Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Martka 17:38, 11 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)




Elu, przyszłam zajrzeć, co tam, szkoda wielka, że są straty... do mnie nic nie dotarło. Trochę czasu trzeba, by ogród zapomniał o burzy. Dobrze,że są miejsca, które nie ucierpiały! A ten widoczek jest po prostu CUDOWNY! Czy to naparstnice z nasionek? Widziałaś je gdzieś może w CO, bo na takie właśnie odcienie poluję.
Agania 18:54, 11 cze 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gratuluję malutkiej wnusi, w końcu dziewczynka , super
Gradobicia współczuję
Oczko piękne
A różyczki zachwycają, moje dopiero zaczynają
Pozdrówka Elu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ElzbietaFranka 23:31, 11 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Martka napisał(a)


Elu, przyszłam zajrzeć, co tam, szkoda wielka, że są straty... do mnie nic nie dotarło. Trochę czasu trzeba, by ogród zapomniał o burzy. Dobrze,że są miejsca, które nie ucierpiały! A ten widoczek jest po prostu CUDOWNY! Czy to naparstnice z nasionek? Widziałaś je gdzieś może w CO, bo na takie właśnie odcienie poluję.



Martka 2 lata temu o tej porze w czerwcu zasiałam w dobrej ziemi po miesiącu już flancowalam. Kup nasionka zasiek zakwitną w przyszłym roku potem to samograj same się rozsiewają.
Najwyżej jak któraś ci się nie będzie podobała to usuniesz. Też tak zrobiłam.
Nie kupuj kwitnących w szkółce nie warto.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:54, 11 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Agania napisał(a)
Gratuluję malutkiej wnusi, w końcu dziewczynka , super
Gradobicia współczuję
Oczko piękne
A różyczki zachwycają, moje dopiero zaczynają
Pozdrówka Elu




Dzięki

Moje róże też dopiero pojedyncze pąki rozkwitają.

Oliwia









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:00, 12 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
CD





Monster Woodd

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:30, 12 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Może iryski



Powinien się dzisiaj rozwinąć



Srebrna jarzmianke

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basieksp 10:23, 12 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10249
Lubię bardzo iryski takie niebieskie, dawno temu były w ogrodzie mojej mamy, jak byłam mała, one były niewysokie i bardzo ładnie pachniały, jakoś nie znalazłam ich nigdzie, bardzo je lubiłam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rojodziejowa 11:38, 12 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8475
ElzbietaFranka napisał(a)


Bo u mnie fota Nowalis robiona rankiem w słońcu i dopiero co rozkwitnieta. Jak zrobisz Nowalis fotę po tygodniu to będzie mielą ciemniejszy kolor wrzosu. Nowalis nie jest fioletowa na kolor jasnego wrzosu.
Zresztą fotka z telefonu nigdy nie odda prawdziwego koloru tylko zbliżony

Aspirinki też mam i polecam.





Na żywo surrealistycznie lawendowa mi się wydawała. Pewnie to też przez kontrast z sąsiadującymi innymi różami Piękne jest tak, czy tak Kiedyś pewnie u mnie wyląduje, ale na razie muszę się zająć tym, co nakupiłam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ElzbietaFranka 12:05, 12 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Basieksp napisał(a)
Lubię bardzo iryski takie niebieskie, dawno temu były w ogrodzie mojej mamy, jak byłam mała, one były niewysokie i bardzo ładnie pachniały, jakoś nie znalazłam ich nigdzie, bardzo je lubiłam



Tak Basiu były i pewnie jeszcze są trzeba popatrzeć na wsiach to są bardzo długoletnie rośliny.
Teraz mówią, że irys powinien wygrzewać swoje korzenie w słońcu i mieć sucho.
Pamiętam z dawnych też dziecinnych lat u sąsiadki rosły w cieniu miała rząd pod chałupa, rynien nie miała więc woda strugami na nie padała.
Won roznosiła się wokół.
Teraz te genetyczne nie pachną specjalnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:12, 13 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Rojodziejowa napisał(a)


Na żywo surrealistycznie lawendowa mi się wydawała. Pewnie to też przez kontrast z sąsiadującymi innymi różami Piękne jest tak, czy tak Kiedyś pewnie u mnie wyląduje, ale na razie muszę się zająć tym, co nakupiłam



No to sądź aby było pięknie moje asprin już mają pojedyncze kwiaty. Róża kończy kwitnienie nawet w grudniu.
Kolor tak czy siak Nowalis jest bardzo ladny. Mam jeszcze jedna o wrzosowym kolorze musi zakwitnąć.



Tutaj porządki potrzebne nie zdążyłam





Czyściec humello kwitnie nie dobra miejscówke dalam. Zobaczę jak się będzie krzewił.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies