Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 13:51, 09 lis 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kółeczka bardzo ładne i jaka symetryczna ścieżka powstała Rabatę z rozplenicami i hortensją rozrysuję jak wrócę do domu. Hortensja to już nawet od wiosny sobie rośnie. Kupiłam Vanilkę, ale nie wiem czy nie zamienię w przyszłości na białą.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 13:58, 09 lis 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
A co Dziewczyny sądzicie o wyborze drzew? Na końcu mojej "wielkiej działki"
posadziliśmy śliwę Pissarddi i zastanawiam się, czy w drugim rogu rabaty czegoś nie posadzić? Czy tam jest za mało mniejsca?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 14:01, 09 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Gdzie dokładnie maja być te drzewa? Możesz nanieść na plan? Też mam małą i wąską działkę i tematem drzew jestem bardzo zainteresowana
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:05, 09 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Zuzka25 napisał(a)

Zastanawiam się nad posadzeniem na dłuższym boku ogrodu ( ok. 18metrów od domku do wiaty) trzech jednakowych drzew. Rozważam graby kolumnowe lub buki. Podobają mi się też np. 3 śliwy osobliwe, ale nie wiem czy jak rozrośnie się korona, to czy zostanie przejście? Rabata będzie miała ok 2 metrów w najwęższym miejscu. Pod drzewami chciałam posadzić m. in. derenie Ivory Halo, cyprysiki groszkowe.
Pomóżcie mi proszę podjąć decyzję o wyborze drzew?



Doczytałam I graby i buki kolumnowe są śliczne. Nie mam, więc nie będę nic doradzać na ich temat. Mam świdosliwę Obelisk, bez czarny Black Tower i Black Beauty. Niedawno posadziłam rajską jablonkę Red Lane. Robinię "upchnęlam" przy warzywniczku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 14:13, 09 lis 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Naniosę na plan jak wrócę do domu, ale dziś to późno będzie niestety
Graby i buki śliczne tylko nie wiem, jakie one duże rosną i czy nie będą za duże w przyszłości. Podoba mi się również bardzo grujecznik i zastanawiałam się nad śliwą dziecięcą. O grujeczniku myślałam na rabacie z hortensjami i śliwą wiśniową, a z kolei o śliwie wiśniowej myślałam bliżej tarasu. Zrobię rysunki
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Anda 14:16, 09 lis 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Rysunki i zdjęcia, koniecznie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nett 14:26, 09 lis 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Patrząc na sam plan, to pomyślałam, ze rozstaw drzew mógłby wyglądać tak:


Przy budynku gospodarczym jest wąsko, więc tam graby lub buki kolumnowe, amanogawy itp. Za domkiem też może być jakiś soliter kolumnowy, który sie ładnie przebarwia na zimę, np ambrowiec, buk Dawyck Gold lub Purple, coś co wyróżnia się kolorem.

W rogu działki większe drzewo, z większą naturalną koroną. A wzdłuż płotu, na tej szerszej rabacie mogłyby być Umbry wysoko szczepione albo śliwy wiśniowe- cokolwiek.

Pomyślałam, że pod tym większym drzewem w rogu mogłaby być półokrągła ławeczka, gdzie można sobie posiedzieć i poczytać w cieniu, albo pod grabami przy budynku gospodarczym.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Zuzka25 15:02, 09 lis 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anetko, rozrysowałaś tak jak mniej więcej sobie planowałam. W rogu działki rośnie już śliwa Pissarddi i na drugim końcu tej rabaty chciałabym coś jeszcze posadzić, tu myślałam o grujeszniku? Ale nie wiem czy nie za duży? Ale byłby przynajmniej osłonięty
Przy domku 3 drzewa raczej się nie zmieszczą, bo nawet nie chcieliśmy ciągnąć tui do końca, bo byłoby za wąsko, żeby dojść z boku do domku po drewno. Tam myślałam, żeby puścić na siatce bluszcz albo powojniki tylko już wtedy nie jest zimozielony.
O 3 grabach lub Umbrach myślałam właśnie tak, jak narysowałaś. Tylko podobno Umbry jak się rozrosną bo mogą mieć 4-5 metrów średnicy korony, musiałyby być bardzo wysoko szczepione, żeby było przejście.
Muszę znów z metrówka po ogródku pobiegać
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Nett 15:06, 09 lis 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
To pobiegaj z tą metrówka i nanies na plan co pomierzyłaś, bo widzisz, mi sie wszystko mieści
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Zuzka25 15:21, 09 lis 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Ja też bardzo chciałabym, żeby wszystko mi się pomieściło Marzył mi się po lewej stronie mały warzywniak, krzaczek malin i borówek dla dzieciaków Zobaczymy jak to wyjdzie w rzeczywistości
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies