Gdzie jesteś » Forum » Meble ogrodowe » Ławka w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ławka w ogrodzie

baraga1904 23:21, 13 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
nie sosna...akacja Sebek...
Sebek 23:29, 13 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
szczerze nie spotkałem nie pomalowanego mebla z akacji - niech maluje śmiało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
baraga1904 23:30, 13 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Sebek napisał(a)
szczerze nie spotkałem nie pomalowanego mebla z akacji - niech maluje śmiało


mówisz..? to dam M. zielone światło...
Urszula 09:30, 14 lip 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
Na ulotce dołączonej do mojej ławki jest napisane:

"Szczególnie nowe meble wykonane z drewna egzotycznego należy przed użyciem koniecznie posmarować olejem do impregnacji drewna egzotycznego.
Olej należy nanieść na powierzchnię mebli do uzyskania stanu nasycenia, tzn. gdy olej nie będzie już wchłaniany przez drewno. Następnie należy zetrzeć nadmiar oleju z powierzchni mebli. Przed użyciem pozostawić na ok. 48 godz.do przeschnięcia. Zaleca się powtórzenie tej czynności raz na rok."

Tyle teoria, w praktyce chętnie posłuchałabym rady Danusi- z tym, że już raz ją pomalowałam i już stoi w ogrodzie. A olej niestety też drogi....
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
Gardenarium 16:24, 14 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Meble olejowane nigdy nie zrobią się srebrzyste a takie zawsze chciałam mieć. Ławka tekowa olejowana jest w jednym z ogrodów, które robiłam (Ogród w stylu angielskim) i ciągle zachodziła glonami i sadzakami które przyczepiały się do olejowanego drewna. Wyglądała nieciekawie i ciagle "brudno".

Nowa będzie ładna jeden sezon, potem mnie się nie podobała.

Producentowi właśnie chodzi o to, żeby kupować olej

Teraz to już "po ptokach"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Urszula 18:32, 14 lip 2012


Dołączył: 05 maj 2012
Posty: 88
Mądry Polak po szkodzie...
____________________
"Jaka róża taki cierń..."
Moniika 19:58, 15 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Gardenarium napisał(a)
Nie ma to jak spokojny zakątek do posiedzenia. Uważam, że w każdym ogrodzie powinno się znaleźć takie miejsce, aby ustawić ławkę. Ukryta wśród roślin, blisko pachnących roślin, zaprasza do kontaktu z naturą.
Pokażcie swoje ławki w ogrodzie. Zobaczymy, jakie cieszą się największym powodzeniem.

Ławka romantyczna. Zaaranżowałam ją wśród lawendy, floksów i róż.



To moja ulubiona ławka, z drewna tekowego postawiona wśród hortensji (aż ją przerastają do środka). Z tyłu rosną żółtolistne jaśminowce, z pzrodu kule z ostrokrzewu, begonie wiecznie kwitnące, hosty, miodunki i bergenie



Ławka tekowa, taka sama jak w ogrodzie Sissinghurst, marzyłam, żeby taką mieć i mam, nawet dwie. Druga stoi z tyłu ogrodu








Przejrzałam wszystkie ławeczki w całym wątku i wróciła do tych pierwszych. Najbardziej podoba mi sie nr 2. Moja własna ławeczka chyba się nie nadaje do "występów" Ale te tu w wątku są wspaniałe!
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Gardenarium 20:33, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta jest prosta i elegancka. To świetny wzór.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 13:45, 26 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pszczelarnia napisał(a)
Angielska klasyka: ławka wg projektu Lutyens`a


Taka znalazłaby miejsce w moim ogrodzie od razu:


Ewo właśnie czekam na ławkę nr 1

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:47, 26 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na niemieckim ebayu dobrze się sprzedają takie - strugane z pnia - bardzo oryginalne przyznacie?




http://cms.teakproducts.de/cms/upload/flash/teak-bank-430.jpg
http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/$(KGrHqZHJB!E-EfS1P36BPn!Et6yJw~~60_35.JPG
http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/$(KGrHqN,!isE69HkPinzBPnbsM2nQg~~60_35.JPG
http://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/$(KGrHqYOKo8E6R0RMm0WBOq)5Nq2TQ~~60_35.JPG
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies