Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na końcu świata- Dominika

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na końcu świata- Dominika

Dominika 20:28, 26 maj 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Zbyszku, na tej wschodniej rabacie to brzeg jest bardzo łagodnie pofalowany, tylko tak mi się w paincie namalowało. Niewygodnie rysować na laptopie bez osobnej myszki A co do skalniaka to też wcześniej był u nas i w sumie to nawet nam się podobał. Teraz też będzie. A jeszcze nie ma ostatecznej decyzji czy będzie zwykłe oczko czy może z małą fontanną. Choć mi i mamie to marzy się taka mała kaskada tylko tato pozostał sceptyczny i pomysł stoi w miejscu. Mamy kilka ogromnych, płaskich kamieni więc można kaskadę budować i właśnie ze skalniaczka by woda ciekła
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
ela 21:23, 26 maj 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Witaj Dominiko Zgadzam się z wypowiedziami poprzedników odnośnie agrowłókniny i grupowego sadzenia roślin. Włókniny trzeba się pozbyć i sadzić rośliny w większych grupach. Przerabiam ten temat osobiście Chyba rabata po lewej stronie zbyt zygzakowata 9moim zdaniem oczywiście) Pozdrawiam.
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
Dominika 11:12, 31 maj 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Wrzucam nowy zamysł na rabaty i linię trawnika.
Przy wschodniej ścianie domu trochę "łyso" ale tam już nie można nic więcej zrobić, musi zostać dojazd do studzienek. Tym razem rysowałam na papierze więc dokładniejszy plan. Pozostaje już tylko wymóżdżyć kompozycje na rabaty. I tu się zaczynają "schody" bo ciężko u mnie dostać jakiekolwiek bylinki
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
Dominika 11:15, 31 maj 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Wkoło wody będą napewno hosty i może żurawki jakieś czerwone i karmelowe, trawy wysokie z tyłu i niskie z przodu. To różowe kółko z "3" to wierzba Hakuro. A trzy kółka przy samej ścianie domu to ten duży stożek, który juz mamy i jeszcze będą dwie małe kulki z bukszpanu.
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
Dominika 11:26, 31 maj 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Na resztę jakoś nie mam pomysłu Został mi jeszcze jeden spory sklep z roślinami do sprawdzenia w Bialej Podlaskiej (mam na miejscu bo tu studiuję ). Są tam chyba żurawki ale innych to będę chyba na allegro szukać bo na lubelszczyźnie to takie szkółki raczej pod samym Lublinem czyli ponad 100km ode mnie
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
monteverde 13:56, 31 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
koło wody nasadź liliowców, kaczeńców, a kaskada z płaskich kamieni do oczka będzie fajnie wyglądała tym bardziej,że jest ono lekko wydłużone, jeszcze bergenii możesz tam nasadzić, http://www.hortulus.com.pl/inne/encyklopedia-milosnika-ogrodu/49-kategoria-stanowiska-roslin-w-ogrodzie/100-rosliny-na-miejsca-podmokle.html
http://oczkowodne.net/flora.php
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
KasiaWB 00:42, 03 cze 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Hej Dominika zgadzam się z przedmówcami od A do Z co do agrowłókniny i grupowych nasadzeń

koniecznie zobacz - jeśli oczywiście jeszcze nie widziałaś - stworzony przez Danusię ogrodowy salon nad wodą http://www.ogrodowisko.pl/watek/652-ogrodowy-salon-nad-woda jest wspaniałą inspiracją i można zobaczyć jak rośliny będą wyglądać w przyszłości

Fakt, sporo szkółek jest pod Lublinem i kilka sklepów w samym Lublinie (jest również firmowy sklep szkółki z Ożarowa), ale trzymają się zwykle starych, sprawdzonych roślin nowości ostatnich lat - praktycznie nie do zdobycia

Sprawdź koniecznie swoją okolicę, założę się, że jest tam wiele szkółek formalnych, ale również przydomowych - ludzie hodują rośliny, nawet nowe odmiany i sprzedają np. na targu myślę, że jak się rozejrzysz, popytasz to będziesz miło zaskoczona

Życzę wytrwałości i pięknego ogrodu! Trzymam kciuki
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:47, 03 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja też) i koniecznie zdjęcia pokaż z prac ogrodowych)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Dominika 23:31, 03 cze 2011


Dołączył: 24 maj 2011
Posty: 92
Zdjęcia jutro zrobię i pokażę wykopany już dół na oczko Co do tych szkółek to są w okolicy ale właśnie mają niezbyt duży wybór a byliny to chyba tylko w jednej są no i w NOMI niby coś mają więc sprawdzę.
____________________
Ogród jest jak człowiek, musi mieć w sobie "to coś"... Ogród na końcu świata
monteverde 00:44, 04 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
powodzenia) w zakupach
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies