Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hanka_andrus 15:17, 21 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękuję, Izabelko! Najgorszy by nie był ten sezon, ino te deszcze!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 11:44, 22 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś kolejny dzień z wilgocią i czemu mnie to nie dziwi?
Kolejny dzień bliżej godziny W!

Wszystkim zielono zakręconym proponuję wysadzić cebule na szczypior, wysiać do pojemników nasiona na kiełki, zajrzeć na parapet, bo może co podlać trzeba?
Może trzeba kwiatkom niektórym prysznic albo kąpiel zrobić?

I już będzie miło i słonecznie! Mój jedyny Falenops ma kwiatowe pąki, będą i świeże kwiaty! I to nic, że nie ma rabaty, a tylko małe doniczusie, zieleń cieszy w każdej postaci!

Miłego dnia!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
rozajerycha 12:00, 22 lis 2017

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Witaj Hanuś

Pięknie napisałaś.
U mnie na parapecie mięta i dwie tylko cebule na szczypiorek bo nie wiedziałam czy taka ilość światła wystarczy,żeby coś wyrosło. Zwykle na wiosnę pędziłam szczypior.Zimą też będą zbiory? Mam rzeżuchę jeszcze nie wysianą,ale z tego co wiem zdrowa zadziałam.
Kiełki kupuję bo bardzo trzeba uważać,żeby nie spleśniały
Może jednak Twoja zachęta mnie przekona?
Życzę miłego dnia Haniu
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
12:10, 22 lis 2017
...ale róże w tym sezonie miałaś piękne, szkoda tylko, że było za mało dni, z prawdziwie przyjemną pogodą.

Sianie i podlewanie zalecasz w związku z fazą księżyca, czy zwyczajnie... ot, zajęcia ogrodnika?

Wczoraj wilgoć, wiatr i niekorzystny biomed był i u mnie, dziś nie ma po nich śladu, pewnie jest u Ciebie
Teraz słońce świeci i ociepliło się,niech tak u Ciebie bądzie, od razu żyć się chce
hanka_andrus 12:49, 22 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Martuś, kiełki trzeba płukać codziennie, a nawet 2 razy dziennie, i nie przesadzać z z ilością nasion. Jedna 2 łyżeczki do pojemnika. i wystarczy. A najlepiej 2 pojemniki, na zmianę. Z jednego już jemy, a drugi nastawiamy.

Ja dostałam od Iwonki w prezencie taki słoik z plastykową dziurkowaną nakrętką, nieźle się spisuje! Całą zimę. Dzięki, Iwonko!

Iwonko, nastawiam kiełki, niezależnie od faz księżyca. Może powinnam
synchronizować? Ale mi się nie chce w to bawić, i po prostu wysiewam jak już jeden pojemniczek jest na na ukończeniu.
Ale zauważyłam, że róż , różnie kiełkują. Ważne, że moja ulubiona rzodkiewka- najszybciej.

Rzeżuchy nie wysiewam , z uwagi na jej specyficzny śluz z zapachem.

Dla Was różyczka z lata.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
gobasia 12:52, 22 lis 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
U mnie pół godziny temu zaczął padać śnieg ,robi się biało
pozdrawiam zimowo
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hanka_andrus 12:58, 22 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękuję, Basiu za przedarcie się do mnie przez śnieżycę!
Jeszcze nie miałam takiego widoku tej jesieni. Z kolei brudnych mgieł u mnie pod dostatkiem, ale wybacz, tych Tobie nie wysyłam!

Miłego dnia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
13:13, 22 lis 2017

Teorię wpływu cykli księżyca na naturę, poznałam tylko z ciekawości i też jej nie stosuję w praktyce
Lubię kiełki rzodkiewki, ale najbardziej smakują mi kiełki słonecznika, tylko w małym słoiku nie dają się wyhodować
Nie lubisz rzeżuchy? A tak na wilgotnym podłożu, watce, posiana i tylko codziennie trzeba nawilżać podłoże, a potem jak się zazieleni,obciąć listki nożyczkami? Nie ma śluzu, tylko zapachu trochę, ale o ile się nie mylę, to siarka, też potrzebna, miałabyś jeszcze zdrowsze włosy i jeszcze gładszą skórę
violka171 18:22, 22 lis 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Haniu u mnie na tej nowej działce rosną stokrotki,musze je poprzesadzac w jedno miejsce a jest ich parę dorodnych kępek,rosną akurat tam gdzie trawa i Krasnalki biegają,u Ciebie tyle śniegu było ?o matko ,nas jakoś omija szerokim łukiem i ciepło troszczkę zaczyna się robić
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Basilikum 18:58, 22 lis 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Viola nie poznalam Cie znow
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies