Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 10:16, 25 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
abiko napisał(a)
A mi się jakoś teraz wyjątkowo do wiosny dłuży. Ciekawe.


Agniesiu, a ja mam strasznie dużo na głowie ostatnio i nie mam czasu myśleć. A po drugie postanowiłam pokochać zimę i to mi się udało. Podziwiam widoki i delektuję się ciepłem w domu. Za chwilę zaczniemy tyrać w ogrodzie do upadłego, potem niejedna z nas zatęskni za chwilą oddechu

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 10:21, 25 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sierotka napisał(a)
Oj tak słuchajcie styczeń jest ciężki taki długi ale zaraz będzie z górki


Ja tego nie czuję, bo pierwsze próbna matura, potem studniówka, prawko od Dużego i tak dalej. Przeleciało nawet nie wiem kiedy. Jeszcze tydzień i luty. Za dwa mamy ferie, a potem juz wiosna
Od jutra chcę przycinać drzewa, jak pogoda pozwoli. To też skróci oczekiwanie na sezon

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sierotka 10:32, 25 sty 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Oj poczekaj Danusiu bo mrozy wracają
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
dana1s 10:44, 25 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sierotka napisał(a)
Oj poczekaj Danusiu bo mrozy wracają


Ja oglądałam prognozy, to roztopy i ocieplenie idzie. Od przyszłego tygodnia +4,+6
i Amerykanie mówią że tak zostanie. Słyszałaś coś innego?

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 14:35, 25 sty 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U nas ma być zima przez najbliższy tydzień na minusie do -8. Potem 3 dni około zera i znowu mróz. W nocy zaczął padać śnieg i biało jest
____________________
Kasia
dana1s 16:31, 25 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
U nas ma być zima przez najbliższy tydzień na minusie do -8. Potem 3 dni około zera i znowu mróz. W nocy zaczął padać śnieg i biało jest


Kasiu, a u nas ma być podobno na plusie, ale kto to wie Będzie co będzie, ostatecznie jutro nic ciąć nie będziemy, bo M kontuzjowany, rozwalił sobie głowę.
U nas pada od godziny, ale bardzo delikatnie. Dzień był raczej pogodny, choć słońca nie było.
Pojadę jutro zrobić obchód, bo znowu kilka dni nie byłam...

Marzę o takich widokach

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 00:54, 26 sty 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Mam nadzieję, że z głową M mniej groźnie niż sugeruje to co napisałaś.
Ja planuję prace na ten sezon. Może mnie to zdyscyplinuje i wreszcie doprowadzę ogród do przyzwoitego stanu.
____________________
Kasia
dana1s 07:28, 26 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Mam nadzieję, że z głową M mniej groźnie niż sugeruje to co napisałaś.
Ja planuję prace na ten sezon. Może mnie to zdyscyplinuje i wreszcie doprowadzę ogród do przyzwoitego stanu.


Kasiu rana wyglądała okropnie, ale obeszło się bez szycia. Dobił w samochodzie do zamka z drzwi na suficie i rozciął głowę na jakieś 4cm.

Ja też mam plany na sezon, nie chcę za dużo bo później mam poczucie porażki, ale kilka dużych jest.
Musimy skończyć mur w biesiadnym, wymienić most na nowy, dokończyć bramę furtkę i murki je otaczające. Z mniejszych założeń chcę wymienić deski w ławkach betonowych i w metalowej od Mamy M, która stoi nad stawem.
O porządkowaniu i ujednolicaniu rabat nie wspomnę, bo to robię na bieżąco. Musimy jednak zrobić jakieś efektowne podpory dla powojników i wszystkie przenieść do słońca, słabo kwitną pod drzewami, a mam takie ładne odmiany i ochotę na kolejne

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 08:41, 26 sty 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Sporo tego, ale cały sezon przed nami. Pocieszam się tym, tylko im bliżej tym bardziej wątpię czy nam starczy czasu.
U nas z dużych prac konieczne jest poprawienie oczyszczalni, co wiąże się z przeniesieniem wszystkich bylin i traw. Część wróci w to miejsce potem. Ale najpierw przebudowa warzywnika. Nie wiem czy nie zrezygnuję z desek, ale jeszcze nie zdecydowałam czym je zastąpię. Czeka nas też malowanie elewacji i wymiana tarasów. Ten przy salonie dostanie nowe deski, a przy wejściu do domu zmieniamy na kamień. No, i oczywiście wielka rabata trawiasto-bylinowa od płd-zach. Chciałabym też przygotować grunt w "lasku" pod mchy i paprocie. To nie koniec chyba powinnam się sklonować
____________________
Kasia
UrszulaB 10:10, 26 sty 2019


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 210
Dzieki za odpowiedz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies