Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z motyką na słońce

Pokaż wątki Pokaż posty

Z motyką na słońce

Constans 13:10, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
budynki* znaczy
____________________
Ania Z motyką na słońce
makadamia 13:28, 06 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Co?! Drzewa nie wyższe niż 2 metry? To albo żart albo pomyłka, bo 2 metry nie żadne drzewo tylko krzak!

Aniu - zrobiłaś mocne wejście takiego planu to jeszcze to forum nie widziało. Bardzo dosłownie opadła mi szczęka!

A teraz konkrety - to duże okrągłe to stół z ławami, tak? Jeśli tak, to 4 metry to chyba lekka przesada.

Rozmieszczenie domku zdecydowanie do przemyślenia: w wersji pierwszej wygląda jakby się pchał na ten nieszczęsny kącik wypoczynkowy, a w wersji drugiej z kolei nie osłania go od wejścia.

Z drugiej strony - weź jeszcze pod uwagę, z której strony chciałabyś mieć taras. w pierwszej wersji wychodzi na północny zachód - czyli mało słońca, za to dużo cienia, co w czasie gorącego lata niekoniecznie jest wadą.

Studnia - naprawdę masz zamiar nosić wodę wiadrami? A co do miejsca - kiedyś to się wzywało różdżkarza, który wskazywał najlepsze miejsce do wiercenia. T
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Constans 13:56, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
makadamia napisał(a)
Co?! Drzewa nie wyższe niż 2 metry? To albo żart albo pomyłka, bo 2 metry nie żadne drzewo tylko krzak!

Aniu - zrobiłaś mocne wejście takiego planu to jeszcze to forum nie widziało. Bardzo dosłownie opadła mi szczęka!

A teraz konkrety - to duże okrągłe to stół z ławami, tak? Jeśli tak, to 4 metry to chyba lekka przesada.

Rozmieszczenie domku zdecydowanie do przemyślenia: w wersji pierwszej wygląda jakby się pchał na ten nieszczęsny kącik wypoczynkowy, a w wersji drugiej z kolei nie osłania go od wejścia.

Z drugiej strony - weź jeszcze pod uwagę, z której strony chciałabyś mieć taras. w pierwszej wersji wychodzi na północny zachód - czyli mało słońca, za to dużo cienia, co w czasie gorącego lata niekoniecznie jest wadą.

Studnia - naprawdę masz zamiar nosić wodę wiadrami? A co do miejsca - kiedyś to się wzywało różdżkarza, który wskazywał najlepsze miejsce do wiercenia. T



Asiu, dziękuję za komplementy to duże okrągłe to murowane ognisko wyłozone wokół jakimiś płytkami a wokół siedzenia chyba murowane i obłożone jakimś kamieniem ciętym (temat jeszcze nieogarnięty do końca) Chyba faktycznie nie będzie takie duże...ten element jako jedyny robiłam na oko, bez pomiarów. Z domkiem mam dylemat, bo z jednej strony chciałabym mieć maksymalnie duży na ile prawo pozwala, a z drugiej jakiś on za duży jakby do tej działki. Nie wiem - głupieje Jeśli chodzi o studnię to wszyscy po mojej stronie alejki mają właśnie w tej linii studnie i nikt nie narzeka na brak wody. Na linie nawadniającą to raczej nas nie stać Dziękuję za wskazówki
____________________
Ania Z motyką na słońce
Constans 13:58, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
a z niskimi drzewkami to już przełknęłam temat...stawiam na jakieś karłowate, kolumnowe, itp. Wyjścia nie mam Tylko od Danusi już się dowiedziałam, że każde nasadzenia powinny mieć ekran a jak tu ekran zrobić na metrowym ogrodzeniu...ech
____________________
Ania Z motyką na słońce
makadamia 14:22, 06 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu - to zrób ogród preriowy - bardzo modny obecnie
Dużo bylin i traw.

A tak praktycznie - naprawdę wszyscy się stosują do tego regulaminu? W życiu nie uwierzę, bo płasko by było jak na patelni i z jednego końca RODU na drugi można by było spojrzeć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 15:41, 06 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dzień dobry Aniu, witam się i ja
Ależ masz pole manewru niesamowite- i przyłączam się do Asi- w dobrym momencie zaczynasz- że tak powiem kolokwialnie- "od 0", ale dzięki temu unikniesz wielu błędów, które są drogie (kupowanie zbędnych roślin), pracochłonne (sadzenie zbędnych, nieprzemyślanych roślin), robotą głupiego (wykopywanie zbędnych nieprzemyślanych roślin) itd

Co do planu- chapeau bas!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Constans 16:13, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
makadamia napisał(a)
Aniu - to zrób ogród preriowy - bardzo modny obecnie
Dużo bylin i traw.

A tak praktycznie - naprawdę wszyscy się stosują do tego regulaminu? W życiu nie uwierzę, bo płasko by było jak na patelni i z jednego końca RODU na drugi można by było spojrzeć


Asia, byliny i trawy podobają mi się bardzo. Zakochana jestem w hostach, ale u mnie słoneczna działka i chyba nie poradzą sobie. Co do regulaminu to z tego co widzę to tylko ogrodzenia u wszystkich niskie, cała reszta to tak średnio zgodna z regulaminem domki tuż przy płocie, czereśnie 5 metrowe....nie chciałabym żeby ktoś się mnie czepiał, że to za wysokie, to takie, tamto srakie ale coś czuję, że złamię regulamin jeśli chodzi o odległość domku od granic działki
____________________
Ania Z motyką na słońce
Constans 16:20, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Makusia napisał(a)
Dzień dobry Aniu, witam się i ja
Ależ masz pole manewru niesamowite- i przyłączam się do Asi- w dobrym momencie zaczynasz- że tak powiem kolokwialnie- "od 0", ale dzięki temu unikniesz wielu błędów, które są drogie (kupowanie zbędnych roślin), pracochłonne (sadzenie zbędnych, nieprzemyślanych roślin), robotą głupiego (wykopywanie zbędnych nieprzemyślanych roślin) itd

Co do planu- chapeau bas!


Cześć Marta Dziękuję za odwiedzinki i słowa pochwały ten mój plan to tylko dlatego taki, że kompletnie nie mam wyobraźni przestrzennej i nie mogłam sobie ułożyć tej działki w głowie
No i jestem przeszczęsliwa że znalazłam Ogrodowisko zanim zaczęłam robić głupoty sama
____________________
Ania Z motyką na słońce
Constans 20:38, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Toszka, pytałaś o różnicę w terenie. Byłam na gruncie wszystko sprawdziłam. Różnica w terenie 35-40 cm. Trudno było pomierzyć dokładnie bo dołki, górki...
____________________
Ania Z motyką na słońce
Constans 20:40, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
i na dokładkę kilka fotek:

takie zielska rosną sobie
____________________
Ania Z motyką na słońce
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies