Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hanka_andrus 16:57, 23 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Iwonko, nie zauważyłam! Chyba należę do tych co już literówkami się nie przejmują! A te drzwi nie da rady podeprzeć od strony tarasu? Czymś ciężkim albo kołkiem?
Przecież w nocy nie będziesz marzła. MOże sąsiad pomoże coś przytargać?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
17:19, 23 lis 2017

A drzwi otwierają się do wewnątrz i nie da się domknąć i wieje okropnie. Coś je blokuje, godzinę się głowiłam i próbowałam wybadać, co to takiego,ale nie dałam rady tego ugryźć, poczekam na Piotra. To takie drzwi z różnymi ryglami
hanka_andrus 18:29, 23 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Iwonko. może wszystko zależy od ustawienia klamki. Czasami odrobina różnicy nie daje możliwości się zamknąć. Spokojnie bez nerwów. Jeszcze raz spróbuj.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
18:44, 23 lis 2017
Dzięki serdeczne, Hanusiu
W tym samym kierunku myślałyśmy , bo coś na dole je blokowało. One po prostu "obwisły" i jeden bolec je blokował. Piotrek je wyregulował, podkręcił zawias i na szczęście już jest ciepło

Czy to kwiat cukinii? Dziś miałam cukienię na obiad
hanka_andrus 18:50, 23 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408



Tak, Iwonko to wspomnienie mojej cukiniowej grządki. Kwiaty cukinii, dyni i patisonów są jadalne, i można je dodawać do sałatek na surowo/ smak ogórka/ albo smażyć w cieście.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
19:36, 23 lis 2017
Nie jadłam kwiatów cukini, najwyższy czas spróbować. Mam w planie grządkę i ziola i koniecznie natkę pietruszki, tę jem pęczkami
Gdzieś mi się obiło o uszy, że kwiaty cukinii można faszerować, ale pewności nie mam, sprawdzę.
Smaczna, taka młoda, a duże i grube, faszeruję jak gołąbki i kroję w plastry i zjadamy z sosem pomidorowym.
Kiedyś, na działce miałam takie jak na zdjęciu , ale jednego sezonu miały dużo kwiatów i nie zawiązywały owoców ;(
hanka_andrus 20:01, 23 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
To musiało być coś z nasionami, ja któregoś roku miałam taką sytuację z ogorkami, kwitły jak szalone, a owoców zero, i się nie dopytałam, co to była za przyczyna, czyżby brak jakiegoś nawozu?

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 20:13, 23 lis 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Iwa tak kwiaty cukini mozna faszerowac, nie zglebialam tematu ale widzialam w necie przepisy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 22:35, 24 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Haniu witam. W tym roku nie posadzilam cukini a to ze wzgledu na byle jaka wiosne i potem przymrozki. Wiem, ze kwiaty dyni, cukinii sa jadalne, ale zawsze mi szkoda tych kwiatow lepiej jak wydadza owoce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiek 23:00, 24 lis 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ela ma racje. Kilkakrotnie jadlam nadziewane kwiaty i szczerze powiem ze efekt wizualny na stole jest fajny, natomiast smak kwiatu, malo wyczuwalny. Przewaza oczywiscie smak farszu. Kwiaty w ten sposob przygotowane, napewno sa ozdoba stolu, smakowo jednak lepsza jest cukinia
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies