Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 06:54, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dorii napisał(a)

Moje też są wewnątrz

A co do stylu domu to nie każdy lubi nowoczesny


To jest jasne.
A ja od początku nie piszę tu o stylu domu, tylko o pasztetach stylistycznych.
Niestety patrzę na jeden taki codziennie. Właściciele budowali się chyba metodą na wyprzedaż i majà każde okno inne.
Przez co dom jest niesymetryczny.

Ja niestety też nie mam domu moich marzeń
Ale taki by chyba do naszej okolicy nie pasował.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 06:57, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Sebek napisał(a)
Pelargonie już? U mnie snieg. Dużo śniegu


U nas na szczęście śnieg już nie pada, ale dziś rano pogodynka znowu przesunęła słońce o kolejny dzień
W przyszłym tygodniu depresja murowana.

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kasia1 07:09, 15 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Asiu, nie wiedziałam, że trzeba turzycom kwiatki usuwać. Dzięki za instrukcję.

Propo sąsiedztwa, to kilka lat temu 1 km ode mnie pod szyldem siedliska miała się wybudować przemysłowa ferma drobiu, podobno jedna z największych w Europie (10 ha samej zabudowy). Udało się to zablokować na szczęście.

Ty Asiu jesteś na górce, że te wszystkie domy z okna widzisz i się obawiasz? Czy masz tutaj na myśli estetykę samej okolicy?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Johanka77 07:21, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
kasia1 napisał(a)
Asiu, nie wiedziałam, że trzeba turzycom kwiatki usuwać. Dzięki za instrukcję.

Propo sąsiedztwa, to kilka lat temu 1 km ode mnie pod szyldem siedliska miała się wybudować przemysłowa ferma drobiu, podobno jedna z największych w Europie (10 ha samej zabudowy). Udało się to zablokować na szczęście.

Ty Asiu jesteś na górce, że te wszystkie domy z okna widzisz i się obawiasz? Czy masz tutaj na myśli estetykę samej okolicy?


Jestem na wyniesieniu.
No i niestety mój piękny widok mi zasłonią.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kaha565 08:01, 15 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Ja mieszkam w strefie ochrony konserwatorskiej, który narzuca kilka elementów wyglądu domu na początku nakazał czerwona dachówkę, ale po odwołaniu zgodził się na czarna czyli nie powinnam mieć w okolicy żadnych wybryków architektonicznych
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
inka74 08:01, 15 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A ja mam całe osiedle żółtych domów ) muchy je kochają. Wygrzewają się na ścianach. Kiedyś przemaluję tę elewację, na różowo żart oczywiście
Blaszak może jest na sprzęt. Jak ktoś robi metodą gospodarczą i nie mieszka w pobliżu to musi pewne elementy schować. Ja to się tylko dziwię ludziom, którzy kupują działkę i praktycznie całą jej przestrzeń zajmuje łolopiasty dom. I to nie chodzi o mikroskopijne działki a takie 800 metrów. Za drogą takie coś już trzecie stawiają. Domy ogromne, parterowe i zero przestrzeni wkoło. Wychodzą na taras i podziwiają płot.

Fajnie carexowisko się zatulipanowało
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 08:15, 15 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10270
Johanka77 napisał(a)

.

Ja niestety też nie mam domu moich marzeń
Ale taki by chyba do naszej okolicy nie pasował.


Mam dokładnie to samo. Budowałam 12 lat temu, tylko i aż. Chciałam bardzo nowoczesny ale zderzyłam się z poglądami eMusia, który stwierdził że na naszej wsi, w lesie, by taki nie pasował. Poszłam na ustępstwa. Co prawda dworku nie mam ale nie jest to szczyt marzeń, choć baaardzo długo szukałam projektu, który zadowoliłby oboje. Też się wyniosłam na wieś i też musiałam się dostosować. Choć teraz byłabym mniej ustępliwa, bo widzę że miałam rację. DAŁOBY SIĘ i by pasowało
____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 08:28, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kaha565 napisał(a)
Ja mieszkam w strefie ochrony konserwatorskiej, który narzuca kilka elementów wyglądu domu na początku nakazał czerwona dachówkę, ale po odwołaniu zgodził się na czarna czyli nie powinnam mieć w okolicy żadnych wybryków architektonicznych


To jest fajna sprawa!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:31, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
A ja mam całe osiedle żółtych domów ) muchy je kochają. Wygrzewają się na ścianach. Kiedyś przemaluję tę elewację, na różowo żart oczywiście
Blaszak może jest na sprzęt. Jak ktoś robi metodą gospodarczą i nie mieszka w pobliżu to musi pewne elementy schować. Ja to się tylko dziwię ludziom, którzy kupują działkę i praktycznie całą jej przestrzeń zajmuje łolopiasty dom. I to nie chodzi o mikroskopijne działki a takie 800 metrów. Za drogą takie coś już trzecie stawiają. Domy ogromne, parterowe i zero przestrzeni wkoło. Wychodzą na taras i podziwiają płot.

Fajnie carexowisko się zatulipanowało


Uśmiecham się do różowego domu

Carexowisko dziś tonie w deszczu... obawiam się, że zdjęć pięknych tulipanów w tym roku nie będzie....
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:33, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
April napisał(a)


Mam dokładnie to samo. Budowałam 12 lat temu, tylko i aż. Chciałam bardzo nowoczesny ale zderzyłam się z poglądami eMusia, który stwierdził że na naszej wsi, w lesie, by taki nie pasował. Poszłam na ustępstwa. Co prawda dworku nie mam ale nie jest to szczyt marzeń, choć baaardzo długo szukałam projektu, który zadowoliłby oboje. Też się wyniosłam na wieś i też musiałam się dostosować. Choć teraz byłabym mniej ustępliwa, bo widzę że miałam rację. DAŁOBY SIĘ i by pasowało




U mnie jest spoko, ale zawsze można się jeszcze raz wybudować
A tak serio, to ten dom może i nie jest moim szczytem marzeń, ale jest najnowocześniejszy w okolicy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies