Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

Aggaa 21:04, 07 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Cześć dziewczyny Zaglądajcie i doradzajcie bo plan się dopiero robi...
____________________
Aga Z miłości do brzozy
AnnaCh 21:18, 07 paź 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No to i ja przybywam się oficjalnie przywitać z sąsiadką Reni
Super, że jesteś Ja do połączenia hameln + rozchodniki mam słabość, taką samą jak do lawendy
Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Aggaa 21:30, 07 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Zaglądaj zaglądaj, zapraszam na razie nie ma co ogladać

Taka sąsiadka jak Renia to skarb!
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Gardenarium 08:28, 08 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aggaa napisał(a)
Tak sobie jeszcze myślę o tej mojej rabarcie przy tarasie ... a może tujki kulki danica czy w zółtawym odcienu porozrzucane ze stipą i jeżówkami ?


Zdecydowanie fajny pomysł, bo kup kulki "Miriam" - do tego ciemne jeżówki i beżowa Stipa. Co prawda Stipa za bardzo nie zimuje (rozsiewa się potem w nieoczekiwanych miejscach) więc może lepiej Carex 'Evergold' ?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aggaa 11:48, 08 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Gardenarium napisał(a)


Zdecydowanie fajny pomysł, bo kup kulki "Miriam" - do tego ciemne jeżówki i beżowa Stipa. Co prawda Stipa za bardzo nie zimuje (rozsiewa się potem w nieoczekiwanych miejscach) więc może lepiej Carex 'Evergold' ?


Danusiu cieszę się, że zaglądnęłaś i napisałaś do mnie
No to teraz mam dylemat, są dwie opcje kulki miriam, beżowa stipa (myślałam że stipa jest tylko jedna ) i jeżówki.
albo rozchodniki, rozplenica i .. nowłaśnie i co do tego?
Rabata jest dość wąska i w pełnym słońcu...

... aha no i póki co nawadnianie para ręczne
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Toszka 11:53, 08 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Same rozplenice i rozchodniki to spektakl jesienny, od połowy sierpnia najwcześniej, a w zasadzie od września.
Rozplenica Hameln to ok 1m średnicy. Rozchodniki także. Przy założeniu, że spore kępy będą, czyli ok 3 roku od posadzenia pyciek malutkich.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Aggaa 12:12, 08 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Toszka napisał(a)
Same rozplenice i rozchodniki to spektakl jesienny, od połowy sierpnia najwcześniej, a w zasadzie od września.
Rozplenica Hameln to ok 1m średnicy. Rozchodniki także. Przy założeniu, że spore kępy będą, czyli ok 3 roku od posadzenia pyciek malutkich.


No właśnie, sama widzisz ogrodniczka ze mnie marna ;-( , dziękuję Ci za radę
Czyli co w moim przypadku korzystniejsza opcja z kulkami i stipą i jeżówkami?
Do tego może jeszcze jakieś cebulki wrzucę, żeby coś się działo wiosną zanim stipa ruszy, nawet kupiłam jakiś białe tulipany...
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Toszka 12:33, 08 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Danusia podpowiedziała, że zamiast stipy można dać jakieś carexy zimozielone. Bo stipę trzeba traktować jako roślinę sezonową z opcją de lux "samosiew niekontrolowany"

Teraz trzeba cebulki dosadzić, w ilości zawrotnej tak by utrzymać atrakcyjność cały rok.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Aggaa 12:42, 08 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Danusia na pewno ma rację, carex to byłby wybór zdroworozsądkowy, ale jakoś stipy bliższe memu sercu. Są lżejsze i bardziej zwiewne i trochę chyba wyższe niż carexy. Ale ja jeszcze gapa jestem i nie znam wszystkich carexów chyba, że jest taka wyższa i zwiewniejsza.

Jest?

A cebule... zawrotna ilość to znaczy jaka? mam nadzieję, ze nie spadnę z kanapy
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Toszka 12:51, 08 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Cebule przynajmniej 100 tulipanów, co najmniej 20 czosnków (duzych) i z 80 główkowych.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies