Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Chwasty nad stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty nad stawem

ewde 20:04, 04 sie 2016


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Piszę do tej rubryki, gdyż roślina ta rośnie tuż nad stawem. Rozrasta się w zastraszającym tempie i wygląda masakrycznie. Poza tym zarasta moje lilie i irysy które miały zdobić rów przy stawie. Co mam zrobić z tą natrętną rośliną.
____________________
ewde
Gardenarium 07:22, 05 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest łopian, trudno się go pozbyć. Co masz zrobić? - usunąć, to oczywiste.

Jeśli zarasta liliowce i inne pożądane rośliny to pozostaje wyrywanie, albo wykopanie cennych roślin a to możesz opryskać herbicydem. Jeśli trawa ma pozostać to herbicyd na dwuliścienne, a jeśi i trawę chcesz spalić - to herbicyd totalny.

Ale będzie spustoszenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewde 09:41, 05 sie 2016


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 43
Dziękuję Gardenarium. W najbliższą sobotę biorę się za intruza. wykopię moje liliowce i irysy a łopian odpowiednio potraktuję.Pozdrawiam
____________________
ewde
Gardenarium 08:35, 06 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko, czy on się da unicestwić? Napisz o skutkach działań.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 10:36, 09 sie 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Weź pędzelek, herbicyd do słoika i maluj po liściach... padnie.. ja wytępiłąm u siebie na działce tym sposobem. Od wykopania zawsze jakieś kłącze zostanie... to ma bardzo długi korzeń .. I niestety lubi się pojawiać co jakiś czas. Ale ja ma słoiczek zawsze w pogotowiu. Liście duże to dobrze siego maluje
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
19:09, 29 sie 2016
Nie wiem czemu ale liście jakieś takie inne od łopianowych mi to bardziej podbiał przypomina.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies