Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 14:56, 26 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Sporo tego, ale cały sezon przed nami. Pocieszam się tym, tylko im bliżej tym bardziej wątpię czy nam starczy czasu.
U nas z dużych prac konieczne jest poprawienie oczyszczalni, co wiąże się z przeniesieniem wszystkich bylin i traw. Część wróci w to miejsce potem. Ale najpierw przebudowa warzywnika. Nie wiem czy nie zrezygnuję z desek, ale jeszcze nie zdecydowałam czym je zastąpię. Czeka nas też malowanie elewacji i wymiana tarasów. Ten przy salonie dostanie nowe deski, a przy wejściu do domu zmieniamy na kamień. No, i oczywiście wielka rabata trawiasto-bylinowa od płd-zach. Chciałabym też przygotować grunt w "lasku" pod mchy i paprocie. To nie koniec chyba powinnam się sklonować


Kasiu całe mnóstwo, my też planujemy przerobić kąt gospodarczy, po ostatnim mokrym śniegu z namiotu została kupka złomu. Jak się stopi rozbierzemy i tam będziemy kombinować warzywnik. Dostałam zgodę na wycinkę kilku drzew, po ich usunięciu wybudujemy szklarnię.
Klasyczny warzywnik o coś takiego

https://pl.pinterest.com/pin/408138784962109806/

https://pl.pinterest.com/pin/792141021931360194/

i szklarnię, spróbujemy coś wykombinować
Taka to moje marzenie

żródło Google




Oj to czeka Cię mnóstwo pracy, mam nadzieję że otworzysz wątek i będziesz pokazywała postępy prac
Będę trzymała kciuki!!
Ja chciałabym zacząć budowę, chociaż fundamenty zrobić Może się uda
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:56, 26 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
UrszulaB napisał(a)
Dzieki za odpowiedz


Proszę bardzo

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:02, 26 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzisiaj od rana bardzo posępny dzień i co chwila pada mokry śnieg. Byłam na chwile na działce, ale zmokłam jak kura i uciekałam do domu w podskokach.

Zrobiłam szybko kilka zdjęć, bo bałam się że aparat mi zamoknie. Już jeden utopiłam w pięknym deszczu...







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
anpi 15:13, 26 sty 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Świetne te inspirki odnośnie warzywniaka Sama planowałam w tym roku swojemu nadać jakiś kształt, jak będzie czas?A Tobie Danusiu życzę takiego warzywniaka i szklarenki z marzeń !Będę przybiegała tu podziwiać
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
dana1s 15:20, 26 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
anpi napisał(a)
Świetne te inspirki odnośnie warzywniaka Sama planowałam w tym roku swojemu nadać jakiś kształt, jak będzie czas?A Tobie Danusiu życzę takiego warzywniaka i szklarenki z marzeń !Będę przybiegała tu podziwiać


Aniu bliżej mi do tego drugiego warzywniczka , wyniesionego z drewna, pośrodku jakieś ładne drzewko albo pompa abisynka. Szklarnia musi być, bo namiot mnie już wkurzał. Brzydki był, a na dodatek w cieniu nic tam nie rosło...
Teraz muszę się wziąć za ten kąt gospodarczy żeby nie było wstydu go pokazywać
Dziękuję kochana, mam nadzieję że Twoje życzenia się spełnią
Zapraszam kiedy tylko najdzie Cię ochota!

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:14, 26 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Za oknem sypie, a w domu unosi się cudowny zapach wiosny









____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Mgduska 18:28, 26 sty 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370

Piękne to zdjęcie, widać, ile - jednak - zima ma kolorów! Ja ostatnio maniacko robię zdjęcia w lesie tuż za miastem i zaczynam dostrzegać właśnie te niuanse kolorystyczne. Drzewa są piękne cały rok, Twój ogród jest dzięki nim taki przepiękny i dojrzały.
____________________
Sałatka pokrzywowa
dana1s 19:03, 26 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Mgduska napisał(a)

Piękne to zdjęcie, widać, ile - jednak - zima ma kolorów! Ja ostatnio maniacko robię zdjęcia w lesie tuż za miastem i zaczynam dostrzegać właśnie te niuanse kolorystyczne. Drzewa są piękne cały rok, Twój ogród jest dzięki nim taki przepiękny i dojrzały.


Madziu zima ma stonowane kolory, ale ma Ja bardzo lubię biel, ale znacznie bardziej tą w kwiatach nie w śniegu.
ja dawno nie byłam w lesie ostatnio jesienią, zresztą cudowną
Drzewa są piękne, ale bardzo zacieniają mi ogród przez co nie wszystko kwitnie tak jakbym chciała, musimy zrobić przecinkę, a część dużych drzew będzie wycięta w części gospodarczej.
Cieszę się, że Ci się podoba mój ogród Dziękuję!

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Basilikum 19:14, 26 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
dana1s napisał(a)
Za oknem sypie, a w domu unosi się cudowny zapach wiosny



i jaki sliczny kolorek
hiacynty pachna dla mnie za intensywnie, moga tylko w przedpokoju stac

Ty masz za duzo drzew a ja za malo boje sie je sadzic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
dana1s 19:28, 26 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Basilikum napisał(a)

i jaki sliczny kolorek
hiacynty pachna dla mnie za intensywnie, moga tylko w przedpokoju stac

Ty masz za duzo drzew a ja za malo boje sie je sadzic


Izuniu ja uwielbiam hiacynty i w ogóle wszystkie pachnące kwiaty, kocham tez perfumy
Drzewa bardzo lubię i najchętniej miałabym las na działce, ale kocham też kwitnące krzewy i byliny, a one bez światła nie mają szans dlatego musimy wprowadzić równowagę w ogrodzie.

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies