Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

KasiaBawaria 09:27, 31 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas niestety podobna pogoda. Ale chociaz od piatku w koncu nie bedzie nocnych mrozow. U mnie ciemierniki ucierpialy.
____________________
Zapraszam na kawe
dana1s 08:26, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Agania napisał(a)
Uwielbiam Twojąbwiosnę w pąkach
Szkoda, że taki zimny był ten marzec, przydałby się tydzień pięknej i ciepłej pogody, a nie tak po jednym dniu, taki system ogrodniczkowania tylko wkurza.
Danuś jak tam Wasza szklarnia?


Aguś dziękuję, ja też kocham ten czas. Niestety mrozy załatwiły większość pąków magnolii, zwisają czarne i nic z nich nie będzie. Owoców też nie będzie, brzoskwinie zniszczone totalnie, ale może za rok
Podobno od dzisiaj ma być ciepło, a już w nocy nie było mrozu. Wreszcie!
Niestety moja szklarnia dalej czeka na montaż, nie wiem kiedy powstanie. Od kiedy obydwoje z mężem pracujemy na etacie nie wszystko idzie jakbym chciała, ale takie życie.
Mam nadzieję, że pomidorki, które mi rosną na parapecie trafią właśnie do szklarni, oby
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 08:27, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
KasiaBawaria napisał(a)
U nas niestety podobna pogoda. Ale chociaz od piatku w koncu nie bedzie nocnych mrozow. U mnie ciemierniki ucierpialy.


Kasiu u nas dzisiaj pierwsza noc bez przymrozku, ciemierniki trzymają się dziarsko za to hortensje te bardziej wrażliwe, magnolie i wyrywne owocówki dostały ostro w d...
Szkoda, bo zapowiadała się piękna wiosna...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 08:44, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ja kolejny tydzień siedzę w domu i już wiem, że ten przedświąteczny również taki będzie
Optymistyczne jest to, że mam gdzie wracać i moje miejsce pracy nie zostanie zlikwidowane Teraz tylko pytanie kiedy to nastąpi...
Bardzo mi się już chce pojechać na jakieś roślinne zakupy...zamiast tego wkładam sobie wirtualnie cuda do koszyków w szkółkach, ale boję się takich zakupów już się tyle razy nacięłam , że chyba nie zaryzykuję, ale.... nigdy nie mów nigdy
W przyszłym tygodniu umyję okna i wysprzątam dom, by choć trochę rozgonić ten wirusowy nastrój. Dziennie się trzęsę o zdrowie moich chłopaków, którzy ciągle pracują. Ale z drugiej strony dziękuję Bogu, bo mamy co do garca włożyć.
Po tylu latach siedzenia w domu pierwszy raz mam tego dokumentnie dosyć!
Ale wierzę , że jak przyjdzie ciepło i słońce będziemy mogli wrócić do normalności
Wczoraj byłam na chwilę na działce, było zimno i wietrznie ale świeciło słońce i od razu humor miałam lepszy
Niestety miasto raczej nam nie przekwalifikuje działki, znalazłam ludzi z innej dzielnicy z identyczną sytuacją i prawomocnym wyrokiem sądu o złamaniu prawa przez miasto, jednak dla miasta nic to nie znaczy i nie zamierzają się do wyroku dostosować. Usłyszeli to samo nie, bo nie. To jakiś mur nie do przebicia. Zatem nie ma sensu tracić pieniędzy i siły na kolejną taką samą sprawę. Jedynie sprawa o odszkodowanie, ale czy to ma sens...tego nie wiem.
Nawet program w regionalnej tv był 20 marca i nasz cudowny burmistrz ciągle stoi okoniem. Zatem szansy na normalny dom w sensie normalnych gabarytów w najbliższym czasie nie ma. Teraz musimy w 100% zdecydować, czy warto stawiać to maleństwo mamy jeszcze prze półtorej roku ważne zgłoszenie i ten czas musimy wykorzystać na podjęcie decyzji.
Coraz więcej ludzi buduje w taki sposób i nawet sobie chwali, tylko jest to metraż maksymalnie dla dwóch osób, więc dopiero na emeryturę
Do tej pory czyli kolejne 20 lat będziemy chyba mieszkać u Mamy, więc czeka mnie choć delikatny remont, bo już nie wytrzymuję...
Strasznie to wszystko pogmatwane. Już nawet przeszło mi przez myśl, by sprzedać dom i działkę i kupić inny z ogrodem, ale jak ja zostawię po raz drugi miejsce które pokochałam całym sercem...

Pozdrawiam Was serdecznie i zostawiam Wam moje słoneczne włości







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Gosiek33 10:43, 03 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Przykro czytać o kolejnej odmowie. Jedna dobrą stronę że w końcu wiesz na czym stoisz. Mimo wszystko to rodzaj ulgi. A co będzie i tak nie wie nikt. Zdecydujecie rozsądnie tak jak na dzisiaj będzie dla was najlepiej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pola 11:20, 03 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Danusia, przeczytałam o ostatecznej odpowiedzi miasta, współczuję
Beton zostanie betonem, żyjemy w takim kraju zresztą to widać gołym okiem
patrząc co teraz się dzieje. Mam nadzieję że podejmiecie szybko jakąś decyzję, ogród masz
piękny, zaglądam często, bo to moje klimaty. Pozdrawiam wiosennie, oby ciepełko zawitało szybko
to humory się poprawią.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
dana1s 12:08, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Gosiek33 napisał(a)
Przykro czytać o kolejnej odmowie. Jedna dobrą stronę że w końcu wiesz na czym stoisz. Mimo wszystko to rodzaj ulgi. A co będzie i tak nie wie nikt. Zdecydujecie rozsądnie tak jak na dzisiaj będzie dla was najlepiej


Gosiu masz rację czekałam na tzw wóz albo przewóz. No to się doczekałam. Nienawidzę niepewności, musimy pomyśleć, czy warto budować taki malusi domek, ale na to mam czas. W sumie to tego własnie się spodziewałam.
Nie wiem dlaczego miasto tak utrudnia ludziom życie, widać ich to bawi że rujnują komuś życie. Pozostawię to bez komentarza, bo zaraz Wielkanoc, a ja mam na ten temat tylko niecenzuralne słowa
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 12:11, 03 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Pola napisał(a)
Danusia, przeczytałam o ostatecznej odpowiedzi miasta, współczuję
Beton zostanie betonem, żyjemy w takim kraju zresztą to widać gołym okiem
patrząc co teraz się dzieje. Mam nadzieję że podejmiecie szybko jakąś decyzję, ogród masz
piękny, zaglądam często, bo to moje klimaty. Pozdrawiam wiosennie, oby ciepełko zawitało szybko
to humory się poprawią.


Joluś jakoś musimy sobie poukładać i zmienić plany na dalsze życie, bo z koniem kopać się nie będę
Kraj jaki jest każdy widzi, jednym się podoba innym nie, ale łamanie prawa w żywe oczy to już przesada!
Dziękuję za miłą opinię, uwielbiam takie sielsko romantyczne założenia
U nas właśnie się zachmurzył i chyba popada, ja miałam plany ogrodowe na popołudnie, ale deszcz jest potrzebny więc niech spłucze tą zimę do morza
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 12:14, 03 kwi 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
No, jest jeszcze kilka wyższych instancji i możliwosc otrzymania nakazu obwarowanego karą za niewykonanie wyroku sądu.

Coraz więcej ludzi decyduje się na domy do 35m2 powierzchni zabudowy.
link
____________________
Kasia
Mgduska 12:15, 03 kwi 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jeden burmistrz to nie cały kraj!
Ja bym z gościem powalczyła, właśnie, żeby sobie to uświadomił, że jest tylko małym knypkiem!
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies