Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

sylwik69 00:20, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj! piękne tło na ogród już masz-szczęściarai wiesz co chcesz a to połowa sukcesu,drugą połówkę zweryfikują odwiedzający Twój wątek!na pewno znajdziesz tu pomoc,trzymam kciuki i będę zaglądać
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
anka_ 08:11, 06 paź 2016


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Aggaa napisał(a)
...myślałam o rozplenicy hameln, podobnej wysokości co rozchodniki, myślisz, że za wysoka? ....
Aga na projektowaniu to ja zupełnie sie nie znam, ale zerknij jaka może być Hameln. http://www.ogrodowisko.pl/watek/4315-kolorowy-ogrod-do-kapitalnego-remontu?page=439#post_8 Tu nie będzie miała miejsca, żeby się pokazać. Jak się rozrośnie to 'wejdzie' na taras i będzie deptana. Sebek świadomie zaproponował mini rozplenice. A w realu one są cudowne i wcale nie takie mini.

A działkę masz dużą i piękną. Hameln napewno znajdzie lepszą miejscówkę wśród starodrzewu, gdzie będzie mogła pokazać się w całej okazałości.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 09:34, 06 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Witaj z wątkiem

Tu masz niemal bliźniaczy ogród, który może być dla ciebie inspiracją.
a tu drugi ogród który może być inspiracją

Dobrze by było, abyś spreparowała plan ogrodu z zaznaczeniem domu, drzew, ścieżek i innych stałych elementów. Na planie obowiązkowo kierunki świata.

Osobiście chciałabym też coś bliżej wiedzieć o twoim guście, upodobaniach, sympatiach i ciągotach ogrodniczych. Łatwiej wtedy podpowiadać i próbować wymyślić cokolwiek
Wiem, że pisałaś o założeniu swobodnego ogrodu, ale warto wiedzieć co to wg. ciebie znaczy swobodny - czy ograniczone swobody, czy nieograniczone

I moje spostrzeżenie - rabaty przy tarasie bym zrobiła większe, szersze... bo takie pyćki metr szerokości to zgroza w biały dzień

Jeszcze jedna rzecz (jeśli zrobisz plan to sama to zauważysz) - czemu owe rabatki mają być tylko przy tarasie? Ja bym dom otuliła rabatami, tak by wtopił się w zieleń.

Plan! Plan! Plan!
Trzeba bezwstydnie planować na planie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 09:39, 06 paź 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8184
Dzień dobry Oj na te brzozy to jeszcze będziesz klęła haha, jak parę z nas tu na forum
____________________
ogród pod lasem
makadamia 10:16, 06 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Baardzo przyjemna działka a ten hamaczek daje +100 do atrakcyjności
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
asiak 10:58, 06 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam i będę kibicować
____________________
AsiaDziałeczka Asi
polinka 11:32, 06 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć. Piękne brzozy i fajnie, że zostały. Zazdroszczę ogrodów, gdzie są juz dojrzałe drzewa

Pozdrawiam i będę kibicowac w drodze do wymarzonego ogrodu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
lindsay80 11:39, 06 paź 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Witaj Agnieszko, uwielbiam takie wielkie brzozy jak u Ciebie więc od razu mi się spodobało.
Zgadzam się z Toszką, że te rabatki przy tarasie wąziutkie są strasznie, może warto by było coś pokombinować, żeby je powiększyć, bo nie ma tam jak skrzydeł rozwinąć.
____________________
Tu ma być ogród :)
Aggaa 19:02, 06 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
sylwik69 napisał(a)
Witaj! piękne tło na ogród już masz-szczęściarai wiesz co chcesz a to połowa sukcesu,drugą połówkę zweryfikują odwiedzający Twój wątek!na pewno znajdziesz tu pomoc,trzymam kciuki i będę zaglądać


Dziękuję oby stało się jak mówisz
Zapraszam
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 19:16, 06 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
anka_ napisał(a)
Aga na projektowaniu to ja zupełnie sie nie znam, ale zerknij jaka może być Hameln. http://www.ogrodowisko.pl/watek/4315-kolorowy-ogrod-do-kapitalnego-remontu?page=439#post_8 Tu nie będzie miała miejsca, żeby się pokazać. Jak się rozrośnie to 'wejdzie' na taras i będzie deptana. Sebek świadomie zaproponował mini rozplenice. A w realu one są cudowne i wcale nie takie mini.

A działkę masz dużą i piękną. Hameln napewno znajdzie lepszą miejscówkę wśród starodrzewu, gdzie będzie mogła pokazać się w całej okazałości.


Witaj Aniu
poczytałam dzisiaj o tej "mojej" hameln i chyba faktycznie będzie zbyt duża przy moim tarasie ... ale "całkiem przypadkiem" przejeżdzałam dzisiaj koło szkółki i nie omieszkałam kupić do przymiarki carex morrovi Variegata (2 sztuczki). Są bardzo ładne.

Jeśli chodzi o mini rozplenicę masz na myśli jakąś konkretną odmianę?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies