Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 20:14, 21 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nowalijka napisał(a)

Radziu jak bys pamietal na jesien zeby uszczknac mi troche nasionek tej pieknej zoltej rudbeki ( tej co masz pod ceglana sciana) bede zobowiazana.


Nie ma problemu
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gosika67 20:15, 21 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Wiecie co ja nie mam ręki do kwiatów z nasion, przeważnie kupuję już gotowe,może skusić się i posiać coś. Ela udają ci się kwiaty z nasion, bo Radziu ma patent na mieczyki. Nie mówię tutaj o jednorocznych typu śmierduszki bo mi też takie wychodzą, myślę o tej rudbece. Ela kiedy masz zamiar je wysiewać?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Nowalijka 20:17, 21 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)


Nie ma problemu

Z gory dziekuje i tez obiecuje ze bede sie nimi opiekowac. Dostana ode mnie wikt i opierunek
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Radziu2013 20:23, 21 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
Radziu witaj a czy inne roślinki z nasion planujesz? Czy nastawiłeś się wyłącznie na mieczyki? Co sądzisz o łubinach, wysiewałeś je kiedy?


Gosiu nie nastawiłem się wyłącznie na mieczyki hahah. Nie ma się co martiwć
Po prostu ten sezon ogłosiłem u siebie sezonem mieczyków i lili ( stąd jak dotychczas kupiłem ich najwięcej ). Co do nasionek do pierwsza partia została wysiana 11.02. Do ziemi trafiły wtedy m.in. nasiona rozplenic, aminka, orlików, dalii, aksamitki, chabru górskiego, ostróżki, lewkonii, lwiej paszczy, naparstnicy, rudbekii, kobey. Pewnie było coś jeszcze ale już nie pamiętam a jestem w domu ( w mieście ) a nie na wsi. A do wysiania jeszcze trochę roślin będzie Jeśli chodzi o łubiny to wysiewałem tylko jednoroczne ( te urosłu ładne ). Kiedyś miałem łubin trwały, ale na rabacie na której on rósł była przebudowa i nie zniósł on przeprowadzki ( łubin ma korzeń palowy )
Trwałego został mi tylko jeden krzaczek. Ale w tym roku na jednej z rabat zaplanowałem łubin o jasno różowych i kremowych kwiatach. Nie będę go jednak wysiewał bo mam na pobliskim targu zaprzyjażnioną panią ogrodniczkę która obiecała mi dorodne egzemplarze Rozumiem że ty masz zamiar wysiewać ?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nowalijka 20:24, 21 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
gosika67 napisał(a)
Wiecie co ja nie mam ręki do kwiatów z nasion, przeważnie kupuję już gotowe,może skusić się i posiać coś. Ela udają ci się kwiaty z nasion, bo Radziu ma patent na mieczyki. Nie mówię tutaj o jednorocznych typu śmierduszki bo mi też takie wychodzą, myślę o tej rudbece. Ela kiedy masz zamiar je wysiewać?

Gosiu ze mnie nasionkowy laik albo potwor. Na razie wysialam kobee. Z 6 nasion wzeszly 2. Mam wysiana lawende, heliotrop, werbene patagonska, zmijowca, ostnice, szalwie omszona, acene, powojnik tangudzki, hyzop, belamkande. Myslalam, zeby rudbekie wysiac tak do 15 marca, ale musimy chyba zapytac jakiegos fachowca.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Aurelllia 20:29, 21 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Radziu cebulek a cebulek Dobrze, widzę nie tylko ja się manią kupowania wiosennego zaraziłam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 20:30, 21 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Hahah czyżby jakiś sarkazm
Ela ja rudbekie zasiałem do doniczek w ty roku pierwszy raz. Do tej pory siałem do ziemi i nie było problemu. Rosły jak na drożdżach ( a były zasiane w dosyć ciężkiej - takiej polnej ziemi, poza tym rosły pod okapem więc miały dosyć wilgotno )
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 20:31, 21 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aurelllia napisał(a)
Radziu cebulek a cebulek Dobrze, widzę nie tylko ja się manią kupowania wiosennego zaraziłam


Oj boję się że ta mania szybko się u mnie nie zakończy. A budżet...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Nowalijka 20:32, 21 lut 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)
Hahah czyżby jakiś sarkazm
Ela ja rudbekie zasiałem do doniczek w ty roku pierwszy raz. Do tej pory siałem do ziemi i nie było problemu. Rosły jak na drożdżach ( a były zasiane w dosyć ciężkiej - takiej polnej ziemi, poza tym rosły pod okapem więc miały dosyć wilgotno )

Radziu juz powinnam siac rudbekie? Doradzaj bo nie wiem teraz co robic.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Monia81 20:33, 21 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
No to z tymi zakupami tak się troszkę trzeba ograniczyć bo przecież cały sezon jeszcze przed nami
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies