Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z motyką na słońce

Pokaż wątki Pokaż posty

Z motyką na słońce

anbu 08:25, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Przyszłam się przywitać
Hej!
____________________
Ania Ogród Ani :)
Constans 08:55, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Hej Aniu (imienniczko) Dziękuję za wizytę Jeszcze nie ma co za bardzo oglądać, ale mam nadzieję, że w niedługim czasie to się zmieni Lecę do Ciebie oko nacieszyć
____________________
Ania Z motyką na słońce
makadamia 09:18, 06 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu,

Gratuluję rozpoczęcia nowej przygody i gratuluję mądrości.
Mało kto ma na tyle przytomności umysłu, aby poprosić o radę już na tym etapie - najczęściej ludzie trafiają tutaj, jak już zaczynają sadzić rośliny, jak na poprawianie gleby jest za późno. Ja z pewnością jestem winna tego błędu

Ja bym radziła wypożyczyć glebogryzarkę na weekend, przejechać się nią wzdłuż i wszerz działki, a potem z widłami amerykańskimi powybierać chwasty, kamienie i śmieci - w ten sposób będzie o wiele łatwiej.

Jeśli byście się sprężyli z tą robotą, to może zdążylibyście jeszcze jesienią wysiać nawóz zielony, który wiosną potem się przemieli z ziemią.

W międzyczasie dowiedz się, czy w okolicy można kupić kompost i obornik - niezależnie czy masz glinę czy piach będziesz ich potrzebowała.

A na wiosnę, jak będziesz się zabierała za wyrównywanie ziemi, zamów mączkę bazaltową.

Pracując na działce rozglądaj się, gdzie dużo słońca, gdzie mało, gdzie wiatry wieją a gdzie zacisznie, jakie widoki chciałabyś wyeksponować a jakie schować. To pozwoli w czasie zimy logicznie rozplanować zagospodarowanie działki.

To będzie wspaniała podstawa do stworzenia pięknego ogrodu!
Powodzenia!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Constans 09:37, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Nie mogę zlokalizować kabla do telefonu
____________________
Ania Z motyką na słońce
Constans 09:43, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Witaj Asiu Dziękuję za wizytę i słowa otuchy. No właśnie naczytałam się o tej glebie i stwierdziłam, że z moją wiedzą (a raczej jej brakiem) to ja sobie kompletnie nie poradzę...Stąd moja obecność TU Pan od glebogryzarki ma się pojawić w przyszłym tygodniu. Do obornika mam dostęp - rolnicy w rodzinie Dziękuję jeszcze raz za ciepłe słowa
____________________
Ania Z motyką na słońce
anbu 09:56, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aniu znalazłaś kabel? Bo u mnie w wątku go nie ma hi hi
____________________
Ania Ogród Ani :)
Constans 10:03, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Toszka napisał(a)
kawał roboty przed wami dacie radę


Jakiś domek? Jakieś plany? Jakieś marzenia?


Toszka tylko proszę się nie śmiać z mojej twórczości artystycznej
____________________
Ania Z motyką na słońce
Constans 10:05, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
____________________
Ania Z motyką na słońce
anbu 10:06, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
O ja pierdziule!
Toż to prawdziwe dzieło! Super

____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 10:10, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mój eMuś stwierdził, ze "jak wypreparujesz nasadzenia to będzie cud miód i orzeszki plan"

Teraz pobiłaś na głowę wszystkich planujących!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies