Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na końcu świata- Dominika

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na końcu świata- Dominika

Dominika 18:05, 09 cze 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
mysza napisał(a)
u mnie na razie tylko wykopana dziura i powoli zarasta chwastami więc musimy jak najszybciej przy odrobinie wolnego czasu zabrać się za robotę przy nim .Też zdecydujemy się na tę folię , oglądałam ją na targach , to coś jak guma mnie skojarzyło się z dętką .Jest chyba ciężka , czy nie mieliście problemów przy jej układaniu ze względu na jej wagę ?
U nas wykopanie dołu zajęło 4 dni i od razu po wygładzeniu powierzchni położona była folia. A folia faktycznie ciężka była. Mnie akurat nie było wtedy w domu bo tylko na weekendy zjeżdżam ze studiów ale tato mówił, że ledwie dawał rady ciągnąć taki kawał folii zrolowany a on ma dużo krzepy więc musiało ważyć strasznie dużo :/
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
Gardenarium 19:22, 09 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dominika napisał(a)
Mam takie pytanie do znających sie na rzeczy, co to za odniana Cotoneaster? Gałązki wyrastają idealnie płasko w jodełkę. To będzie raczej ta płożąca się po ziemi czy rosnąca w wyższy krzaczek? Czy można to przycinać?




To Cotoneaster horizontalis, chyba najmniej cenna. Nie jest zimozielona, choć ładnie się przebarwia jesienią. Dużo ładniejsza jest "Ursynów" "Coral Beauty" lub niska "Major".
C. horizontalis możesz ciąć na rozgałęzieniach pędów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:23, 09 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dominika napisał(a)

Fajnie to wygląda. Ciekawa jestem dalszej relacji z budowy tego oczka. Oglądałaś może program Mai jak ekipa Danusi zmieniała folię w dużym oczku?

Niestety nie oglądałam. Maja jest w takiej porze dnia, że często mamy wtedy akurat zajęcie nawet w niedzielę.


http://majawogrodzie.tvn.pl/34,Ogrod-z-przebudowywanym-stawem,odcinek.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:41, 09 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dominiko, jestem z Ciebie dumna i witam serdecznie
Wiem jak to jest z mamą, ale moja była bardziej podatna i "chwytała" wszystkie pomysły jakie jej podpowiadałam, pozwalała mi robić samej. To dużo.
Tata też nie oponował, miałam więc wolną rękę, a byłam wtedy w Twoim wieku.
Może się przekonają, że każda roślinka inna, to na bakier z kompozycją prawidłową. Brakuje też wyższych roślin na rabatach.
Podpowiedz mamie, pokaż jakieś zdjęcia, a jak się nie da przekabacić, to zrób własną rabatkę - skalniak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dominika 22:40, 09 cze 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Dziękuję za odpowiedzi Danusiu. Co do skalniaka to będę go tworzyć i w tym celu kupiłam czerwcowego Działkowca, jest tam artykuł o skalniakach. Czytałam też Twój artykuł Danusiu W zasadzie to przeczytałam gazetkę od deski do deski
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
Gardenarium 22:42, 09 cze 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajnie, Działkowiec to ciekawe pismo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 00:23, 14 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
super oczko Dominiko, pokażesz zdjęcia po zakończeniu prac przy nim?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Dominika 12:41, 26 cze 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Nareszcie znalazł się czas żeby kończyć produkcję oczka calutkie wyłożone będzie polnymi kamieniami. Pompa do fontanny i kaskady też już jest. Burza przerwała nam pracę i nalała ciutkę wody
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
Dominika 12:48, 26 cze 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Kradziejki mi najlepiej rosną a te akurat są z plebanii Obecny ksiądz o swoje roślinki wogóle nie dba. te wydłubałam z trawy po kolana, taki skalniak ma Narazie wetknięte aby przechować.


A to hosta posadzona w znalezionej w szopie miedniczce glinianej potem przy oczku będzie a narazie tak sobie stoi
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
Dominika 12:53, 26 cze 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Pierwsze kwiaty floksa się pokazały


A to taki śliczny chaber. Niby chabry są niebieskie ale te dwa się pokrzyżowały z fioletowym groszkiem polnym
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies