Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hanka_andrus 20:11, 22 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violu, Ciekawe jak się ta zima zacznie, ponoć już po niedzieli?
A w tym roku był śnieg, był! Raz w maju! I akurat przyłapałam go będąc w ogrodzie, bo cała z nim zadym trwała 1 godzinę.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 20:13, 22 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Iwonko, Izabelko, znam te kiełki z rzeżuchy, ale za nimi nie przepadam. Raz w roku na Wielkanoc daję się na nie namówić.

Słonecznikowych nie próbowałam. Chyba muszę się wybrać po słonecznik.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
09:18, 23 lis 2017
Z kiełkami słonecznika jest trochę zabawy
Można je wyhodować na dwa sposoby: z nasion bez łupinek i całych. Całe, umieszcza się w pojemniku z ziemią, trzyma w wilgoci i wyrosną zielone łodyżki, i listki (te lubię najbardziej, bo "jem oczami"), a z nasion bez łuski, trzeba po namoczeniu usunąć przezroczystą błonkę, bo ona gnije (ona się sama oddzieli w wodzie i jest do wyłowienia). Jak masz ochotę, a jest z tym trochę "zabawy", to kiełki smakują jak orzechy włoskie
Miłego dnia!
eda 13:48, 23 lis 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
oooo bardzo ciekawe

Hanuś przesyłka poszła oczekujemy teraz
buuuziaki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
gobasia 14:11, 23 lis 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
No proszę jakie pracowite kobitki .. nie w ogrodzie to na parapecie...wniosek taki... zawsze można,wystarczy tylko chcieć...
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Basilikum 14:12, 23 lis 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
no ogrodnikowi nawet zima nie przeszkadza iac i zbierac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 15:34, 23 lis 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Basilikum napisał(a)
Viola nie poznalam Cie znow

hi hi
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 15:36, 23 lis 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
Iwonko, Izabelko, znam te kiełki z rzeżuchy, ale za nimi nie przepadam. Raz w roku na Wielkanoc daję się na nie namówić.

Słonecznikowych nie próbowałam. Chyba muszę się wybrać po słonecznik.


no proszę,czyżby były plony zimą
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 15:46, 23 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Violetko! Słonecznik działkowy dawno zjedzony przez ptactwo, ja nigdy nie zdążę przed nimi, ale im karmy nie sypię więc coś muszą jeść.
Avatarek bombka śnieżna - super! W sam raz na tę porę.

Iwonko, dzięki za instrukcję słonecznikową! Spróbuję.


Edytko, co znowu wymyśliłaś? Buziaki masz gwarantowane!

Izabelko, Basiu, zielenina teraz w handlu, to multum dodatków chemicznych, próbuję, uzupełniać witaminę w różny sposób, a stale czosnek i cebula nie pasują, trzeba odmiany. Stąd i parapetowe wysiewy.

Dziękuję za podtrzymanie mnie na duchu, dziś nawet do obiadu słoneczko widziałąm!
Cudny widok!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
16:52, 23 lis 2017
Dla "podtrzymania ducha", to dopiszę, że drzwi tarasowe mi się zepsuły i nie mogę zamknąć, a wiatr jest taki, że moje pranie poleciało do sąsiada razem z suszarką

...poprawiłam błąd w moim poprzednim poście, wprawdzie tylko literówka, ale dziwnie mogło się kojarzyć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies