Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Wrocławiem

marekm 22:02, 27 lut 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
wogóle to chyba magnolię będę musiał poprowadzić w formie drzewa żeby wystawała ponad żywopłot, inaczej się nie zmieści pewnie.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
nawigatorka 23:41, 27 lut 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
jakoś nie widzę by miały się tam zmieścić i róże i hortki. gdy będzie za duszno bukszpan zacznie dostawać grzyba i łysieć. okrywowe potrafia byc ekspansywne. poza tym kwitłyby równo z hortensjami wg mnie za dużo dobrego. nie wiem tez czy te hortensje magnolii nie pożrą.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 23:45, 27 lut 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
tak sobie mysle, że dałabym tam same hortensje o ile światło tam będzie docelowo (pamietaj ze zywopłot urośnie) albo jesli magnolia ma zostać poszłabym w dywan z jakiejs trawy i byline chocby szałwia i sesleria, molinia i jarzmianki, rozplenice i rozchodniki...albo stipa z lawendą by nawiązac do przeciwległego boku
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
marekm 06:44, 28 lut 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
a ile od magnolii musiałbym posadzić pierwszą hortkę żeby się nawzajem nie pozjadały? mam możliwość odsunąć jakieś 1,6 m to wystarczy? Jeśli to możliwe to chciałbym zachować magnolię-walczyłem o nią, trochę chorowała i teraz już z nią lepiej, ale oczywiście rozumiem argument że same Hortki wyglądałyby fajnie i porządnie. A jakbym dał 5 szt. hortensji zaczynając około 1,6 od magnolii (którą bym podciął od dołu)i nic więcej a wokół magnolii miniaturowe azalie (nawiązanie do drugiej strony ścieżki gdzie mam azalie i klona palmowego)? czy raczej to już na siłę?
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 18:12, 28 lut 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
pooglądałem połączenie szałwii z seslerią i fajnie to wygląda, zastanawiam się jak je rozmieścić żeby zimą też to jako tako wyglądało
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Madzenka 15:24, 03 kwi 2018


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Popieram Nawigatorke albo róże albo hortensje. Skoro to reprezentacyjne miejsce to jednak wybrałabym hortensje, bo i zima będą ładne i doradź tam traw np rozplenice. W stopie bosko wyglądają jezowki a wiosna duuuuuużo cebulowych
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
marekm 22:35, 03 kwi 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
jest i wiosna
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 22:41, 03 kwi 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Madzenka napisał(a)
Popieram Nawigatorke albo róże albo hortensje. Skoro to reprezentacyjne miejsce to jednak wybrałabym hortensje, bo i zima będą ładne i doradź tam traw np rozplenice. W stopie bosko wyglądają jezowki a wiosna duuuuuużo cebulowych

Dziękuje za pomoc, już zdecydowałem że będą hortensję limelight bądź grandiflora no i chyba tak jak piszesz przed nimi rozplenice. Czyli byłby od najwyższego żywopłot z graba hortki, rozplenice i żywopłocik z bukszpana, a może zmieściłyby się jeszcze jakieś wyższe trawy mdz. Grabem a Hortkami? Jeszcze dam szanse Magnolii, mam jedna w ogrodzie i nie chciałbym z niej rezygnować, w tamtym roku miała 3 kwiatki, w tym już około 15 szt. pąków kwiatowych więc postęp jest
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 22:43, 03 kwi 2018

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
cebulowe już również zaplanowane. Na jesień w innej części ogrodu posadziłem 200 tulipanów, w tym roku będzie ten kawałek. A obok wokół graba mam Stipę, to pewnie tam dosadzę jeżówki, poszukałem w necie i żeczywiście stipa wraz z jeżówkami wygląda obłędnie dziękuję za podpowiedzi
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
katel 19:20, 07 maj 2020


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Cześć Marku . Masz piękny ogród. Wrzuć trochę aktualnych fotek, ciekawa jestem jak się wszystko u Ciebie rozrosło.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies