Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

ElzbietaFranka 18:43, 30 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
dana1s napisał(a)
I kilka całokształtów







Witam Dana

Pięknie zielono i czysto już u ciebie. Obejrzałam i widzę, że u ciebie też bergenie jeszcze oklapnięte, myślałam, że tylko moje leżące na ziemi. Czy już mają zawiązki kwiatowe bo u mnie po rozsadzeniu nic nie widać może jak się ociepli to smigna.
U nas dzisiaj co chwilę śnieg pada jest zimno.
Deszczu trzeba miał wczoraj padać ale tylko pokropilo

Pozdrawiam zdrowia życzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
dana1s 18:46, 30 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzisiaj rano odwiedziła nas zima, wcale jej nie zapraszałam ale się małpa wepchała
Teraz jest zimno , ale już nie jest biało. Niestety na noc zapowiada się mróz niebo jest czyste, więc będzie spory...a to mnie już nie bawi, pąki takie wielkie i zapowiadają piękne kwitnienie. Boję się, że wszystko szlag trafi...
Jednak pocieszam się faktem, że od środy będzie już ciepło i noce na +. Czekam z utęsknieniem

W tym roku chyba wszędzie szaleństwo ciemiernikowe
Cuchnące stworzyły całe poletka, i zauważyłam że rozsiały się w całym ogrodzie. jak podrosną przeniosę je w jedno miejsce lubię takie skupiska



pozostałe też szaleją. Mam kilka odmian, ale widziałam dzisiaj u Sylwii takie cudne odmiany, że chyba zaproszę kolejne szczególnie, że chyba dobrze im u mnie One też się wysiały, malutkich ciemierników wszędzie mam pełno




Z tym zakątkiem nie mogę dojść do ładu. W zeszłym roku rozsadziłam floksy wzdłóż całej betonowej ścieżki ale tak zarosły że ich nie widać. Wyplewiłam dopiero połowę. Jak się ociepli będę walczyć dalej



to takie moje zakątki wstydu

I wszystko do szlifowania i malowania, dużo pracy przed nami



Ale chyba w tym roku wczasów nie będzie to będę się opalała w ogrodzie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:48, 30 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Mgduska napisał(a)
Powiem Ci, że nawet z łysymi badylami jest pięknie u Ciebie


Dziękuję serdecznie, usilnie staram się rozprawić z badylami, ale pogoda mi nie pomaga Ale z grubsza już ogarnięte
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:53, 30 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
ElzbietaFranka napisał(a)





Witam Dana

Pięknie zielono i czysto już u ciebie. Obejrzałam i widzę, że u ciebie też bergenie jeszcze oklapnięte, myślałam, że tylko moje leżące na ziemi. Czy już mają zawiązki kwiatowe bo u mnie po rozsadzeniu nic nie widać może jak się ociepli to smigna.
U nas dzisiaj co chwilę śnieg pada jest zimno.
Deszczu trzeba miał wczoraj padać ale tylko pokropilo


Witaj wiosennie Elu
Staram się, ale nie wszystko idzie po mojej myśli. Powoli do przodu z naciskiem na powoli
Bergenie mają pąki, a zregenerują się jak dostaną jeść, trochę ciepła i wody
Niedługo będą piękne
U nas też zimno jak diabli, ale słońce świeci. To nie zapowiada nic dobrego, tylko srogi mróz w nocy, aż się boję co jutro zastanę w ogrodzie...
U nas wczoraj pokropiło jakieś 10 minut, a w nocy zabieliło. około południa wszystko się stopiło, ale wieje bardzo mroźny wiatr...brrr
Ja chcę już prawdziwą, ciepłą, słoneczną i przede wszystkim zdrową wiosnę
Buziaki!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
ElzbietaFranka 19:01, 30 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dwa razy kluknelam na ten sam post zobacz jeszcze na stronę wcześniejszą zmieniłam wpis pytam o czyszczenie stawu.
Widzę, że już masz wodę. U nas sucho bardzo sucho
Grzebałem wczoraj w ziemi sądziłam lilie i sucho.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
dana1s 19:21, 30 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
ElzbietaFranka napisał(a)
Dwa razy kluknelam na ten sam post i trzeba co napisać tutaj.
Oglądałam jeszcze wstecz i widzę że eM się siłuje z pałka z brzegu. A on ma wodery? Bo ja co prawda pałki specjalnie dużo nie mam, ale za to lilie wodne muszę oczyścić na dnie. A widzę, że liście nie zmarzły i już są nowe 10 cm pod wodą ale jest też dużo przegniłych. Więc też mnie czeka czyszczenie w przyszłym tygodniu ma być ciepło.


Jeszcze raz zdrowia życzę


Elu niestety ani razu staw nie zamarzł, by móc go wykosić kosą spalinową jak co roku.
Siłuje się z brzegu, bo mu pękł ponton, a łódki jeszcze nie mam bo uparłam się na drewnianą, a tych jak na lekarstwo
M wodery, ale nie ma szans wejść do wody jest bardzo zimna, a poza tym tam jest ponad 3 metry głębokości, więc sama rozumiesz Moje lilie już na górze same sobie radzą nigdy ich nie obrywałam, ale może jak będziemy mieć łódkę to się zmieni
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 19:22, 30 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
ElzbietaFranka napisał(a)
Dwa razy kluknelam na ten sam post zobacz jeszcze na stronę wcześniejszą zmieniłam wpis pytam o czyszczenie stawu.
Widzę, że już masz wodę. U nas sucho bardzo sucho
Grzebałem wczoraj w ziemi sądziłam lilie i sucho.


Woda jest, ale musimy naprawić wypływ ze stawu, bo nam woda ucieka. Jednak w sezonie będziemy kopać studnię inaczej snów susza mi staw załatwi...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
TAR 19:33, 30 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
moje magnolki czekajace na wsadzenie maja chyba wiecej rozumu ode mnie, caly czas pąki opatulone futerkiem mimo stania w najcieplejszym i najsloneczniejszym miejscu w ogrodzie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
dana1s 19:38, 30 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
moje magnolki czekajace na wsadzenie maja chyba wiecej rozumu ode mnie, caly czas pąki opatulone futerkiem mimo stania w najcieplejszym i najsloneczniejszym miejscu w ogrodzie.


Tarciu moje gwiaździste siedzą grzecznie i czekają na ciepełko tylko Heaven scent wyrywna, już wczoraj próbowała się pokazać. Mam nadzieję, że nocka im nie zaszkodzi!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Agania 21:05, 30 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Uwielbiam Twojąbwiosnę w pąkach
Szkoda, że taki zimny był ten marzec, przydałby się tydzień pięknej i ciepłej pogody, a nie tak po jednym dniu, taki system ogrodniczkowania tylko wkurza.
Danuś jak tam Wasza szklarnia?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies