Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 13:36, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
galgAsia napisał(a)
Jednak u Ciebie baaardzo ciepło musi być, u nas na razie kwitną śliwy wiśniowe, inne drzewa jeszcze w pąkach. Robi się zieloniutko, chce się żyć
Pozdrawiam


Asiu wczoraj w słońcu było ponad 20 stopni, dzisiaj już zupełnie inaczej. U nas wszystko zaczyna, ale brzoskwinie już prawie przekwitły są w pełnym słońcu i w osłoniętym miejscu. Chyba to lubią
Tak, powoli się zieleni. Nareszcie, uwielbiam tą soczystą limonkę w połączeniu z błękitem nieba. Rozmarzyłam się, dzisiaj bura szmata zamiast nieba...
Buziaki!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 13:38, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)
Wcześniej u Ciebie kwitnie niż u nas, moje brzoskwinie dopiero kolor pączków pokazują. Pięknie masz ja się napatrzeć nie mogę


Sylwuś to ciekawe u Ciebie zawsze było wcześniej. A może to jakaś taka szybsza odmiana?
Bardzo dziękuję za dobre słowo. W tym roku ogarniam ogród sama z pomocą M, on głównie grzebie w stawie. Mam problem z lewym barkiem i idzie mi jak krew z nosa, ale powoli wszystko zrobię
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 13:53, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Dana, dzięki za dawkę optymizmu Tak na mnie działa twój ogród
My dziś wysialiśmy niewielką rabatę, jakieś 20-25 m2, łąką kwietną Eksperyment.

Zabierają się za kwitnienie śliwy Pissardi. Skończył kwitnienie oczar pośredni. Kwitną fiołki wonne i cebulice. A forsycje w żółtych pąkach, więc wycięłam co się dało na różance. Tak mocno jeszcze nie ciełam, ciekawe jak będą kwitły? Czy nie zaszkodziłam. Jutro ma padać, więc może rano dam różom nawozu, bo one już w blokach startowych.


Kasiu proszę bardzo, na mnie też tak wpływa ta budząca się natura. Jeszcze jakby ten cholerny wirus dał sobie spokój to już byłoby idealnie. Cieszę się , że podoba Ci się w moim ogrodzie. Dziękuję!
Też myślałam nad takim kawałkiem, ale okazało się że nie mam miejsca. Będzie za to mikro kurnik i trochę kurek
To nasze zaplecze gospodarcze spędza mi sen z powiek , nie mogę się za to zabrać, ale w tym roku nigdzie nie pojedziemy, więc musimy się z tym uporać. W przyszłym roku mam zamiar ogarniać po zimie tak jak w części ozdobnej , szybciutko i sprawnie idzie wycinanie i grabienie i to wszystko z z tyłu jakiś armagedon...
Moja Pissardi w pąkach, czekałam trzy lata żeby się tak nimi obsypała. Nigra trochę wcześniej zaczęła pokaz i już rozwija pąki. Obie są piękne. Marzę jeszcze kilku wiśniach, ale powoli. Pierwsze tył
W ogóle chyba będę odchodziła od bylin na rzecz krzewów i traw, mój ogród to taki poniekąd park i wszystkie mikre roślinki zwyczajnie się tracą. Postawię na hortensje, kolejne kaliny i tawuły. Dojdą też derenie. Wiem, że ogród to niekończąca się historia, ale chciałabym mieć całość z grubsza obsadzoną
Ja miałam worek kurzaka granulowanego to rozsypałam, ale muszę kupić nawozy i zasilić cały ogród.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 13:56, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Agania napisał(a)
Super, że udało się Wam w końcu coś porobić "Waszym ogrodzie"
Kalinki już mają pąki Kwietne i cebulowe drobiny ślicznie pokazujesz
Nauka internetowa jak się okazuje też nie jest zdrowa...
eM wykonał Ci najgorszą robotę... doceń


Aguś wreszcie, ale roboty jeszcze sporo. Dzisiaj planowaliśmy prace na przyszły tydzień. Mam nadzieję, że to ochłodzenie szybko minie i będzie można bez przeszkód oddać się pracom w ogrodzie
Kaliny wszystkie w pąkach, już nie mogę się doczekać na kwitnienie!
Bez sensu takie nauczanie, ale nie mamy innego wyjścia
To prawda starał się bardzo, musimy wreszcie kupić łódkę będzie łatwiej
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sylwia_slomc... 14:06, 29 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
dana1s napisał(a)


Sylwuś to ciekawe u Ciebie zawsze było wcześniej. A może to jakaś taka szybsza odmiana?
Bardzo dziękuję za dobre słowo. W tym roku ogarniam ogród sama z pomocą M, on głównie grzebie w stawie. Mam problem z lewym barkiem i idzie mi jak krew z nosa, ale powoli wszystko zrobię

Danusiu w tym sezonie to się trzeba praca w ogrodzie delektować i cieszyć się, ze je mamy bo miliony nie maja możliwości wyjścia za próg
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 14:06, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzień dobry w niedzielę, to już normalne że jest zimno i nie można posiedzieć w ogrodzie. Pojechaliśmy na chwilę do ogrodu, ale tylko obeszłam całość kliknęłam kilka fotek i wróciliśmy do domu pod kocyk. A podobno od jutra jeszcze chłodniej...
Boję się o hortensje, dostały zdrowo w trakcie ostatnich przymrozków, a teraz zapowiadają nawet -8.
Przymrożone są też pąki magnolii, oby całkiem ich nie zniszczyło.
Ale może nie będzie tak źle Udanego popołudnia Wam życzę!

Wisnia omszona pokazuje swą urodę



Nigra już kwitnie na całego



Kojou no mai powoli otwiera kolejne pąki



Migdałek obsypany

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:09, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ośnieża ma mnóstwo pąków w zeszłym roku miała tylko dwa kwiatki, czekam na pokaz



Magnolia Heaven scent, pokazuje kolorek będzie kwitła pierwszy raz



Tawuła Ogon to moja ulubienica o tej porze, jest szybka jak żadna inna



Zachwycają mnie pąki Tawuły śliwolistnej



____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:11, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
I kilka całokształtów







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:12, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:14, 29 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)

Danusiu w tym sezonie to się trzeba praca w ogrodzie delektować i cieszyć się, ze je mamy bo miliony nie maja możliwości wyjścia za próg


Sylwuś wiem o tym , dlatego postanowiłam się nie przejmować tempem moich prac, powoli do przodu
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies