Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

Aggaa 20:31, 06 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Toszka napisał(a)
Witaj z wątkiem

Tu masz niemal bliźniaczy ogród, który może być dla ciebie inspiracją.
a tu drugi ogród który może być inspiracją

Dobrze by było, abyś spreparowała plan ogrodu z zaznaczeniem domu, drzew, ścieżek i innych stałych elementów. Na planie obowiązkowo kierunki świata.

Osobiście chciałabym też coś bliżej wiedzieć o twoim guście, upodobaniach, sympatiach i ciągotach ogrodniczych. Łatwiej wtedy podpowiadać i próbować wymyślić cokolwiek
Wiem, że pisałaś o założeniu swobodnego ogrodu, ale warto wiedzieć co to wg. ciebie znaczy swobodny - czy ograniczone swobody, czy nieograniczone

I moje spostrzeżenie - rabaty przy tarasie bym zrobiła większe, szersze... bo takie pyćki metr szerokości to zgroza w biały dzień

Jeszcze jedna rzecz (jeśli zrobisz plan to sama to zauważysz) - czemu owe rabatki mają być tylko przy tarasie? Ja bym dom otuliła rabatami, tak by wtopił się w zieleń.

Plan! Plan! Plan!
Trzeba bezwstydnie planować na planie


Witaj Toszka
Czekałam na Ciebie

Wątek ogrodu Ursy przestudiowałam przedwczoraj w nocy od dechy do dechy Jest śliczny. Bardzo mi się podoba. Na pewno będzie dla mnie inspiracją.

Zrobię plan działki, może jeszcze dzisiaj się uda...

Rabatka przy tarasie jest ... no może nie największa, ale jakoś tak wyszło
wydawało nam się, że tak będzie wygodnie poruszać się przy tarasie..., ale chyba nie będzie tak źle bo owszem tak jak mówisz chcemy zrobić rabaty dookoła domu tylko tak jakoś po kolei . Większość robimy własnymi siłami i funduszami, wiec nie wszystko naraz. Od tarasowej chcieliśmy zacząć

Chciałabym, żeby ogród był jakby wtopiony w las. Żeby były piętra, od najwyższego przez średnie do najniższego, żeby zmieniał się wraz z porami roku. Żeby w miarę możliwości ciągle coś kwitło.

Brzozy uwielbiam to fakt, śmieciuchy z nich to też fakt.
Widzę u siebie rabaty przed tujami wokół ogrodzenia i rabaty pod brzozami z tyłu działki. Nie pokazywałam przodu działki, tam też jest sporo do zrobienia, też są drzewa brzozy i sosny

Aha co to znaczy dla mnie swobodny ?
tak mniej więcej raczej nieograniczenie swobody Nie lubię sztywnych jedynie ilastych ogrodów. Ogród swobodny to też taki, w którym na środku dzsiałki można zagrać w siatkówkę i pod drzewkiem poleżeć na hamaczku. To też taki, że jak na rabatę pod brzozami spadną tony liści z brzozy to będzie to wyglądało w miarę naturalnie. Więc jako wypełnienie to jedynie kora wchodzi w rachubę.
Ale uwielbiam symetrię, konsekwencje kolorystyczną. Ulubione kolory w ogrodzie to biały, limonkowy, fioletowo niebieski. Rożowy bardzo mi pasuje w rozchodnikach.
Podobają mi się ogrody w których jest dużo traw swobodnie poruszających się na wietrze. Uwielbiam połączenia traw z kwitnącymi roślinami np. lawendą,rozchodnikami, szałwią, jeżówkami, werbeną. Jeśli iglaki to gdzieniegdzie. Zawsze mi sie podobały rabaty pod brzozami z wykorzystaniem właśnie funkii i innych cienistych roślin, których nazw nie znam;-( Bardzo lubię też wrzosy i kosodrzewinki (mieszkam na ulicy kosodrzewiny - to zobowiązuje ).


Jeśli chodzi o warunki glebowe to jest to ziemia raczej przepuszczalna, piaszczysta. Pewnie lekko kwaśna (choć przyznam się, że nie sprawdzałam)

Codo rabaty przy tarasie to jakoś chyba napaliłam się na te rozchodniki i rozplenice. Mam rozchodniki w dwóch kolorach jasny i ciemny róż. Malutkie rozsadzone w tym roku, ale są. Do tego rozplenica... no właśnie tylko jaka? ... hameln za duża... jakaś miniaturowa..., ale jaka odmiana? Myślałam żeby z tyłu dać rozplenice i przed nią lekko w nią cofnięte rozchodniki ułożone w dwóch kolorach na przemian. Coś małego może jeszcze z przodu by się przydało. Kupiłam dziś do przymiarki dwa carex morrowi variegata... ale sama nie wiem

W niedalekiej odległości od tarasu, także w słonecznym miejscu planuję duuużą rozciągniętą, rabatę z wyższymi miskantami, werbeną, stipą, jeżówką, małą trawką i szałwią )))

Mam nadzieję, że jest trochę więcej informacji

Plan zrobię, obiecuję










____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 20:36, 06 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
UrsaMaior napisał(a)
Dzień dobry Oj na te brzozy to jeszcze będziesz klęła haha, jak parę z nas tu na forum


Witaj Ursa
Byłam w Twoim ogrodzie

Piękny jest i basta! Będzie moją inspiracją
Jakoś nie kojarzę zdjęcia najbliższego otoczenia tarasu możesz zdradzić swoje rozwiązanie?

Brzozy... tak tak wiem co masz na myśli ale i tak je uwielbiam.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 20:37, 06 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
makadamia napisał(a)
Baardzo przyjemna działka a ten hamaczek daje +100 do atrakcyjności


Halo Makadamia Hamaczek miodzio. Tego miejsca nie zmianiam
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 20:38, 06 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
asiak napisał(a)
Witam i będę kibicować


Witaj Asiu. Pozdrawiam. Trzymaj kciuki
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 20:41, 06 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
polinka napisał(a)
Cześć. Piękne brzozy i fajnie, że zostały. Zazdroszczę ogrodów, gdzie są juz dojrzałe drzewa

Pozdrawiam i będę kibicowac w drodze do wymarzonego ogrodu


Witaj
Dziękuję, ale widzę, że u Ciebie dużo sie dzieje
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 20:43, 06 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
lindsay80 napisał(a)
Witaj Agnieszko, uwielbiam takie wielkie brzozy jak u Ciebie więc od razu mi się spodobało.
Zgadzam się z Toszką, że te rabatki przy tarasie wąziutkie są strasznie, może warto by było coś pokombinować, żeby je powiększyć, bo nie ma tam jak skrzydeł rozwinąć.


Witaj serdecznie
niestety jeśli chodzi o wymiary tej rabaty raczej już nie zmienimy.Musi nam to wystarczyć. W niedużej odległości będą dużo wieksze rabaty
____________________
Aga Z miłości do brzozy
ren133 23:43, 06 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
No widzisz jak ładnie poszło Brawo
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
iwka 08:34, 07 paź 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Witam się i ja mój ogród zupełnie inny ale kocham takie leśne klimaty więc pozwolisz, że będę podglądać

Zrób sobie podpis w stopce, łatwiej będzie trafić do Twojego ogrodu tu masz ściągę jak to zrobić
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Gardenarium 09:09, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cieszę się że Toszka zalinkowała i akurat oba ogrody to moje projekty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
UrsaMaior 11:13, 07 paź 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Aggaa napisał(a)


Witaj Ursa
Byłam w Twoim ogrodzie

Piękny jest i basta! Będzie moją inspiracją
Jakoś nie kojarzę zdjęcia najbliższego otoczenia tarasu możesz zdradzić swoje rozwiązanie?

Brzozy... tak tak wiem co masz na myśli ale i tak je uwielbiam.


Byłaś i nie dałaś znaku życia? No wiesz?;D
W najbliższym otoczeniu tarasu jest granitowa opaska i niedokończona (a to niespodzianka hehe) rabata z cisami, klonem i tawułkami Vision in Red. Brakuje tam jeszcze źródełka, więc nie chwaliłam się nią do tej pory.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies