Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 15:05, 24 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witam Powiem tak: " szaro, buro i ponuro ", więc zdjęć nie wklejam, jak wyjrzy słoneczko to na pewno porobię, a na razie zrelacjonuje co tam się dzieje w ogrodzie Dzisiaj pozdejmowałam z rabat okrywy z gałązek iglastych, bo jak podniosłam to w niektórych miejscach na bylinach pleśń się pojawiła, więc nie chciałam, żeby dalej się dusiły Tulipany pokazały kiełki, ale nie wszystkie Krokusy, hiacynty i szafirki jeszcze śpią To samo przebiśniegi - już myślałam, że się nimi nacieszę, a tu nic Leje od rana i raczej nie zapowiada się na przebłyski słońca
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
zoja 15:13, 24 lut 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
o to dużo się u Cebie dzieje
ale nie pocieszę Cię, bo w weekend ma być zimno, mokro a nawet może i śnieg spadnie... do tego w nocy przymrozek
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
ag_zie 15:21, 24 lut 2017


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Witam sąsiadkę obejrzałam piękne zdjęcia w ten piękny dzień będę zaglądać - co prawda ostatnio czasu brak ale cichcem spaceruję
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
patrycja 17:46, 24 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Ha ha u mnie we wątku zobaczysz jaką mam pogodę Przebiśniegi też tam są
____________________
Patrycja mój ogródek
Aurelllia 10:51, 25 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Dzisiaj wstaję z myślą - wyjdę porobię zdjęcia kiełków tulipanków i co ? Taki widok mi się ukazuje ..... Zima nie daje za wygraną !!!
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Rosa 11:28, 25 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Aurelllia napisał(a)
Hurrararra w końcu udało mi się zdobyć werbenę patagońską, pół Polski zjechałam a tak serio w przerwie po sesji wybrałam się do lubego i w jego rejonach w ogrodniczym była

Boszzzzzzzzzzeeeee, siewek mam sryliony co wiosnę, rośnie jak rzeżucha, dosłownie zielony korzuch. Trzeba było napisać, wyślę jak wzejdzie, ale zastanów się dobrze........ to bardzo ekspansywna roślina. Jak lubisz pielić.... i masz dużo czasu zapraszaj ją do ogrodu bo jest przeurocza .
Gosiek33 11:39, 25 lut 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Jak Mała Mi napisała - zemsta ogrodowiska

Ale oby wszyscy byli tak mściwi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 13:30, 25 lut 2017


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jak się czasem szpera w różnych pamiątkach, listach można coś fajnego znaleźć Dzisiaj odszperałam taką oto opowiastkę :

"Bal w krainie kwiatów"
Królowa Peonia i Król Hiacynt wydali bal, aby ich syn - mężny i odważny Narcyz wybrał sobie żonę. Zaproszono wszystkie kwiaty, z całego królestwa. Przygotowania trwały dość długo - nareszcie zaczyna się bal.
Dwa Mieczyki pilnujące wejścia do kwiatowego zamku witały wszystkich gości, Szambelan Gerber przyprowadzał do sali balowej piękne kandydatki na żonę księcia.
Jako pierwsza przybyła śliczna, zgrabna Stokrotka, potem Frezja, Róża, Niezapominajka i dwie siostry Sasanki.
Przybyli też: rycerz Zimowit, waleczne Krokusy, hrabia Łubin z małżonką Malwą.
Karneciki wszystkich panienek wnet zostały zapełnione.
Do tańca przygrywała orkiestra Konwalii i Dzwonków.
Pierwsza para: Książę Narcyz z piękną Frezją.
Dwórka Lewkonia i Lwia paszcza oraz Nasturcja podawały pyszne potrawy: wino tęczowe, pieczeń z wiatru, lody z gwiazd i księżyca.
Byczki i Bratki popisywały się akrobatyką.
Muszkieterowie Wrzosy, Goździki, Floksy i Zawilce tańczyli z innymi pannami.
Gdy wszyscy bawili się świetnie, przyleciała "Chmara Perzu", która uważała się za kwiat z wielką awanturą.
Jednak dzielne Orliki wyrzuciły chwasty z balu.
Żoną księcia Narcyza została miła, zgrabna i powabna Frezja.



____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
kinia111 16:59, 25 lut 2017


Dołączył: 14 lis 2016
Posty: 445
Aurelllia napisał(a)
Dzisiaj wstaję z myślą - wyjdę porobię zdjęcia kiełków tulipanków i co ? Taki widok mi się ukazuje ..... Zima nie daje za wygraną !!!


Współczuję u mnie dziś było piękne słonko. Zrobiłam zdjęcia zaglądnij.
____________________
Kinga Ogród to moja bajka
patrycja 17:14, 25 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Też rano miałam taką pogodę ale potem cudne słonko
____________________
Patrycja mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies