Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Wrocławiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Wrocławiem

marekm 09:16, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
poniżej przygotowany materiał na skrzynie warzywne i olej roślinny którym pomaluje skrzynie wewnątrz
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Jagodaa 09:55, 16 mar 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A będziesz zakładać folię kubełkową do środka?

Moje skrzynki po 3 latach nadawałaby się już do odnowy, ale poczekają na przyszły rok.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
marekm 11:17, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
plan mam taki od wewnątrz, olej roślinny (troszkę boje się coś innego dać mimo folii) do tego folia kubełkowa-ona pozwoli desce oddychać i osuszać się zewnetrzną częścią która będzie zaimpregnowana 2-3 ją pomaluje na szaro jak plac zabaw i pergolę.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
AniMa 11:29, 16 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
A z jakiego drewna, pisałeś już????
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
marekm 11:33, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
to jest zwykle tartakowe świerk/sosna ale 4 cm grubości i heblowane (hablowanie też pomaga) także myślę że z 5 lat to spokojnie wytrzyma, tym bardziej że olej roślinny też coś da no i folia kubełkowa. Te cienkie kantówki chcę przykręcić na górę i wysunąć trochę do wewnątrz-wówczas będzie trochę mniej widać folię.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
AniMa 11:59, 16 mar 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Moim zdaniem olej da radę - smarowałam nim świeże, sosnowe karmniki dla ptaków - całą zime wystawione na dworze, teraz też jeszcze stoją - deszcze, śniegi, mrozy i nic im sie nie stało...
U Ciebie będzie jeszcze folia, to tym bardziej nie powinieneś się martwić
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
marekm 12:01, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
Część Wam, dzięki Waszej pomocy mam już plan który będę realizował w najbliższym czasie na dwie tylnie rabaty i staneło na:
- długa rabata tuje a przed nimi mdz Platanami hortensje bukietowe - Przy okazji macie jakieś miejsce sprawdzone? u Kulasa są teraz za 12 PLN/szt. a przed Hortkami rozplentnica japońska. Myślę że Hortki można jeszcze w marcu posadzić a trawy w kwietniu
- druga rabata z bukiem to zauroczony Jagodaa rabatą pod wiśniami zrobię całą w lawendzie, tym bardziej, że mam już dwie inne rabaty z lawendą-będzie fajnie powtózenie.
teraz jeśli mogę jeszcze prosić Was o wsparcie to pokaże dwie inne rabaty (strona lewa domu-dobrze nasłoneczniona)

original.jpg[/img]
Na pierwszych dwóch zdjęciach widać po prawej stronie wyjście z tarasu i po lewej (koniec rabaty) tutaj mi wsystko pasuje. Brakuje tylko czegoś na kratkę-myślałem o ozdobnym chmielu, bo można go co roku ścinać przy ziemi i daje możliwość odmalowania pergoli ale nie jestem przekonany. Także po prawem mam zawciągi które ładnie kwitły, 4 szt. Golden tuffet i krzewuszki miniaturki fioletowe. Po lewej stronie ( na tej samej wysokości ) również golden tuffet krzewuszki, i turzyce Buchanana - mam ja ściąć? i na końcu założony na jesień żywopłot z graba (nie mogę doczekać się listków-mam nadzieję że będą...) Przy trawniku posadzony mały buk czerwony kolumnowy-ma być odniesieniem do zielonego w rabacie lawendowej, tylko wielkość zdecydowanie mniejsza, ale pochodzi z likwidowanej szkółki i ceną była taka że się nie zastanawiałem Także na tych pierwszych zdjęciach wszystko mi pasuje, pewnie za 2-3 lata będę zmieniał, ale póki co jest ok tylko co na tą kratkę?gorzej później...
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 12:12, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164

Na kolejnych dwóch zdjęciach mamy ciąg dalszy tych samych rabat i tak na pierwszym zdjęciu mam
od ścieżki 4 szt. drżączki kupionej w arboretum w Sycowie, dwie sosny mini, tam gdzie jest kółko to miejsce na COŚ i z tyłu Żywopłot grabowy.
Po drugiej stornie ścieżki mam tawuy golden princess na pierwszym planie i z tyłu rozplentnice (wydaje mi się że prawa strona przy budynku jest ok, jak coś będzie nie tak to zawsze mogę zmienić tawułę na lawendę która pojawia się później. Gorzej z stroną lewą bo po pierwsze mam 4 szt. drżączki a powinno być 5 szt. (teraz nie do kupienia chyba) po drugie nie wiem co posadzić w kółku- rabata cała ma około 15 m, na początku jest Grab Fastigata (pokaże na kolejnych fotkach), później sosną czarna rosnąca do 2 m (również będzie na kolejnych fotkach), w środku buk pendula (będzie widoczny na kolejnych zdjęciach ) i na końcu buk czerwony który pokazuje na drugiej fotce i teraz, czyli mamy kolumnowe, iglak, pendula, xxxx, kolumnowe-chyba w to kółko najlepiej dać iglaka, choć myślałem też o magnoli, albo wiśni amanganowej - z uwagi że pokrój jest dość krzaczasty i nie wybijałby się na tla smukłych liderów w postaci Graba, buka fastigata i penduli.
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
marekm 12:15, 16 mar 2017

Dołączył: 19 sty 2017
Posty: 164
____________________
mały ogród pod Wrocławiem
Jagodaa 12:18, 16 mar 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dziewczyny mają fajny, sprawdzony powojnik Princesse Diana. Podpytaj Magdy70 lub malkul, czy się go ścina, czy trzeba zachowywać Stare pędy. W opisie informują, ze się ścina nisko w marcu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies