Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Martka 22:57, 14 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, naprawdę szukam pomysłu na trawy za altaną  ależ jesteś spostrzegawcza Ale czy ta trzęślica trzcinowata to nie jest molinia Karl Foerster? Bo taką mam na rabacie z Limelight. Jest docelowo bardzo wysoka.
Jestem ciekawa, gdzie zrobisz ten łan kocimiętki. Pozdrawiam


Agatorek 23:06, 14 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ela, u Ciebie jak zawsze różności i pełno kwiecia

Piękne trawy (lubię palczatkę, jest bardzo miła w dotyku ), róże i irysy

I sadzonki jakie wielkie kupiłaś, śliczna jest ta kocimietka
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 00:13, 15 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu śliczne iryski. Jednak szkółka po sąsiedzku robi robotę. Sadzonki zamawiane przez neta są różne. Nawet z jednego źródła. Kocimiętka okazała efekt będzie zaraz po posadzeniu.
Molinię też lubię, a są różne rodzaje od niskich 70 cm do wysokich na ponad 2 metry.
Zdjęcia Hummelo i Superba bardzo chętnie obejrzę. Mam któregoś ciekawa jestem który to.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
AlinaP 07:02, 15 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811

Wielkokwiatowy i jego liscie.


Liście Hummelo.

Pęd kwiatostanowy Hummelo.

Elu dziękuję za użyczenie miejsca w Twoim wątku ❤️
____________________
Ala
ElzbietaFranka 07:57, 15 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Alina dzięki ja tam pozwalam. Jak będziesz miała coś do pokazania ciekawego to służę wątkiem.
Rośliny trzeba pokazywać. Wątki to nie rewia mody.
Tutaj się uczymy i dowiadujemy.

Po tym co pokazałaś pewnie mam dwa różne czyśćcem jedna donica to humello ma pąki ale nie kwitnie.
KupiŁYśmy u Danusi. Kupowała Jeszcze Irenka i Effka w zeszłym roku.
Irenka odpoczywa wątkowi. Effka trzeba je zapytać niech pokazują swoje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 08:03, 15 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
ElzbietaFranka napisał(a)



Tak bardzo ładne po 15 zł, ale donice 2 litry.
Jak kupuje w necie to takie maleństwa niektóre się nie przyjmują.
Zawsze kupuję w Albam... Nie są źle te sadzonki. W zeszłym roku kupiłam u nich też kocimiętkę 8 szt to część rusza dopiero. Płaciłam po 8 zł ale to były mikrusy wg tych co wczoraj kupiłam.


To warto za taką doniczkę.

Ja też kupowałam w A...r swoje WL w zeszłym roku Fakt przyszły małe w p9, ale w tym roku są ogromne nie wiem czemu twoje kiepsko ruszają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 08:08, 15 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Martka napisał(a)
Elu, naprawdę szukam pomysłu na trawy za altaną  ależ jesteś spostrzegawcza Ale czy ta trzęślica trzcinowata to nie jest molinia Karl Foerster? Bo taką mam na rabacie z Limelight. Jest docelowo bardzo wysoka.
Jestem ciekawa, gdzie zrobisz ten łan kocimiętki. Pozdrawiam





Dobrze podałam to molinia (trzeslica) trzcinowata transparent. U mnie w tym roku już pięknie się rozrosła i zaczyna kłosy pojedyncze wypuszczać więc zobaczysz.
Widzę te pióropusze wysokie u ciebie jak u fontanny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AlinaP 15:33, 15 cze 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
ElzbietaFranka napisał(a)
Alina dzięki ja tam pozwalam. Jak będziesz miała coś do pokazania ciekawego to służę wątkiem.
Rośliny trzeba pokazywać. Wątki to nie rewia mody.
Tutaj się uczymy i dowiadujemy.

Dzięki, nie będę nadużywać Twojej gościnności. Wstawiam dużo zdjęć w wątkach tematycznych.
Czyściec wielkokwiatowy mam już od bardzo dawna. Nie rozrósł się, bo miał za suche stanowisko. Teraz jest lepiej. Mam uzdatnianą gliniastą ziemię. Plusem jest, że nie muszę podlewać. Tylko wyjątkowo. Hummelo poznałam kiedyś zimą, przy wertowaniu oferty sklepu internetowego. 3 szt. z p9 już się ładnie rozrosły.
Pozdrawiam

____________________
Ala
ewsyg 21:03, 16 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ela, gradobicia współczuje. Chętnie obejrzałam irysy i róże. Miałam kiedyś róże Novalis, rozrosła się u mnie do dużych rozmiarów. Masz sporo traw, mnie w oko wpadła Tymotka Boehmera.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElzbietaFranka 23:59, 16 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
ewsyg napisał(a)
Ela, gradobicia współczuje. Chętnie obejrzałam irysy i róże. Miałam kiedyś róże Novalis, rozrosła się u mnie do dużych rozmiarów. Masz sporo traw, mnie w oko wpadła Tymotka Boehmera.



Zdjęcie tymotki trochę nie udane, ale to ładna trawka. Powinna zmieniać kolorek nie długo.
Jutro zobaczę liście lilii na oczku pewnie już żółkną po gradobiciu.

Co to za pogoda od tygodnia każdy dzień w pogodzie inny.ą
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies