Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród bacowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bacowej

Gruszka_na_w... 15:19, 14 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Nie zetknęłam się dotąd z białą kocimiętką. Czas to zmienić. Świetnie się prezentuje z tą niebieską. Bardzo udany duet.
Przy tym areale jaki masz, można poszaleć. Choć zdaję sobie sprawę, ile to wymaga pracy i środków.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joku 15:20, 14 sty 2017


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
Przepięknie komponujesz rośliny. Ta biało kwitnąca kocimiętka z siewu taka, jak zwyczajna odmiana? Chociaż pewnie kupiłaś sadzonki, tak myślę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
15:50, 14 sty 2017
a masz rózowa kocimietke? ...bo ja kupiłam sobie w zeszłym roku ale jeszcze nie kwitła ....ciekawa jestem czy sie polubimy? ....bo WL i Beep Blue to moje ulubione białej kocimietki nigdy nie miałam ...mam biała szławie i nie mam o niej zdania (jest bo jest) chyba bardziej lubie te granatowe czy fioletowe
sylwia_slomc... 20:13, 14 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
bacowa napisał(a)

Urszula, kocimiętka ładna jest przez cały sezon , ale wcale nie jest niska. To jedna z najwyższych kocimiętek: Walker's Low', ma ok 50-60cm.

U mnie kocimiętka kupiona na bazarku przegięła ze wzrostem i rozrostem bo było80cm wzwyż i wszerz i wykopałam teraz mam jedną gałązkę jakiejś innej odmiany bo mniejsza, ale trzmiele i pszczoły uwielbiają tą bylinę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nett 20:53, 14 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj Ewo. Dotarłam i ja do Twojego ogrodu i pospacerowałam po nim. Śliczny. Mogę się tylko domyślac ile pracy w niego włożyłaś. Podziwiam Cię, ale było warto.
Rośliny zdrowe i pięknie skomponowane. Duże, dorodne, ale zarazem o pięknym pokroju. Wiele z nas narzeka na kocimiętkę, bo się "rozłazi", a u Ciebie równiutka i ładna. Gratuluję. Pięknie!
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Iwk4 21:52, 14 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sylwia, szkoda, ze ją wykopalaś. Mialabys potęgę niebieskiego. Zobacz, Ewa ma wszystkie z podzialu jednej sadzonki.
I jaki efekt
____________________
Ogródek Iwony II
anna_t 09:32, 15 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ja dostałam jedną sporą sadzonkę kocimietki od jankosi to podzieliłam od razu na 9. to jeszcze w tym samym sezonie zrobiłam z tych dziewięciu 40
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Basilikum 14:09, 15 sty 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
musze swoja wiosna podzielic na duuuuzo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
14:15, 15 sty 2017
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie kocimiętka kupiona na bazarku przegięła ze wzrostem i rozrostem bo było80cm wzwyż i wszerz i wykopałam teraz mam jedną gałązkę jakiejś innej odmiany bo mniejsza, ale trzmiele i pszczoły uwielbiają tą bylinę


A koty się w niej nie kładą? Bo ja mam 2 sztuki tego zwierza i bałabym się, że pogniotą
Gruszka_na_w... 14:27, 15 sty 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
U mnie kot trzyma się z dala od kocimiętki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies