Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

Mgduska 21:19, 26 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Z drzewami tak już jest, fajnie żeby były, chroniły przed upałem latem, dawały schronienie ptakom, ale żeby nie rzucały cienia na kwiaty - na to po prostu trzeba by mieć duży kawał ziemi. U mnie dopóki za płotem był nieużytek, drzewa służyły za letni parasol, ale jak sąsiad zbudował dom - zabiera nam trochę zachodniego słońca. Na razie przycinamy od czubka sosny rosnące od południa
____________________
Sałatka pokrzywowa
pestka56 22:40, 26 sty 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Będę kibicować twojej szklarni Też bym chciała mieć. Nawet dom był zaprojektowany z myślą o możliwości dobudowania szklarni. Ostatnio często o tym rozmawiamy, ale tyle jest ważniejszych/pilniejszych rzeczy, że szklarnia ciągle w marzeniach.
Tu mam zebrane inspiracje do tzw. ogrodu kuchennego, czyli warzywnika https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-kitchen-garden/ Może coś znajdziesz dla siebie. Jest tam trochę pomysłów do wykorzystania w warzywniku
____________________
Kasia
dana1s 10:56, 27 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Mgduska napisał(a)
Z drzewami tak już jest, fajnie żeby były, chroniły przed upałem latem, dawały schronienie ptakom, ale żeby nie rzucały cienia na kwiaty - na to po prostu trzeba by mieć duży kawał ziemi. U mnie dopóki za płotem był nieużytek, drzewa służyły za letni parasol, ale jak sąsiad zbudował dom - zabiera nam trochę zachodniego słońca. Na razie przycinamy od czubka sosny rosnące od południa


Ja na brak powierzchni nie narzekam, ale teść nasadził mnóstwo drzew , które rosły sobie bez żadnego kształtowania, jak chciały. Jak my weszliśmy zaczęliśmy przecinkę żeby wsadzić piętro krzewów, a później bylin i niższych krzaczków. Musiało być kwitnąco i biało
Ja póki co sąsiedztwa nie mam, ale niewykluczone że to się zmieni, dlatego tak próbuję kształtować przestrzeń żeby po wybudowaniu nadal mieć piękny widok i częściowo już się osłaniam od ewentualnych domów
Teraz czeka nas przecinanie jesionów, bo chochoły porosły i tylko trochę zielonego u góry maja, bo za gęsto rosły. Przytniemy od góry żeby im nadać kształtu a od dołu żeby dopuścić trochę słońca do leśnego zakątka, bo nawet cieniolubne słabo rosną...
Musze coś na to poradzić
Z tyłu kilka drzew całkowicie usuniemy żeby zrobić warzywnik moich marzeń, ciekawa jestem co z tego wyjdzie

Tu zmieni się zupełnie Zniknie namiot powstanie szklarnia





____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 11:19, 27 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Będę kibicować twojej szklarni Też bym chciała mieć. Nawet dom był zaprojektowany z myślą o możliwości dobudowania szklarni. Ostatnio często o tym rozmawiamy, ale tyle jest ważniejszych/pilniejszych rzeczy, że szklarnia ciągle w marzeniach.
Tu mam zebrane inspiracje do tzw. ogrodu kuchennego, czyli warzywnika https://pl.pinterest.com/pestka56/garden-kitchen-garden/ Może coś znajdziesz dla siebie. Jest tam trochę pomysłów do wykorzystania w warzywniku


Kasiu dostaliśmy od znajomego 40 jednakowych okien, długo szukałam czegoś w jednakowym kształcie. M dorobi szprosy i całą konstrukcję, już sobie obmyślił w głowie jak to zrobić. Wie, że ja nie znoszę prowizorki dlatego musi się ostro nagłówkować żeby wykonać to w taki sposób, by zdobiło a nie straszyło
Byłam już w Twoich inspiracjach i znalazłam kilka cudownych pomysłów, dziękuję!!

Dla Ciebie moje ulubione miejsce w ogrodzie

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:45, 27 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
U nas dzisiaj wiosna w ogrodzie Temperatura na plusie i czuć ciepły powiew, aż miło wyjść i poszukać jakichś oznak nowego sezonu

sporo już tego w ogrodzie







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:52, 27 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Pomyśleliśmy dzisiaj, że nie wiadomo kiedy znów będzie lód na stawie i czy w ogóle będzie, bo jakby wierzyć Amerykanom to nadciąga do na wiosna
co spowodowało ruch z użyciem kosy.
Najpierw na krótkim trzonku



później było coraz trudniej i M sobie przedłużył kosę
a i tak nie obyło się bez wchodzenia na staw. Ostatnią trawę ścięłam sama, weszłam jakiś metr na staw a M mnie trzymał za kaptur, uroczo

było tak



a później zaczęło się koszenie



ostatecznie wygląda ta, a mi ulżyło że nie ma już starych chochołów i że się nie wykąpaliśmy
Teraz jest tak, wygrabiliśmy ile się dało, mam nadzieję że z resztą rozprawi sie wiatr



____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:57, 27 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Później zrobiłam na spokojnie obchód po ogrodzie, aż mi się wracać nie chciało, ale czekające w lodówce tiramisu wołało







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 07:47, 28 sty 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Piękne zdjęcie, dzięki Mroczne, ale bardzo energetyczne. Na żywo na pewno jest jeszcze piękniej, Tajemniczy Ogród Dany.

U nas śnieg leży, ale ani odrobiny słońca. Może dziś się pojawi, bo niebo jakby nieco bardziej niebieskie od horyzontu. Już mi tęskno do urobienia się w ogrodzie po czubek głowy, nawet do tego wieczornego bólu mięśni

Widziałam, że zapisałaś zdjęcie szklarni z mojej tablicy. Bardzo jestem ciekawa jak wam się szklarnia uda. Z 40 sztuk można dużą szklarnię zrobić. Duża praca przed wami. Już samo oczyszczenie, to niezłe wyzwanie. Czy te ramy, które dostaliście są z szybami?

Do tego cięcia trzcin na stawie przydałaby się piła elektryczna na przedłużaczu. Także do cięcia gałęzi drzew.
____________________
Kasia
dana1s 09:47, 28 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Piękne zdjęcie, dzięki Mroczne, ale bardzo energetyczne. Na żywo na pewno jest jeszcze piękniej, Tajemniczy Ogród Dany.

U nas śnieg leży, ale ani odrobiny słońca. Może dziś się pojawi, bo niebo jakby nieco bardziej niebieskie od horyzontu. Już mi tęskno do urobienia się w ogrodzie po czubek głowy, nawet do tego wieczornego bólu mięśni

Widziałam, że zapisałaś zdjęcie szklarni z mojej tablicy. Bardzo jestem ciekawa jak wam się szklarnia uda. Z 40 sztuk można dużą szklarnię zrobić. Duża praca przed wami. Już samo oczyszczenie, to niezłe wyzwanie. Czy te ramy, które dostaliście są z szybami?

Do tego cięcia trzcin na stawie przydałaby się piła elektryczna na przedłużaczu. Także do cięcia gałęzi drzew.


Kasiu pięknie tam jest szczególnie o zachodzie słońca
Tak, masz rację mój ogród jest ciemny i tajemniczy, ale będę wkrótce robiła wszystko żeby go doświetlić Marze o bujnie kwitnącej roślinności, a bez światła to raczej niemożliwe.
U nas wczoraj było pogodnie, a dzisiaj od godziny sypie mokry śnieg. Boję się, bo ślisko jest a Duży od tygodnia jeździ autem do szkoły. Kiedy Matka przestaje się ciągle martwić o Dorosłe dziecię? Chyba nigdy...a ja się mojej Mamie dziwiłam
Też już marzę o normalnej pracy w ogrodzie, takie obchody i spacerki już mnie nie zadowalają. Chciałabym żeby coś sie zaczęło zmieniać
Tak, zapisałam kilka pozycji, bo bardzo ciekawe inspiracje masz zgromadzone
Te okna dzięki Bogu są pobejcowane a nie malowane olejną i wszystkie mają szyby. Znajomy wymieniał okna w zakładzie produkcyjnym i tak mi się trafiło
Mam nadzieję, że wyjdzie nam z tego coś ładnego a nie jakieś paskudztwo...

Mam takie piły i elektryczne i spalinowe, ale to jest kwestia wchodzenia na staw , najgłębiej jakieś 6 metrów do środka, a mrozu takiego nie było żeby bez strachu chodzić po lodzie. Zresztą obok już wcale lodu nie było, stąd nasze instalacje ze zwykłą kosą
Jakby się prognozy sprawdziły to moglibyśmy wcale tego nie skosić, raz tak było i cały sezon straszyły stare , bure resztki. Te pałki szybko wybijają na wiosnę i chciałabym żeby ładnie wyglądały
Teraz już jestem spokojna.
Prognozy sa różne, ale w większości pojawia się długoterminowe ocieplenie. U mnie ma być około 10 stopni do połowy lutego. To buchnie wiosna...
Oby potem nie zmroziło wszystkiego na amen...

Miłego dnia!!

Moja domowa wiosna Pachnie upojnie

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sierotka 09:52, 28 sty 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Danusiu cudnie u Ciebie nawet zimą .O u nas dużo później przychodzi wiosna
Pozdrowionka
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies