Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

Aggaa 13:01, 08 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
hmmmm... aż tyle nie mam, ale może coś się jeszcze da dokupić...

a jeśli carex to jaki?
a moze stpia z tyłu i carex z przodu?

czy już kombinuje ???
____________________
Aga Z miłości do brzozy
lindsay80 13:32, 08 paź 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Stipa w sezonie fajniejsza, ale właściwie trzeba siać co roku, bo zimy znosi marnie, nawet jak przezyje to tylko czesc kepy w kolejnym roku odzywa i pozno robi efekt na rabacie.
Co do carexow to trzeba porzadnie przemyslec sprawe.
Mi zeszlej zimy, padły wszystkie Evergoldy, Gold Fountain i Amazon Mist - Ty masz lepiej osłonięty ogród to może te odmiany zimować będą lepiej.

A może daj tam seslerie jesienną z szałwią lub rozchodnikami lub jeżówkami i kule bukszpanowe lub Miriam?
Z jeżówek w to miejsce polecam Ci jakieś niższe odmiany, typu Butterfly Kisses, Dixie Belle, Glowing Dream, Sweet Sixteen lub Green Jewel.
____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 13:33, 08 paź 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
jeszcze mi przyszło do głowy, że bardzo fajnie przy tarasie by też wyglądała sesleria Variegata z jeżówkami
____________________
Tu ma być ogród :)
Juzia 15:06, 08 paź 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Sesleria variegata????

Może molinia?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
lindsay80 15:07, 08 paź 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Juzia napisał(a)
Sesleria variegata????

Może molinia?


masz racje, pomyliło mi się chodziło mi o molinię Variegata
____________________
Tu ma być ogród :)
Gardenarium 16:08, 08 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzisiaj znowu mysląc o tobie napotkałam przycięte brzozy, brzydko przycięte - grube kikuty było widać, ale brzozy z daleka wyglądały bardzo dobrze. Jak nie-brzozy Teraz co brzoza, to myślę Aggaa....i jej przycinanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aggaa 23:48, 08 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Danusiu pytasz czy nasze były przycinane czy chcesz powiedzieć, że i nasze też tak kiepsko wystrzyżone?

Danusiu nasze brzozy też były przycinane od góry, na zdjęciach za bardzo nie widać. Gdy kupiliśmy tą działkę było tu mnóstwo samosiejek brzóz i sosen i nieszczęsnej czeremchy. Były upchane jedna przy drugiej i pięły się do góry rywalizując o słońce, która pierwsza. Niestety wszystkie drzewa od dołu są gołe , chyba, że rosły na obrzeżu działki. Takie już były. Zostawiliśmy wszystkie brzozy i najładniejsze sosny, które nie rosły w miejscu przyszłego domu. Niestety podczas pierwszej wichury trzy brzózki zostały wyrwane z korzeniami, takie były lichutkie.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 00:06, 09 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
lindsay80 napisał(a)
Stipa w sezonie fajniejsza, ale właściwie trzeba siać co roku, bo zimy znosi marnie, nawet jak przezyje to tylko czesc kepy w kolejnym roku odzywa i pozno robi efekt na rabacie.
Co do carexow to trzeba porzadnie przemyslec sprawe.
Mi zeszlej zimy, padły wszystkie Evergoldy, Gold Fountain i Amazon Mist - Ty masz lepiej osłonięty ogród to może te odmiany zimować będą lepiej.

A może daj tam seslerie jesienną z szałwią lub rozchodnikami lub jeżówkami i kule bukszpanowe lub Miriam?
Z jeżówek w to miejsce polecam Ci jakieś niższe odmiany, typu Butterfly Kisses, Dixie Belle, Glowing Dream, Sweet Sixteen lub Green Jewel.


Czyli te carexy to też "podejrzana sprawa"
Ale z tą szałwią podsunęłaś pewien pomysł...
może zamiast kulek bukszpanowe lub tujek miriam posadzić świerka kulistego małego (takie co rosną w takie gniazdko) do tego stipa, szałwia i gdzieniegdzie jeżówki.
Wszystko tak porozrzucane
Czy ktoś widział takie zestawienie?
Co wy na to? Może charakter byłby bardziej leśny???
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 00:26, 09 paź 2016


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Juzia napisał(a)
Sesleria variegata????

Może molinia?


Sesleria i molinia chyba jeszcze są przede mną
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Efffa 01:06, 09 paź 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Aggaa napisał(a)


Czyli te carexy to też "podejrzana sprawa"

Czy ktoś widział takie zestawienie?


ja mam zestawienie szałwia, jezówki i seslerie,3 graby, jutro zrobie zdjęcie

Carex variegata są extra

edit: zrobie jutro zdjęcie
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies