Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 14:14, 11 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Elu ja mam tylko 2000 m2. I... czasem myślę, że to za dużo dla mnie Nie do końca ogarniam. Tyle lat i ciągle sporo nie jest zagospodarowane, a trawnik to zmora.
Mam sąsiada, który prowadzi w Górze Kalwarii firmę, gdzie jest spory wybór, żwirów, kamieni ozdobnych. W razie potrzeby przywiezie też piasek i ziemię. Nie ma problemu Ale mam też dostawcę ziemi kompostowej w workach, co dla mnie jest wygodniejsze. Mojego kompostownika na wszystko nie starcza ;(

Świetny pomysł z zostawieniem kawałka trawki na pagórku. Nie tylko by była zjeżdżalnia, ale też dobrze robią takie przejścia przez środek rabaty.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 19:43, 11 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Tak jak pisalam mam 4 tys m, ale 2,5 to jest zagospodarowane a 1,5 jest ale staram sie miec tez troche dziczy o ile tak mozna nazwac posadzone brzozy, sosny, modrzewie, lisciaste,wrzosowisko, suche oczko z kamieniem no i ta gorka z dereniami i berberysami.
Duzu roboty, ale ja to lubie. Jak wszystko zrobione siadamy wieczorem nad oczkiem i patrzymy na nasze dzielo a wieczorem na gwiazdy lub samoloty ktore ustawiaja sie na kregi.
Ptaki spiewaja i to jest raj na ziemi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 19:53, 11 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
A hamaczek masz? Bo ja zalegam na hamaku wieczorem przy ładnej pogodzie i też wgapiam się w niebo.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 20:11, 11 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Nie mam, ale mam wygodne lezako-lozka, ktore moge wszedzie wstawic pod brzozami i w altanie, na sloncu. Wiesz mnie jeszcze duzo brakuje roznych gadzetow ale z czasem i to zakupie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 21:06, 11 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nasz hamak już się powoli rozpada, bo tak wyeksploatowany. Wolę go od wszelkich leżanek. Też ma stelaż pozwalający "ciągać" go w dowolne miejsce.
Nie mamy za to leżaczków i jakoś co roku jest coś ważniejszego
____________________
Kasia
Gosiek33 10:00, 12 gru 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wpadłam z rewizytą - ależ przestrzeń i jeszcze 1,5 tys do dyspozycji ogrodnika Sądząc po tym co prezentujesz będzie to cudny naturalistyczny ogród


może taka wyszukiwarka się komuś przyda?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ElzbietaFranka 11:06, 12 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Wieczorem zajme sie tym, moze gdzies taka roslina rosnie i jest gdzies w katalogu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kinia111 17:54, 13 gru 2016


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Piękny masz ogród i wnioskuję ze zdjęć że również duży. Bardzo zadbany, śliczne oczko wodne. Będę się czasem pokazywać.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
Adela 18:32, 13 gru 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witaj, Elu
z przyjemnością obejrzalam Twój wątek. I jestem pełna podziwu. Masz niesamowicie dużą przestrzeń do zagospodarowania, a to wymaga dużo pracy i czasu i siły Znalazłaś orginalne rozwiązanie na zagospodarowanie nadmiaru ziemi pozostałej po budowie. Masz ciekawe, swobodne nasadzenia trafnie dobrane do miejsc. Widać, że masz dar do tworzenia ciekawych kompozycji.
Dzięki, że mój wątek wzbogaciłaś ciekawymi zdjęciami ze swojego ogrodu za oferowaną pomoc dziękuję, myslę, że skorzystam.
____________________
Ela - Moja ostoja
ElzbietaFranka 23:20, 13 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Jeszcze troche roz






Przepiekna roza posadzona w tym roku, kazdy kwiat inny zmienia kolor kazdego dnia jeszcze ma paczki w grudniu wczoraj byl mroz wiec po paczkach.




A teraz moje zielone zabki w zeszlym roku byly dwie w tym roku 5



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies