Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

marba 23:59, 23 wrz 2016


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Marysiu,
jestem Ci wdzięczna za radę. Teraz chyba powinno być dobrze. Dziękuję Ci bardzo za pomoc w mojej bezradności.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Iwk4 00:05, 24 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
I ja Basiu przyszłam się przywitać.
____________________
Ogródek Iwony II
marba 01:05, 24 wrz 2016


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
I ja Cię witam, Iwonko. Masz przepiękny ogród. Na pewno będę często zaglądać.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Karol99 08:45, 24 wrz 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witam.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Mary 09:09, 24 wrz 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
marba napisał(a)
Marysiu,
jestem Ci wdzięczna za radę. Teraz chyba powinno być dobrze. Dziękuję Ci bardzo za pomoc w mojej bezradności.


Bardzo proszę. Będę podglądać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
marba 11:31, 24 wrz 2016


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Witam ponownie wszystkich odwiedzających, dziękuję za miłe powitanie Izie, Asi, Karolowi i przede wszystkim Agacie - mojej ogrodowiskowej sąsiadce, która motywowała mnie do założenia tego wątku.
Teraz trochę więcej o moim ogrodzie.
Kiedy tu zamieszkaliśmy zastaliśmy wzdłuż północnej granicy działki długi pas gęsto rosnących brzóz. Tylko te zewnętrzne miały dość światła aby jako tako rosnąć, wycięliśmy wiec te ze środka, aby pozostałe doświetlić. Powstała w ten sposób brzozowa alejka, która daje cień w upalne lato.


Jeśli chodzi o moją przyszłą wizję ogrodu, to myślałam o stylu naturalistycznym, tak, aby mógł się wpisać w tło w głębi tzn. łąkę i las. Oprócz brzóz rośnie tu kilką dębów, sosen jałowców i osik. Myślę że dobrze wyglądałyby trawy ozdobne.
Mam tylko problem z widokiem po bokach, tzn. tunelami foliowymi sąsiadów. Trzeba chyba czymś to boki przesłonić.



ciąg dalszy nastąpi...
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
omelka1 12:02, 24 wrz 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Znowu mogłam nacieszyć oczy Twoją brzozową aleją.
Trzecie zdjęcie takie bajkowe wyszło.
Od sąsiada posadziłabym świerki albo choinę kanadyjską skoro to ma być ogród naturalistyczny.
Pamiętaj że u mnie są trawy którymi mogę się podzielić wiosną.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
kamila66 12:10, 24 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
marba napisał(a)


ciąg dalszy nastąpi...

Witam się
Alejką brzóz jestem zauroczona
Spojrzałam na tą fotkę i myślę sobie... stawik jak u Małej Mi, ale gdzie woda? Chyba czas pójść do okulisty
Ogród Małej Mi może mógłby być dla Ciebie inspiracją
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5421-ogrod-malej-mi-sezon-2015?page=488

http://majawogrodzie.tvn.pl/237,Ogrod-Malej-Mi-odc-522,odcinek.html
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
marba 13:14, 24 wrz 2016


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Witaj Agatko,
to "bajkowe" zdjęcie robiłam w promieniach zachodzącego słońca, kiedy nad lasem gromadziły się ciemnogranatowe chmury. Kontrast spotęgował efekt. Mam jeszcze kilka takich zdjęć.

Dwa pierwsze zdjęcia pokazują długi na prawie 20 metrów i głęboki na dwa metry wykop, skąd poprzedni właściciel czerpał piasek. Była myśl, żeby zrobić tam staw, ale w domu bywają malutkie dzieci (chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe), więc odstąpiliśmy od tego pomysłu. Postanowiłam jakoś inaczej ten teren zagospodarować. "Wyrzeźbiłam" w zboczach półeczki, i posadziłam płożące jałowce. Na razie są jeszcze małe, więc uzupełniłam wolne przestrzenie z konieczności tym co miałam "pod ręką", ale to tymczasowo. Mam nadzieję, że kiedyś jałowce rozrosną się na tyle, że pokryją zbocza mojego "wąwozu".
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 17:31, 24 wrz 2016


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Kamilo,
Ogród Małej Mi oglądałam kiedyś w programie "Maja w ogrodzie". Zapamiętałam bogactwo barw i tryskającą energią gospodynię. Chętnie obejrzę raz jeszcze, dzięki za linka. Zajrzałam też do Twojego ogrodu, bardzo podoba mi się ogrodzenie z poziomych, pofalowanych desek. W ogóle cały ogród jest piękny, a Twoje psy przeurocze. Ja też mam dwa. To bracia: Bolek i Lolek.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies