Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 10:07, 28 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sierotka napisał(a)
Witaj Danusiu cudnie u Ciebie nawet zimą .O u nas dużo później przychodzi wiosna
Pozdrowionka


Cześć Kochana
Bardzo się cieszę. że Ci się u mnie podoba. Dziękuję!!
Nie wiem, czy to już wiosna nadchodzi, ale na pewno idzie znaczne ocieplenie. Dzisiaj sypie tak, że świata nie widać.
Pozdrawiam również!

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sierotka 10:15, 28 sty 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Danusiu tej trawy nie scinalqm tylko okopczykowalam na wiosnę ściąć nisko ?

____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
dana1s 11:00, 28 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sierotka napisał(a)
Danusiu tej trawy nie scinalqm tylko okopczykowalam na wiosnę ściąć nisko ?



To chyba jakieś proso, tak mi sie wydaje. Ja moje ścinam w okolicy kwietnia, krótko na jakieś 7-10 cm.
W zasadzie wszystkie trawy ścinam, w zeszłym roku ścięłam pierwszy raz turzyce i bardzo ładnie się zregenerowały. Cięłam przed kwitnieniem.

Tu początek kwietnia i już wszystkie trawy wycięte

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Aldona40 12:31, 28 sty 2019

Dołączył: 25 gru 2018
Posty: 44
Witaj Danusiu

Wyślij nam trochę śniegu, bo u nas już wszystko stopniało. Moja córcia właśnie zaczęła ferie i przydałoby się trochę białego puchu, a zamiast śniegu to kropi deszcz.

Śliczne hiacynty, uwielbiam je ( a co Ja nie uwielbiam jeśli chodzi o kwiatuszki
Muszę przejechać się do ogrodniczego, bo w markecie jeszcze nie widziałam, a też zawsze kupuję żeby wcześniej poczuć wiosnę
Ostatnio mąż z córcią kupili mi tulipany, później róże(róże to były urodzinowe ), a w czwartek kupiłam sobie storczyka białego o drobnych kwiatuszkach, no nie mogłam mu się oprzeć Ja zawsze jak wchodzę do supermaketu to pierwsza rzecz na którą zwracam uwagę to są kwiatuszki Lubię jak mam w domu coś kwitnącego.

Pozdrawiam

________________
Aldona
dana1s 14:24, 28 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Aldona40 napisał(a)
Witaj Danusiu

Wyślij nam trochę śniegu, bo u nas już wszystko stopniało. Moja córcia właśnie zaczęła ferie i przydałoby się trochę białego puchu, a zamiast śniegu to kropi deszcz.

Śliczne hiacynty, uwielbiam je ( a co Ja nie uwielbiam jeśli chodzi o kwiatuszki
Muszę przejechać się do ogrodniczego, bo w markecie jeszcze nie widziałam, a też zawsze kupuję żeby wcześniej poczuć wiosnę
Ostatnio mąż z córcią kupili mi tulipany, później róże(róże to były urodzinowe ), a w czwartek kupiłam sobie storczyka białego o drobnych kwiatuszkach, no nie mogłam mu się oprzeć Ja zawsze jak wchodzę do supermaketu to pierwsza rzecz na którą zwracam uwagę to są kwiatuszki Lubię jak mam w domu coś kwitnącego.

Pozdrawiam

________________
Aldona


Aldonko witaj poniedziałkowo
U nas teraz cały śnieg się topi, jest pochmurno, a raczej mrocznie. Zasypiam na stojąco
Ja bardzo lubię wiosenne kwiaty w domu, oprócz hiacyntów mam kilka skrzydłkwiatów, zielistek i jednego kaktusa bożonarodzeniowego.
Storczyki kocham, ale nie umiem ich pielęgnować, umierają u mnie
U nas w marketach całe masy kwiatów, ale niektóre są dosłownie ususzone, aż żal patrzeć...
Kupiłam mnóstwo nasion , doniczek i podstawek. Wkrótce zaczynam wysiewy, czas zacząć sezon Marzy mi się piękny warzywnik i bujnie rodzące pomidory i ogórki. Chyba w tym roku nie zaczniemy budowy, bo jak pomyślę ile mam zapisanych prac na ten sezon to z pewnością nas zima zastanie

Pozdrawiam serdecznie!!

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Basilikum 15:50, 28 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Danus zapraszam na wycieczke
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4160-sichtungsgarten-weihenstephan?page=9

potem wroce u Ciebie poczytac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Aldona40 16:55, 28 sty 2019

Dołączył: 25 gru 2018
Posty: 44
No to czeka nas pracowita wiosna Danusiu

Ja jeszcze nic nie planuję, bo jak pomyśle ile czeka mnie pracy w ogrodzie łączenie z przesadzaniem to zawrotu głowy dostajeMuszę te roślinki jakoś uporządkować, no bo tak nie może byc A już nie wspomnę o warzywniku i truskawkach które zaniedbałam jesienią

U nas w marketach też zawsze dużo jest ususzonych roślinek

Danuś Ja też nie mam ręki do storczyków. Biały o dużych kwiatach którego mi kiedyś mąż kupił na Dzień Kobiet kwitł prawie pół roku a teraz czekam już rok i nicAle doczekałam się kwiatuszków u średniego storczyka, ale cztery pąki mi odleciały a cztery kwitną i mają się dobrze ( i też długo czekałam na kwiatuszki).
Chodź zawsze się zarzekam, że nie kupię już żadnego storczyka, to w sklepie zmieniam zdanie
Jak ostatnio kupiłam storczyka, to mąż do mnie mówi tak, ale mówiłaś, że już nie będziesz kupować storczyków?
Ale co zrobić to siła wyższa



_______________
Aldona
dana1s 17:12, 28 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Basilikum napisał(a)
Danus zapraszam na wycieczke
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4160-sichtungsgarten-weihenstephan?page=9

potem wroce u Ciebie poczytac


Izuś zaraz idę na spacer

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 17:21, 28 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Aldona40 napisał(a)
No to czeka nas pracowita wiosna Danusiu

Ja jeszcze nic nie planuję, bo jak pomyśle ile czeka mnie pracy w ogrodzie łączenie z przesadzaniem to zawrotu głowy dostajeMuszę te roślinki jakoś uporządkować, no bo tak nie może byc A już nie wspomnę o warzywniku i truskawkach które zaniedbałam jesienią

U nas w marketach też zawsze dużo jest ususzonych roślinek

Danuś Ja też nie mam ręki do storczyków. Biały o dużych kwiatach którego mi kiedyś mąż kupił na Dzień Kobiet kwitł prawie pół roku a teraz czekam już rok i nicAle doczekałam się kwiatuszków u średniego storczyka, ale cztery pąki mi odleciały a cztery kwitną i mają się dobrze ( i też długo czekałam na kwiatuszki).
Chodź zawsze się zarzekam, że nie kupię już żadnego storczyka, to w sklepie zmieniam zdanie
Jak ostatnio kupiłam storczyka, to mąż do mnie mówi tak, ale mówiłaś, że już nie będziesz kupować storczyków?
Ale co zrobić to siła wyższa Aldona


Kochana nawet bardzo pracowita, chciałabym żeby już była wiosna, bo mam uczucie że nie zdążymy z wszystkim.
Też mam przesadzania sporo, ale głównie przecinka. Później sprzątanie tych gałęzi. Zrobię zrębki i wysypię na rabaty
Warzywnik będziemy robić od początku, chcę taki z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję, że będzie to miejsce piękne, a nie zakątek wstydu.
Mam w głowie obraz tego miejsca i mi się podoba teraz tylko wprowadzić to w czyn

Ja już nie kupuję chociaż te białe ogromne bardzo mi się podobają. Nie dogadujemy się ...
Przerzuciłam się na skrzydłolisty, pięknie kwitły zeszłej zimy w tym roku ani jednego kwiatka...
Uważam, że szkoda kasy na domowe wolę zbierać na ogrodowe rośliny. Zostaną te co mam i koniec



____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 20:47, 28 sty 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Myślałam o takiej pile. "Po zastosowaniu przedłużki całkowita długość pilarki zwiększa się do 270 cm, co daje zasięg do 400 cm."


https://www.narzedzia.pl/pilarka-elektryczna-do-galezi-ryobi-rpp720s,56474.html?origin=prodlisting&gclid=Cj0KCQiA7briBRD7ARIsABhX8aA17DLtRpUZYRp5R9EIUPiGfTs9m9OpIV7NP8JEMk5TvxjX6zMaCW0aAopbEALw_wcB

Myślę, że to lepsze niż kosa. Tylko trzymasz. Nie trzeba machać jak kosą.
Podobną, tylko bez wysięgnika, scinam moje miskanty, więc na pewno da radę także trzcinom

Nawet jeśli uważasz, że twój ogród jest zbyt cienisty, to ja myślę, że jest piękny. Zostaw troszkę tych cienistych zakątków
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies