpie na pitrze pośrednim jest lawenda, tylko w tym roku za późno ścięta i kwitnienia nie powtórzyła.

Może jednak za mało jak taka susza jest.

Wiem że masz tam lawendę, dlatego napisałem póki co. Swojej wcale nie ścięłam lub późno kwitła jakoś i szkoda ciąć było jak bzyczki wokół niej latały. Zostawię na zimę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Johanka77 18:06, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
beata_m napisał(a)
no śliczne te kadry!!!!!!!! a połączenie rozchodzników z rozplenicam jest bajeczne (mam podobne ale w skali mini) u Ciebie robi niesamowity efekt.
Doniczki masz cudne!!! skąd, skąd???


Dzięki, dzięki!
Doniczki zakupione w Leroy, ale parę lat temu.
A rośliny z Leroy i wrzosy z Biedro
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 18:07, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dorii napisał(a)

Może jednak za mało jak taka susza jest.

Wiem że masz tam lawendę, dlatego napisałem póki co. Swojej wcale nie ścięłam lub późno kwitła jakoś i szkoda ciąć było jak bzyczki wokół niej latały. Zostawię na zimę.


Wiesz, to byłby dobry prognostyk.
Ale z tymi grabami coś nie tak. Jeden jest ładny zielony, a reszta brązowa...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 18:48, 11 wrz 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia u mnie graby cały sezon takie. Dam im jednak szansę i będę obserwować na wiosnę.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 19:25, 11 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Asia u mnie graby cały sezon takie. Dam im jednak szansę i będę obserwować na wiosnę.


Moje rok temu były ładne. Może będzie trzeba je na wiosnę czymś prysnąć, choć graby takie niewymagające miały być...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies