Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

magnolia 18:21, 18 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Tak patrzę na zdjęcie, na plan i wydaje się,że jest w porządku.

Może narazie Cię razi, bo coś wyrosło, co jest inne niż ogród. Ale urosnie drzewo w rogu w rogu, pnącza na ścianie i będzie git.
Ja bym nie dodawała tam dodatków na ściany za bardzo, żeby nie skupiać uwagi na budynku. Ale juz na brzegu placyka i w ogóle na placyku- mocny stół, donice ( tylko z bardzo prostymi roslinami, nie kolorowymi bardzo, żeby nie burzyć tamtej harmonii kątka przy lesie- (ciemierniki, funkie, może trawy, szałwie, zawilce, czy małe drzewka)będa super. Omijaj plastik,dawaj drewno, betonopodobne, ceramikę, spatynowany metal w dodatkach.

Mnie się podoba.
____________________
Aggaa 19:25, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Takie konstrukcje przychodzą mi do głowy

1


2
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 19:28, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)
Fajnie tam to zadaszenie będzie wyglądać


Myślisz? Zadaszenie potrxebne jako ochrona przede wsxystkim przed słońcem, żeby ochronić się przrd deszczem potrzebne byłoby coś cięższego
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 19:38, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
magnolia napisał(a)
Tak patrzę na zdjęcie, na plan i wydaje się,że jest w porządku.

Może narazie Cię razi, bo coś wyrosło, co jest inne niż ogród. Ale urosnie drzewo w rogu w rogu, pnącza na ścianie i będzie git.
Ja bym nie dodawała tam dodatków na ściany za bardzo, żeby nie skupiać uwagi na budynku. Ale juz na brzegu placyka i w ogóle na placyku- mocny stół, donice ( tylko z bardzo prostymi roslinami, nie kolorowymi bardzo, żeby nie burzyć tamtej harmonii kątka przy lesie- (ciemierniki, funkie, może trawy, szałwie, zawilce, czy małe drzewka)będa super. Omijaj plastik,dawaj drewno, betonopodobne, ceramikę, spatynowany metal w dodatkach.


Mnie się podoba.


No razi mnie właśnie, zwłaszcza teraz gdy wszystko dookoła jest niskie. Pnącze na ścianę nzpewno puszczę, tzn bluszcz mikrusek juz jest a z przywarką pewnie sprobuje.
Stół faktycznie powinien być mocny, nie myslałam o nim. A donice to.jakie masz na myśli? Takie wolnostojące?
A mýślisz, ze na samyvh tyłach ( między tujami a placykiem) dać jakieś drzewa? Myślałam raczej o jakiś trawach, moze hakone powtórzyć z tej boczbej rabaty i w nią ciemieniki? Zawilce też mam mogę je tu wrzucić.

Jesscze jedno... Jezu zamęczę Cię... placyk jest wytyczony krawężnikami, musimy go czymś wypełnić pasowałby grys a krzesła w grysie będą się zapadać. Musialaby być ławka chyba...
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Roocika 21:36, 18 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aggaa napisał(a)
słabe zdjęcie, ale przebarwione molinie wyglądały zjawiskowo


Aga a te trawki sterczące to jakie ? To jakieś molinie? Czy trzcinniki?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Aggaa 21:41, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Roocika napisał(a)

Aga a te trawki sterczące to jakie ? To jakieś molinie? Czy trzcinniki?


To molinia Paul Petersen
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Roocika 21:56, 18 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aggaa napisał(a)


To molinia Paul Petersen


Dziękuję, gapa ze mnie, już to pisałaś
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
HannaR 09:55, 19 sty 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Hejo,
Niedawno oglądałam zdjęcia z angielskiej rezydencji, gdzie przy ceglanym murku była wielka, obrośnięta pnączami pergola: drewniana, wsparta na ceglanych filarach. Fajnie to wyglądało, ale czytam, że nie przepadasz za tą cegłą...
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
antracyt 10:10, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Podglądałam Twoje zmagania ogrodowe po cichu i chyba już czas się ujawnić
Czy mogłabyś wstawić wymiary istniejącej zabudowy(z wysokością) i placyku który chcesz zadaszyć? Wydaje mi się, że istniejąca bryła jest strasznie niska (a może to tylko złudzenie) i może dobrze by było zadaszenie lekko przewyższyć. Całość nabrałaby lekkości.
Mi się ta cegła podoba
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
magnolia 10:35, 19 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Aggaa napisał(a)


No razi mnie właśnie, zwłaszcza teraz gdy wszystko dookoła jest niskie. Pnącze na ścianę nzpewno puszczę, tzn bluszcz mikrusek juz jest a z przywarką pewnie sprobuje.
Stół faktycznie powinien być mocny, nie myslałam o nim. A donice to.jakie masz na myśli? Takie wolnostojące?
A mýślisz, ze na samyvh tyłach ( między tujami a placykiem) dać jakieś drzewa? Myślałam raczej o jakiś trawach, moze hakone powtórzyć z tej boczbej rabaty i w nią ciemieniki? Zawilce też mam mogę je tu wrzucić.

Jesscze jedno... Jezu zamęczę Cię... placyk jest wytyczony krawężnikami, musimy go czymś wypełnić pasowałby grys a krzesła w grysie będą się zapadać. Musialaby być ławka chyba...


tak, donice wolnostojące, ale możesz myśleć o nich kiedyś, potem.

A mýślisz, ze na samyvh tyłach ( między tujami a placykiem) dać jakieś drzewa? Myślałam raczej o jakiś trawach, moze hakone powtórzyć z tej boczbej rabaty i w nią ciemieniki? Zawilce też mam mogę je tu wrzucić.- chyba już nie drzewa, tam chyba ciasno by było z nimi, jeśli się nie mylę. i zawilce i hakone z ciemiernikami fajne bardzo, tylko czy przy tujach na piasku dadzą radę?- można próbować. Ciemierniki cuchnące też by fajne były ( nie cuchną wcale), bo są ciut wyższe i takie jasnozielone.
ławka by pięknie grała- podobna do stołu, drewniana,konkretna i prosta.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies