Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

ElzbietaFranka 19:32, 25 lis 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Haniu dawno tak zle nie wspominalam tej jesieni, mokra, chlodna,. Dzisiaj u nas jak na listopad bylo cieplo 12 stopni bezwietrznie ale wilgoc w powietrzu czuc. Ziemia tez nasiaknieta bardzo mam w jednym rogu dzialki bagno wiec czekam na mroz jak na zbawienie.
Milej niedzieli.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hanka_andrus 22:28, 25 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przyjdzie, przyjdzie i mróz, Elu. Ale póki co dolewa z góry! Jest jeden dobry myk w tym deszczu -rododendrony podlane na maksa! Trzymaj się! Miłej niedzieli
.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
barbara_kraj... 00:30, 26 lis 2017


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Miałam podobną sytuację z dynią. Posiałam, kwitła, ale owoców nie zawiązała. Domyśliłam się, że nasiona musiały być z jakiegoś mieszańca F1.
Siać trzeba nasiona kwalifikowane, a te moje były z dyni niewiadomego pochodzenia. I to mogła być przyczyna fiasku uprawy.
Haniu, miłej niedzieli życzę.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
hanka_andrus 09:38, 26 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basiu, też tak myślałam, bo ani przedtem, ani potem taka sytuacja mi się nie zdarzyła. Najśmieszniejsze było to , że ja nasion ogórków nie zbieram, kupuję w sklepie, ale widocznie i producenci nasion mają sobie wiele do zarzucenia.

Nareszcie dziś spacer bez wody! Słońca, co prawda, nie ma ale koniec listopada, to nie babie lato, nie ma czego się spodziewać.

Miłej niedzieli!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 09:43, 26 lis 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179
A my mamy cukinię darmową - od sąsiadki. Nikt u niej nie lubi cukinii. Robimy pyszne leczo. Pozdrowienia Haniu niedzielne. U nas też pada od rana i tak jak piszesz rododendrony mają mnóstwo pączków. Oby do wiosny.

Historia toczy się kołem
ponad 70 zmian już było.
Zima migusiem zleci
Nastaną znów chwile wesołe.

Najgorzej dopchać się do lutego
kiedy to mnie rodziła Mama.
Znów palnie się strzemiennego
i do roboty - nie zrobi się samo.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 10:03, 26 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zbyszku,
do lutego to już tylko dni kopa,
cóż to za ilość dla tęgiego chłopa?
A i luty nie za długi. Zleci!
Niech no nam słońce tylko przyświeci!

Grudnia już nie liczę, bo wesoły.
A styczeń? Cóż, kiedyś też minie,
A czy mroźny, czy śnieżny?
O tym wiedzą tylko anioły!

Łagodnej zimy z odrobiną śniegu jednak życzę!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 10:10, 26 lis 2017


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11179
Dzięki Haniu za piękny odzew. Nawzajem.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
11:07, 26 lis 2017
Frodo rozumiem, też czasem tak się "zapieram" przed wyjściem w taką pogodę...
Zima nadchodzi, zaprzeczyć się nie da. Wczoraj deszcz ze śniegiem, dziś rano przymrozek pozostawił taki widok na zboczu - plama szronu wygląda jak jezioro






hanka_andrus 11:27, 26 lis 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Iwonko, Może owoce już opadły, albo przez ptaki wyjedzone. Nie znam się na irgach, ale rozróżniam, że są takie z gałązkami jak drabinki, albo o normalnym pokroju, no i są płożące, albo wysokie na 2 metry. Tak ogólnie, to nie mam ich w ogrodzie. Zawsze mi się kojarzą z nasadzeniami na moich skwerach w osiedlu. I to zdjęcie właśnie z tego terenu.

Piękny masz widok! Taką widoczność miałam jak zamieszkałam 40 lat temu w swoim mieszkaniu, a teraz z każdym rokiem co raz mniejszy widok dalekiej przestrzeni. Aktualnie spółdzielnia buduje 6-piętrowy blok, na wprost mego balkonu. Co prawda na sąsiedniej ulicy, ale widok na jezioro i mój ulubiony wąwóz grabowy mi ograniczy maksymalnie. Cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
Czekam niecierpliwie na Twoje nowe widoki. Też znajdziesz jakieś miłe, nie ma to tamto.

Miłej niedzieli, może i ze słońcem?

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
11:47, 26 lis 2017
Dzięki
Wycofałam szybko pytanie o irgę, ale Ty szybka jesteś! Odpowiedź błyskawiczna Powiększyłam zdjęcie i znalazłam kilka czerwonych owoców, więc może rzeczywiście opadły, w przyszłym sezonie się dowiem.

Do nowego otoczenia trzeba będzie przywyknąć. Szkoda, bo miałaś widok aż po widnokrąg? Mój też się skróci do własnego ogródka, ale to mój wybór, za to jestem przeciwna farmom wiatrowym, budowanym gdzie tylko się da, bo tylko gospodarka i biznes się liczy. To jest wielki minus mojego otoczenia.

Miłej niedzieli

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies