Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

Aggaa 19:28, 14 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497


Wracam z rysunkiem, bardzo się starałam, uwierzcie mi na słowo
Naniosłam potrzebne wymiary i juz widzę, że chyba faktycznie ta pergolę trzeba jakoś unieść bo wysokosc 2.3 m to chyba za nisko, co myślicie? Pomóżcie z tą konstrukcją bo jakoś sie pogubilam .
Jak ją poprowadzic?
Podloga tarasu ma wymiary 5.6 × 5.6 m
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 19:32, 14 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Którą z wersji wybrać ( rysunki na 36 str )? A moze zupełnie inaczej to rozwiązac?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 19:48, 14 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
a może cos takiego ???
http://diyoutdoor.selbermachendeko.com/just-delivered-this-design-would-you-go-for-some-color-in-your-garden/
____________________
Aga Z miłości do brzozy
magnolia 11:26, 15 lut 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ta wysokość 2.3 wynika z wysokości blaszka? Kurcze, potrzeba wyżej, np 2.6-2.7. Może pergola powinna być tez nad blaszakiem? wtedy koniecznie trzeba dostawić słupy podtrzymujące pergolę tez w środku, czyli jeszcze inna wersja musi powstać. Tylko macie parę, żeby budować coś tak dużego?
Albo zrobić pergolę nad tarasem, a nad blaszakiem poprowadzić tylko belkę nad wejściem do niego- czyli tylko od frontu będzie miała nad sobą podwyższoną pergolę
____________________
magnolia 11:28, 15 lut 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Aggaa napisał(a)
a może cos takiego ???
http://diyoutdoor.selbermachendeko.com/just-delivered-this-design-would-you-go-for-some-color-in-your-garden/

Chyba że coś takiego jak pokazałas w linku, ale nie do samego pom. gosp.
Wtedy nie musi być taka wysoka.
To jest całkiem fajne
____________________
magnolia 11:33, 15 lut 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
albo połączyć to z linku z Twoim rys nr2.
____________________
Aggaa 09:26, 16 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
magnolia napisał(a)
ta wysokość 2.3 wynika z wysokości blaszka? Kurcze, potrzeba wyżej, np 2.6-2.7. Może pergola powinna być tez nad blaszakiem? wtedy koniecznie trzeba dostawić słupy podtrzymujące pergolę tez w środku, czyli jeszcze inna wersja musi powstać. Tylko macie parę, żeby budować coś tak dużego?
Albo zrobić pergolę nad tarasem, a nad blaszakiem poprowadzić tylko belkę nad wejściem do niego- czyli tylko od frontu będzie miała nad sobą podwyższoną pergolę


Martuś tak, wysokość 2,30 to wysokość blaszaka i M nnie chciała wyzej podnosić domku ogrodnika. Za bardzo nie wyobrażam sobie by pergola była też nad blaszakiem, to byłaby mega konstrukcja i chyba niepotrzebne ładowanie kasy. I całość zrobiłaby sie jeszcze masywniejsza, a chyba nie chcemy iść w tą stronę
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 09:33, 16 lut 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
magnolia napisał(a)

Chyba że coś takiego jak pokazałas w linku, ale nie do samego pom. gosp.
Wtedy nie musi być taka wysoka.
To jest całkiem fajne


To może z tym coś pokombinujemy . A ja pomyślałąm, zeby właśnie tą belkę pod spodem poprowadzić do pom. gospodarczego i właśnie na nim tą belkę oprzeć. Wtedy belki które są na niej oparte znalazłyby sie jeszcze wyżej.

Po południu naniosę pomysł na rysunek, może coś więcej nam się rozjaśni.

Martuś dziękuję, że jesteś

edit, pomyślałam też by tą belkę pod spodem zrobić stalową, nie drewnianą, byłaby mocniejsza?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
magnolia 11:39, 16 lut 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Aggaa napisał(a)


To może z tym coś pokombinujemy . A ja pomyślałąm, zeby właśnie tą belkę pod spodem poprowadzić do pom. gospodarczego i właśnie na nim tą belkę oprzeć. Wtedy belki które są na niej oparte znalazłyby sie jeszcze wyżej.

Po południu naniosę pomysł na rysunek, może coś więcej nam się rozjaśni.

Martuś dziękuję, że jesteś

edit, pomyślałam też by tą belkę pod spodem zrobić stalową, nie drewnianą, byłaby mocniejsza?


fajny pomysł. Tylko martwi mnie szerokość- te 5.6m. Boję się że poziome belki się ugną na takiej szerokości. Trzeba tez to rozrysować z wymiarami- wtedy będzie widać proporcje szerokości do wysokości
____________________
Aggaa 17:57, 10 sie 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
A niech tam jak już zajrzałam to wrzucę kilka fotek
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies