Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe dylematy, czyli jak stworzyć mały ogródek

Zuzka25 14:50, 28 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kokesz napisał(a)
Ależ Ci ogród zmężniał
Przepięknie się zrobiło
Masz śliczną jarzmiankę i róże
Mogłabyś je podpisać?
Szukam jakiejś w podobnych odcieniach różu.
Też masz warzywa w skrzyniach
Bardzo ładnych i solidnych
Swoje cukinie posadziłam po dwie do jednej skrzynki, pewnie ciasno im będzie zobaczymy u mnie rosną pod samą ścianą bloku. Patelnia jak w Grecji Mam nadzieję se im tam będzie dobrze


Cześć Reniu. O ile dobrze pamiętam jarzmianka to Star of fire, a róża to Eden Rose, ma bardzo dużo pąków i pięknie kwitnie.
Jeśli chodzi o warzywniak, to pierwotnie chciałam zrobić takie duże skrzynie w gruncie, ale bałam się, że jak nie będę mieć czasu, to go zaniedbam i będzie tylko straszyć, nie licząc już pracy męża w jego przygotowanie. Zrobiliśmy ostatnią rabatę z szałwią, a temat warzywniaka odpuściłam. W zimie wymyśliłam, że zrobimy takie skrzynie, mąż przemalował i jest ok. Mieliśmy bardzo dużo rzodkiewek, sałaty i rozrosła się rukola oraz burak liściasty ( za Twoim przykładem ).
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Zuzka25 14:53, 28 cze 2021


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Kokesz napisał(a)
A te maliny w donicach, to karłowe odmiany?
Szukam takich stacjonarnie ale nie ma.
W zeszłym roku kupiłam karłowe borówki, takie na taras.
Widziałam najpierw na Gardenii a później upolowałam w Obi na przecenach po 10zl. Normalnie były po 40zł za krzaczek. Mam 4 szt w cenie jednej




Maliny są karłowate, do donic, ale zamawiane z dwóch szkółek przez internet. Jak wrócimy z urlopu, bo sprawdzę odmianę, bo teraz nie pamiętam. Rosną dopiero drugi rok. Na wielkie zbiory nie liczę, ale miło jak można coś z własnego krzaczka zerwać
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 15:24, 20 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Asiu, dzięki za gościnę, masz ogród jak cukiereczek, wszystko równiutkie, piękne, zadbane. Musisz go częściej pokazywać na O.!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies