Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Rosa 23:07, 25 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)
A jakie nasionka ogórków polecasz? Może faktycznie wina nasion?

Nooo, teraz Cię po różach poznałam
Czekam na ciąg dalszy opowieści



Iwonko powoli , wybieram zdjęcia i kompresuję, a to trochę trwa. Chcę wszystko od początku a nie na skróty.
Obiecałam, że pokaże jak ogród powstawał. Krok po kroku.
Nett 23:09, 25 sty 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj, ale fajna relacja. Zaradna kobitka jesteś!
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
katel 23:16, 25 sty 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witam się i ja . Zdjęć nie trzeba zmniejszać, automatycznie są zmniejszane przy wgrywaniu.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Wendy79 23:18, 25 sty 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Witaj i opowiadaj Jak widzę, te doniczki z rozsadami, to jakbym siebie widziała
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Rosa 23:25, 25 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Sąsiad postawił ogrodzenie. Trzeba czymś obsadzić, zostały jeszcze rudbekie po poprzednim właścicielu, juki przywiozła siostra. Koloru żółtego w ogrodzie nie planowałam. Biel, granaty do niebieskiego i róż. Ale cóż ... i stara śpiewka, jak się nie ma co się lubi .... Na chwilę zagościł żółty





a po drugiej stronie przy starym ogrodzeniu powstaje kolejna rabata z host po 2 zł. Lichutkie, ale przecież urosną.



w wolnych chwilach układałam kostkę oczywiście na podsypce cementowo-piaskowej, ale mocniejszej niż zalecają 1:5



Wszystkie rabaty usypane na tekturze, by zagłuszyć chwasty. Nic nie kopałam.
Rosa 23:35, 25 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Tak wyglądało w lipcu, wisienki już rosły i do towarzystwa dostały aralię, która kiedyś da ciut cienia. Ta część ogrodu to patelnia.



świerk wężowy był okazją w ogrodniczym sprzedali mi go za 25 zł. To kupiłam i rośnie sobie



tak wyglądała prawa str. ogrodu w 1 roku mojej radosnej i przemyślanej twórczości



Rosa 23:47, 25 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
W niezagospodarowanych miejscach chwasty szalały szczególnie powój i nawłoć, którą zresztą uwielbiam. Musiałam coś zrobić. I znów tektura....., ostrzyżone bratki wielkanocne i rozchodniki po 1 szt. Rozrosną się, podzielę i będzie tyle ile trzeba.



na all... kupiłam berberysy i kilka sosenek po 3,50. Posadziłam i rosną. Nie miałam siły przekopać całej grządki. Tektura się skończyła.



ścieżka do mojego domku już nie była goła. Oj wiem, że pociejów, ale to tylko na chwilkę i najważniejsze, że sama wyhodowałam




Rosa 00:24, 26 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
miałam ekipę budowlaną, chłopaki mieli przestoje. Musiałam to wykorzystać. Zaoszczędziłam na wywozie gruzu, kupiłam najtańsze pustaki ogrodzeniowe robione na piaskowiec, takie same jak dał sąsiad na cokół ogrodzenia.
I tak powstało wrzosowisko, które też pochłonęło następna partię gruzu



a tak wyglądało po roku



Rozmnożyłam 2 żurawki kupione wiosną i założyłam nową rabatę przy domku gospodarczym



Wysypanie żwirem było złym pomysłem. Naprawimy to za rok
By miło rok zakończyć a jeszcze milej nowy rozpocząć kupiłam trochę cebulek i posadziłam.
Ponieważ były oszczędności na wywozie gruzu, rozpustą było zakupienie 3 róż historycznych w doniczkach. Ale to już opowieść na 2015 rok

I tym miłym akcentem zakończyłam 2014 rok. Do zobaczenia w 2015




Rosa 00:33, 26 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
katel napisał(a)
Witam się i ja . Zdjęć nie trzeba zmniejszać, automatycznie są zmniejszane przy wgrywaniu.


wiem, ale wgrywają się bardzo długo, to nie na moją cierpliwość
Ale dzięki za info.
Rosa 00:34, 26 sty 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Nett napisał(a)
Witaj, ale fajna relacja. Zaradna kobitka jesteś!


Witam i zapraszam częściej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies