Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Basinkowo 12:30, 29 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 85
Haniu, w wątku "Zieleń, drewno i antracyt" pisałaś między innymi: "Pani w Pomidorlandii to podaje. I to jest cenne. A nie tylko wzrost i jakość miąższu."
Mam pytanie, czy zamawiałaś tam sadzonki i czy jesteś zadowolona z usługi? Na naszym lokalnym ryneczku mają sadzonki pomidorów ale o doradzenie to jedynie mogą podpowiedzieć, które ewentualnie do gruntu a które do folii. Lub czy to sadzonki koktajlowych. Nigdy nie myślałam o zamówieniu sadzonek pomidorów przez internet, ale po twoim wpisie aż sama się zdziwiłam, że tego jeszcze w żadnym roku nie zrobiłam.
____________________
Basiap
hankaandrus_44 13:14, 29 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Wiem w tym sezonie i sadzonki sprzedawali, tylko ten transport.
Ja przez internet nie sprowadzałam rozsady. Miałam swoją z nasion od nich. Na stronie każdy pomidor ma podane długośc okresu dojrzewania.

Bliżej masz do Zgorzałego, do Kasi B, Ona też sadzonki oferowała. I nawet takie szczepione. Ale to drożyzna. Nie próbuję nawet kupować poza domem. Pomidor jest delikatny w transporcie, z domu do ogrodu i to się kilka uszkodzi.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 13:25, 29 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Zgadzam się z Tobą Haniu, dawniej kupowaliśmy sadzonki u ogrodników, transport samochodem i też trzeba było uważać, by się nie połamały, są bardzo łamliwe mi zdarzyło się coś połamać przy sadzeniu, dlatego zawsze mamy kilka sadzonek więcej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 14:01, 29 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
hankaandrus_44 napisał(a)
A tu? Szał ciał! To jeżówkowa z różnych ujęć. z lewa, prawa, i ze środka



Hanusiu! Jeżówki z wszystkich stron wyglądają przepięknie. A szczególnie urokliwe są te w koperku, jak w koronkach. Dzika marchew robi podobną robotę, w a tak ogrodowiskowo to chyba aminek ma taki pokrój.
Hortki się puszą, bo znają swoją wartość, piękne są po prostu.
A kosmosowa łączka taka, jak u mnie.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
hankaandrus_44 14:08, 29 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Cieszę się, Alu, że Tobie się podoba. Bo mnie też. Chociaż kosmosy się nasiały w ub. roku mocno, a tylko jednego zostawiłam. Ot mądra. Trzeba było tylko nasionka zebrać a nie pozwolić na samosiew. Ale teraz mam wytłumaczenie, że tak planowałam. Hi, hi,

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Dragonka 14:08, 29 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Jeżówy świetnie się prezentują, takie niby zwykłe kwiaty a jakie śliczne- nie mówiąc już o moich faworytach, kosmosach Cieszę się, że je masz i mogę sobie na nie u Ciebie popatrzeć z uśmiechem na twarzy! Wysieję na bank w przyszłym, miałam je w zeszłe lato ale po rewolucjach wykopane zostały koparą.. Ale już na pewno je mieć będę! Przepiękne są!
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Basinkowo 21:59, 29 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 85
Dziękuję Haniu za odpowiedź. Rzeczywiście, sadzonki pomidorów są bardzo kruche, i taki transport jest ryzykowny. Chociaż może jednak zaryzykuję w przyszłym roku i zamówię kilka na przetestowanie takiej formy zakupu
____________________
Basiap
an_tre 09:58, 30 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22387
Jeżówki jesienią specjalnie przesadzalam w różne miejsca, a ślubny się wkurzał, że ich tak dużo się namnożyło. Ale ja lubię ich sztywnwe pędy i platki, ladowiska dla motyli, przeciwwaga dla traw, niech sobie rosną bo i tak koty łamią w pogoni za motylkami.

____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hankaandrus_44 10:30, 30 lip 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Też jeżówkom pozwalam na samosiewy. Bo przecież te stare kiedyś zamrą,a rabaty trzeba uzupełniać, albo poszerzać. One są praktycznie bezobsługowe.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gobasia 10:48, 30 lip 2021


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Bezobsługowe a do tego raj dla motyli.Ja najbardziej lubię młode kwitnące pierwszy raz
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies