Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

sylwia_slomc... 13:39, 02 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Słomiane kostki myślę, że dwusezonowe mogą być, zależy z jakiego zboża słoma na polach nieraz leżą stosy tych kostek baaaaardzo długo, a pomysł sam w sobie ciekawy. Ja bym na Twoim miejscu wiązanie sznudkiem dodatkowym wzmocniła i obserwować trzeba będzie, czy tylko owady zamieszkają , a nie wprowadzą się jakieś gryzonie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gobasia 15:28, 02 lis 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Radku kostki słomniane odradzam,bardzo szybko zgniją nie zabezpieczone,,,a jak zabezpieczysz przed deszczem myszy je potną na sieczkę...uwierz mi na słowo
pomyśl może coś z wikliny
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Radziu2013 22:01, 02 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Słomiane kostki myślę, że dwusezonowe mogą być, zależy z jakiego zboża słoma na polach nieraz leżą stosy tych kostek baaaaardzo długo, a pomysł sam w sobie ciekawy. Ja bym na Twoim miejscu wiązanie sznudkiem dodatkowym wzmocniła i obserwować trzeba będzie, czy tylko owady zamieszkają , a nie wprowadzą się jakieś gryzonie


Gryzonie jakby chciały to podejrzewam że wolałaby mieszkać w stodole, tam jest pełno snopkow A że są zadaszone i zabudowane z czterech stron to tam cieplej i bardziej sucho, dla nich to chyba "lepsze" warunki

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:03, 02 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gobasia napisał(a)
Radku kostki słomniane odradzam,bardzo szybko zgniją nie zabezpieczone,,,a jak zabezpieczysz przed deszczem myszy je potną na sieczkę...uwierz mi na słowo
pomyśl może coś z wikliny



Hmmm chyba masz rację, raczej zrezygnuje...tylko nie wiem czym zastapie wikliną raczej nie chcę...zobaczę, pomyśle

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:05, 02 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Dzisiaj została upieczona pierwsza partia pierniczków Lista zakupów już zweryfikowana, a do zaplanowania (jeśli chodzi o dekoracje została jeszcze kuchnia i pokój gościnny). Nie zdążyłem sprawdzić lampek (mam nadzieję ze jutro jeszcze zdążę bo w planach jeszcze ogarniecie części ogródka


To nie wszystkie oczywiście
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
hanka_andrus 22:37, 02 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja się częstuję! I poleżą u Ciebie? Ja bym podjadała...
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Zana 22:42, 02 lis 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jeeeejuuuu czy tu już klimaty świąt gwiazdkowych?. To ja uciekam, jak dla mnie za wcześnie

PS Ale w biegu piernika jednego porwałam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Radziu2013 22:53, 02 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
hanka_andrus napisał(a)
Ja się częstuję! I poleżą u Ciebie? Ja bym podjadała...

Smacznego
Ja tam się powstrzymuje ale co niektórzy nie... jak są gdzieś w pojemniku na wierzchu to babcia podjada, siostra jak przejeżdżamy w odwiedziny, kuzyn itd. dlatego zawsze część z każdego rzutu wypieków ładuję w plastikowe pojemniki i chowam tak żeby nikt nie znalazł. Sam nie mówię ze nie jem ale staram się zostawić do świąt~wtedy mają swój czas
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:55, 02 lis 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Zana napisał(a)
Jeeeejuuuu czy tu już klimaty świąt gwiazdkowych?. To ja uciekam, jak dla mnie za wcześnie

PS Ale w biegu piernika jednego porwałam


Każdy ma indywidualną porę przygotowań do świąt, fakt większość zaczyna później ale ja zawsze z niecierpliwością czekam na ten okres A poza tym przygotowań jest dosyć dużo więc wolę szybciej

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
mira 23:18, 02 lis 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Radziu szukam u Ciebie roślin a tu pierniczki mnie powaliły - ja jeszcze w ogrodzie i ciasto na pierniczki mam w planie a pieczenie dopiero w grudniu.
Ale, ale - ozdoby- bombki kilka nowych kupiłam w październiku jak byłam w sklepie firmowym

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies