Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

gosika67 14:16, 25 paź 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu uczta dla oka.Wszędzie pięknie i coraz ciekawiej.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
daszum 20:11, 25 paź 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Ela, te naparstnice w doniczce to siewki z Twojego ogrodu?

Dlaczego zrezygnowałaś z zakupu grujecznika? To jedno z moich ulubionych drzew. Co prawda jesienią szybko żółkną i opadają mu liście, ale w sezonie ma bardzo ładne zielono fioletowe delikatne listki i szybko rośnie.

Klony też bardzo lubię - mam 4 szt szczepione.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
deszczowymaj 20:25, 25 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Śliczne obrazki masz w ogrodzie Cudowna jesień.. kolorowa i różnorodna
Trawnik jak malowany a Dębków zazdraszczam ,śliczne są
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Aurelllia 21:11, 25 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Te dęby są niesamowite na jesieni. Trawy robią dobrą robotę Ile siewek naparstnic - będzie kwitnąco na wiosnę. Ja właśnie wróciłam do siebie i dużo roboty jesiennej mi się w ogrodzie szykuje - przede wszystkim grabienie, grabienie i jeszcze raz grabienie.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 23:50, 25 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Aurelllia napisał(a)
Te dęby są niesamowite na jesieni. Trawy robią dobrą robotę Ile siewek naparstnic - będzie kwitnąco na wiosnę. Ja właśnie wróciłam do siebie i dużo roboty jesiennej mi się w ogrodzie szykuje - przede wszystkim grabienie, grabienie i jeszcze raz grabienie.




Ja dzisiaj po południu grabilam mokro jest. Mgła dosyć długo się utrzymywała i nie wyschło ,dobrze jeszcze jutro zostało trochę, a jeszcze sporo liści na drzewach.
Już mam dużo siewek rozsadzonych po ogrodzie nawet nie wiem gdzie. Zostawię rozsadę doniczkowe do wiosny i wsadzę do gleby.

Tak mi się zawsze podobały u Sylwii i postanowiłam wiosna zasiać i o dziwo ładnie powschodziły. Wysialam również ostróżki i nie powschodzily.
.jutro wykopie dalie nie wszystkie trudno jeszcze kwitna, ale ma być chłodniej i nie będzie specjalnego kwitnienia.
Tych co wysiewam wiosna nie wykopuje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:59, 25 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
deszczowymaj napisał(a)
Śliczne obrazki masz w ogrodzie Cudowna jesień.. kolorowa i różnorodna
Trawnik jak malowany a Dębków zazdraszczam ,śliczne są




Sama się zachwycam trawy i Dąbki w ciągu dnia zmieniają kolor.
Fotka tego nie oddaje rzeczywistości.
Jak popołudniowe słonko zaświeciło to obłęd siedziałam i patrzyłam nigdy tyle kolorow naraz NIe było. Jeszcze 2 dni ma być ladnie.

Grabiąc liście usiadłam na worku z liśćmi i patrzyłam na drzewo bez nazwy nie wiemy co to jest liście cytrynowe delikatne bez żadnej skazy tylko żółty kolor.

Trawnik nie był zły bo dbamy, ale teraz to rewelacja nawieziony jesiennym i daje po oczach piękna zielenia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:13, 26 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
daszum napisał(a)
Ela, te naparstnice w doniczce to siewki z Twojego ogrodu?

Dlaczego zrezygnowałaś z zakupu grujecznika? To jedno z moich ulubionych drzew. Co prawda jesienią szybko żółkną i opadają mu liście, ale w sezonie ma bardzo ładne zielono fioletowe delikatne listki i szybko rośnie.

Klony też bardzo lubię - mam 4 szt szczepione.





Może się skusze na Grujecznika wiosna. Będę kupował dęby błotne to przy okazji jeszcze kupię Grujecznika.

Te naparstnice wysialam nasiona wiosna. Nie miałam naparstnic. Sylwii Słomczyńskiego zazdrościłam i zasiałam

Kupiłam Naparstnice kwitnąca w zeszłym roku. WidoCznie była to dwu latka i w tym roku nie wyrosła i nie wysialam się bo wiatr złamał, grad obił i po naparstnicy. Cieszę się,że mam tyle doniczek w glebie po ogrodzie też rozsadzone.
W przyszłym sezonie muszę zasiać dużo bylin bo szkoda forsy na kupowanie gotowców a to tylko rok czasu aby mieć swoje byliny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:22, 26 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mirka napisał(a)
Fantastycznie kolorowo masz Nie wiem czy dobrze widzę ale dęby nie wszystkie masz wybarwione?
U mnie derenie bez liści już a u ciebie piękny czerwony. Te moje tak się nie przebarwiają .
Takich psiurów to i u mnie sporo w tym roku rośnie.





Mirka na tej focie to dereń jest bez liści on ma czerwone bardzo jaskrawe pędy a obok rośnie trzmielina i ma amarantowe liście.
Dałam ci trzmieline tez beda takie.

To jest dereń biały Elegantissima
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 06:45, 26 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8003
Elu przepiękne te dęby, przebarwienia rewelacyjne... chciałabym takie, ale coś mi się wydaje że u mnie mogły by mieć ciężko, mam przepuszczalną glebę a one bardziej mokro lubią? Mam posadzone zwykłe dęby bezodmianowe w przyszłym lasku, przez pierwsze 4 lata stały w miejscu w tym roku ruszyły i już je ładnie widać... masz piękne widoczki ogrodowe, trawiszcza królują pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ElzbietaFranka 09:28, 26 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Monia81 napisał(a)
Elu przepiękne te dęby, przebarwienia rewelacyjne... chciałabym takie, ale coś mi się wydaje że u mnie mogły by mieć ciężko, mam przepuszczalną glebę a one bardziej mokro lubią? Mam posadzone zwykłe dęby bezodmianowe w przyszłym lasku, przez pierwsze 4 lata stały w miejscu w tym roku ruszyły i już je ładnie widać... masz piękne widoczki ogrodowe, trawiszcza królują pozdrawiam



Wit Monia

Dęby mają takie korzenie, że im glina niestraszna u mnie też glina.
To normalne, że nawet jak posadzisz z donicy drzewo nie rośnie 2-3 lata bo system korzeniowy się rozrasta na boki. U mnie drzewa posadzone też długo trzeba czekać aż korona zacznie rosnąć.
To co z tego nazwa błotny to podlejesz zrobisz dołek wokół drzewka raz w tygodniu wlejesz 2-3 wiadra wody.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies