Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Anda 09:44, 27 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Ślicznie masz w ogrodzie

Płynny nawóz do róż trzeba stosować częściej, bo nie zostaje w glebie. Lepszy byłby jakiś sypki, organiczny. Taki podsypujesz różom w marcu i w czerwcu i już
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zuzka25 10:25, 27 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
oliwka napisał(a)
Asiu wszystko ślicznie i bujnie rośnie. Następna wizyta wrocławianek musi być u ciebie


Zapraszam po naszym urlopie. Już chyba zestaw ogrodowy powinien przyjść. Wczoraj jeszcze po pakowaniu poszłam na szybko do ogródka. Posadziłam bordowe piwonie, które przywieźli mi rodzice z ogrodu babci oraz zrobiłam porządek w mini warzywniaku.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 10:27, 27 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Anda napisał(a)
Ślicznie masz w ogrodzie

Płynny nawóz do róż trzeba stosować częściej, bo nie zostaje w glebie. Lepszy byłby jakiś sypki, organiczny. Taki podsypujesz różom w marcu i w czerwcu i już [/quote

Poszukam takiego nawozu. Dziękuję Ewa
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 10:57, 27 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Mini warzywniak, ale zbiory rzodkiewki były imponujące . Teraz czekamy na pomidorki i fasolkę.

bold text
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Kasia_CS 20:45, 27 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale fajne rabaty soczyste! Bardzo mi się podobają Stipy masz obłędne, zresztą kadr ze szpalerem miskantowym i szałwiową rabatą też mi bardzo leży

Co do róży mam podobne objawy u jednej dość świeżo posadzonej - też nie wiem co jej jest, ale miała tyle pączków, że też obstawiam problem z utrzymaniem takiej ilości do kwitnienia.

A jeśli chodzi o gnojówkę z pokrzyw, to jest taka zasada, że róże nawozimy nią raczej tylko do końca czerwca. Wiadomo parę dni w tą czy tamtę pewnie różnicy nie robi, ale raczej nie pobudzamy róż w późniejszym terminie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 23:26, 27 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Ależ Ci ogród zmężniał
Przepięknie się zrobiło
Masz śliczną jarzmiankę i róże
Mogłabyś je podpisać?
Szukam jakiejś w podobnych odcieniach różu.
Też masz warzywa w skrzyniach
Bardzo ładnych i solidnych
Swoje cukinie posadziłam po dwie do jednej skrzynki, pewnie ciasno im będzie zobaczymy u mnie rosną pod samą ścianą bloku. Patelnia jak w Grecji Mam nadzieję se im tam będzie dobrze
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
ajka 00:00, 28 cze 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Ale pięknie u Ciebie, stipy mnie zabiły. Wszystko bujne i tak soczyście zielone, Brawo.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kokesz 00:16, 28 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
A te maliny w donicach, to karłowe odmiany?
Szukam takich stacjonarnie ale nie ma.
W zeszłym roku kupiłam karłowe borówki, takie na taras.
Widziałam najpierw na Gardenii a później upolowałam w Obi na przecenach po 10zl. Normalnie były po 40zł za krzaczek. Mam 4 szt w cenie jednej


____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zuzka25 14:30, 28 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kasia_CS napisał(a)
Ale fajne rabaty soczyste! Bardzo mi się podobają Stipy masz obłędne, zresztą kadr ze szpalerem miskantowym i szałwiową rabatą też mi bardzo leży

Co do róży mam podobne objawy u jednej dość świeżo posadzonej - też nie wiem co jej jest, ale miała tyle pączków, że też obstawiam problem z utrzymaniem takiej ilości do kwitnienia.

A jeśli chodzi o gnojówkę z pokrzyw, to jest taka zasada, że róże nawozimy nią raczej tylko do końca czerwca. Wiadomo parę dni w tą czy tamtę pewnie różnicy nie robi, ale raczej nie pobudzamy róż w późniejszym terminie.


Dziękuję Kasiu za pochwały . W tym roku coś nie mam czasu na ogródek. Rabata za stipiami czeka na swoją kolej. Wymarzły mi buchananii i trawki ptasie łapki. Zima nawet na zachodzie Polski nie oszczędziła roślin. Chyba posadzę znów buchananii.
Faktycznie róża Lavender Ice ma bardzo dużo pąków, aż się gałązki uginają pod ciężarem.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 14:38, 28 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
ajka napisał(a)
Ale pięknie u Ciebie, stipy mnie zabiły. Wszystko bujne i tak soczyście zielone, Brawo.


Dziękuję. Stipie same się tak rozrosły. Wręcz muszę pilnować, żeby się wszędzie nie rozsiewały. Zobaczymy w jakiś stanie będzie ogródek po samym urlopie. Uwielbiam soczystą zieleń seslerii i klonu Shirasawi
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies