Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od 8 lat...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od 8 lat...

Piters 00:37, 01 lis 2017


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
SlonecznyOgrod napisał(a)
Długo Cie nie było na forum, no ale masz zaległosci. Pokazuj fotki co tam jeszcze w zakamarkach widac

Witam serdecznie! Oj mam zaległości, mam. W miarę wolnego czasu nadrabiam.
____________________
Ogród od 8 lat...
ElzbietaFranka 23:42, 01 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Piters napisał(a)

Witam serdecznie Elu! Tak, oczko ma tylko 1000 litrów. W tym sezonie trawnik był najładniejszy ze wszystkich sezonów. Nawożenie co miesiąc i dużo wody (opad i nawadnianie) "zrobiły robotę". Fotki niebawem. Co do pomidorów - sam byłem w szoku!



Piotrek, a dlaczego ty co miesiac trawnik nawozisz to troche za duzo, bo mozesz przenawozic.
Ja to nawoze w kwietniu po wertykulacji pózniej druga dawka pod koniec czerwca nawozem wiosennym. Nastepnie w polowie wrzesnia jesiennym i to wszystko.
Rzeczywiscie w tym roku nie trzeba bylo podlewac niebo podlewalo rowniutko i trawnik byl i jest prima sort.

U mnie pomidory obrodzily, ale przyszla jakas zaraza i po pomidorach. Juz wiecej nie bede sadzila bo szkoda zdrowia i nerwow za 2 zl kilogram byly na rynku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Piters 11:22, 02 lis 2017


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
ElzbietaFranka napisał(a)



Piotrek, a dlaczego ty co miesiac trawnik nawozisz to troche za duzo, bo mozesz przenawozic.
Ja to nawoze w kwietniu po wertykulacji pózniej druga dawka pod koniec czerwca nawozem wiosennym. Nastepnie w polowie wrzesnia jesiennym i to wszystko.
Rzeczywiscie w tym roku nie trzeba bylo podlewac niebo podlewalo rowniutko i trawnik byl i jest prima sort.

U mnie pomidory obrodzily, ale przyszla jakas zaraza i po pomidorach. Juz wiecej nie bede sadzila bo szkoda zdrowia i nerwow za 2 zl kilogram byly na rynku.

Elu, nawożę w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu i sierpniu. Stosuję małe dawki nawozu Yara Mila Complex. Koszę raz w tygodniu (z koszem). W związku z tym zabieram duże ilości masy zielonej. Mam słabą, piaszczystą glebę. U mnie wszystkie składniki mineralne są szybko wymywane z gleby. Oczywiście dbam, aby nie doprowadzić do jej zasolenia.

Odnośnie pomidorów, to posadziłem kilka roślin dla "śmiechu", a urosły fenomenalnie (biorąc pod uwagę, że za dużo uwagi, to im nie poświęcałem). Generalnie - nigdy nie uprawiałem warzyw na taką skalę, która pozwoliłaby mi i mojej Rodzinie nie kupować warzyw w sezonie (i nie zamierzam tego robić - nie mam na to czasu).
____________________
Ogród od 8 lat...
hanka_andrus 12:53, 02 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A u Ciebie hektar ogrodu. Współczuję koszenia co tydzień. No i tą zieleninę trzeba jeszcze gdzieś podziać. Ja swój koszę co 2 tygodnie.
I swojego trawnika nie nawożę. Musi radzić sobie sam. Emerytura by mi nie wystarczyła na wszystkie opryski, nawozy i ewentualne sadzonki. W ogrodzie muszę mieć to, co się sprawdza. Nie mam go na wyciągnięcie ręki.

Posiałam mieszankę sportową i ta mi się sprawdza, nie rośnie tak szybko.

Pozostałe zdjęcia obejrzałam, ogród mi się podoba i zimą i latem. W tłusty czwartek wpraszam się na pączki, ale przedtem coś świątecznego pewnie wymyślisz.

Pozdrawiam i "bezdeszczu" życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Piters 15:09, 02 lis 2017


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
hanka_andrus napisał(a)
A u Ciebie hektar ogrodu. Współczuję koszenia co tydzień. No i tą zieleninę trzeba jeszcze gdzieś podziać. Ja swój koszę co 2 tygodnie.
I swojego trawnika nie nawożę. Musi radzić sobie sam. Emerytura by mi nie wystarczyła na wszystkie opryski, nawozy i ewentualne sadzonki. W ogrodzie muszę mieć to, co się sprawdza. Nie mam go na wyciągnięcie ręki.

Posiałam mieszankę sportową i ta mi się sprawdza, nie rośnie tak szybko.

Pozostałe zdjęcia obejrzałam, ogród mi się podoba i zimą i latem. W tłusty czwartek wpraszam się na pączki, ale przedtem coś świątecznego pewnie wymyślisz.

Pozdrawiam i "bezdeszczu" życzę.

Witam serdecznie w moim wątku! Dziękuję za słowa uznania. Ten większy trawnik ze zdjęcia ma jakieś 300 metrów kwadratowych, więc nie jest aż taki duży. Ja praktycznie nie robię oprysków (no może na początku sezonu zabiegi na choroby grzybowe, insekty i chwasty w trawniku). Na więcej raczej nie mam czasu. Ja na ogród mam czas tylko w soboty (i to jeszcze nie we wszystkie).

Co do mieszanki trawnikowej - również mam mieszankę sportową (Wembley).

Już mam plany na świąteczne wypieki.

Również pozdrawiam! Przyda się ładna pogoda, bo w sobotę planuję intensywne prace w ogrodzie.
____________________
Ogród od 8 lat...
Piters 18:06, 17 mar 2018


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
Witam Wszystkich u progu nowego sezonu ogrodniczego 2018!

Dawno nie było mnie na Forum. Przeglądam je od czasu do czasu, ale nie uczestniczę "aktywnie". Mam nadzieję, że uda mi się częściej bywać w Waszych wątkach, ale i też rozwijać swój (np. poprzez wstawianie nowych zdjęć i opisów).

Mam nadzieję, że "prawdziwa" wiosna szybko przyjdzie. Podobno za parę dni ma nie być śladu po śniegu i ma być ciepło. Zobaczymy...

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!
____________________
Ogród od 8 lat...
Gardenarium 20:30, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bywaj częściej. Ładnie u nas jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piters 17:18, 04 kwi 2018


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
Gardenarium napisał(a)
Bywaj częściej. Ładnie u nas jest.

Tak wiem, jest pięknie. Będę się starać bywać częściej.
____________________
Ogród od 8 lat...
Piters 17:20, 04 kwi 2018


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
Witajcie!

W Święta pomiędzy przygotowaniami znalazłem czas na ogród. Było cudownie. Jeszcze jeden intensywny dzień i można powiedzieć, że najważniejsze wiosenne prace będą już wykonane.

Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ogród od 8 lat...
Piters 23:35, 15 kwi 2018


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 183
Witam Wszystkich po długiej przerwie!

Wybaczcie, proszę moją małą aktywność na forum. Muszę nadrobić zaległości. Jeszcze mam Wam do pokazania zdjęcia z końcówki sezonu 2017. Zrobię to w przyszłości.

Tegoroczny sezon odpalił na masa! Wszystko rośnie tak szybko. Nie pamiętam chyba takiego początku sezonu jak żyję. Kilka fotek na szybko z telefonu.

____________________
Ogród od 8 lat...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies