Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

gobasia 09:46, 14 maj 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Moje ogórki już wschodzą a posadzilam te co miałam w doniczkach...

pomidory Haniu juz sadzilaś ?...
Mnie zostały do posadzzenia jeszcze gruntowe

Borowkowy raj u Ciebie...piękny kwiat to i owocu będzie
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
mikina34 09:56, 14 maj 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hanka_andrus napisał(a)
Jest nadzieja na borówki.



Wow! Haniu, czy ta borówka taka wysoka czy położyłaś się pod krzaczkiem w celu lepszego ujęcia? Oj będzie obfity zbiór...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
hanka_andrus 10:00, 14 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W połowie maja zawsze konwalia
i święto niezapominajki.
A w tym roku cosik nawala,
ogród jak z innej bajki!

Narcyz babuni sieje zapachy
do spółki z dziką azalią,
jeszcze dołącza się z aromatem
kwiat co się zwie konwalią.

Stopniowanie duchowych doznań
gdzieś tam w kwietniu znikło,
maj nam serwuje lilaki, piwonie
i wielość tego niezwykła!

Wdycham cudowny eliksir,
łapię kolory na "kartę foto"
i tylko smutno, że nie wymyślono
jak to przechować na potem.





____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 10:16, 14 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Monisiu, moje borówki wyrosły wysokie, ja pod nimi chodzę ciut schylona a zbieram owoce siedząc na stołeczku pod nimi.
Kwiatu jest sporo, i jeżeli żaden kataklizm nie zawita w moje strony, będzie czym gości częstować.

Basiu, pomidory mam tylko pod szkłem, i te posadzone. Wierzchołki już zaznaczają pędy kwiatowe.
Muszę je podwiązać na sznurek albo do palików. Czekam na pochmurny dzień, bo w pełnym słońcu w szklarni się nie wyrobię.

Objadam się sałatą, rzodkiewką i szczypiorkiem. Pomiędzy pomidorami mam samosiejkę kopru, Jutro będę go wybierać na zamrożenie.

Cynie wysiałam tydzień temu i już wschodzą. Razem z jeżówkami będą tworzyć kolorowa rabatę przy ogórkach. Wysiałam pierwszy rzut fasolki szparagowej, drugi rzut będzie po tulipanach, jak je za tydzień wykopię.

Róże, te co przeżyły, szykują się do kwitnienia, a to dopiero połowa maja. Może Wam to nie dziwne, ale u mnie to jest niespotykane. W swoim życiu chyba tylko taki jeden rok pamiętam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 10:18, 14 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No i zakwitł "rubensik!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 14:26, 14 maj 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
sliczna rubensik
ogorki tez juz wysialam, fasolki tylko nie.
U mnie dalej susza. Wczoraj padalo tu i tam ale u mnie nie. Borowki masz super wysokie. U mnie najstarsze krzaczki tez takie i oblepione kwiatami. Mlode niektore nawet kwiatka nie Maja. No ale jak to wszystko urosnie to bedzie sie dzialo
Bzy i konwalie juz powoli przechodza do przeszlosci u mnie.
Wczoraj jadac autem widzialam w jednym ogrodzie przy drodze kwitnaca roze ale nie mielismy sie jak zatrzymac.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
zbigniew_gazda 18:19, 14 maj 2018


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Też mi się nie mieści w pale
co się z klimatem porobiło.
Zimnej Zośki nie ma wcale,
ogrodników mroźnych nie było.

Rzadko kiedy głoszą kołchoźniki
że roślinom bardzo wody brakuje.
Raczej mają miny marsowe
jak nas deszczem częstują.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 20:23, 14 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękuję za odwiedziny, Zbyszku, i odzew w temacie.
Czytam gdzieś tam czarny bez kwitnie, u siebie zbierałam go zawsze pod koniec czerwca.

Przez ochłodzenia nad morzem u nas i tak nie ma za wielkich odchyleń w kwitnieniu, ale u Was nie będzie co oglądać w ogrodach, jak tak dalej będzie.
Dobrze, że posadziłam dalie, te aż do przymrozków będą cieszyć. No i faktycznie jednorocznych trzeba troszkę wysiać. Kosmosy same się wysiały, muszę je tylko poroznosić po ogrodzie. I może do łask przywrócę astry- Mam jakieś 2 torebeczki zachomikowane, może wzejdą?

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Radziu2013 22:12, 14 maj 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Spektakl barw i zapachów,
Kalin, azalii oraz lilaków
Odgrywa maj; chwała mu za to.
A tam!!! Patrzcie!
Na scenę wdziera się lato.
Zochę, wiecznie zmarzniętą,
Co w pierwszym rzędzie siedziała,
Wdziękiem swym zauroczył...
Dziewczyna wypieków dostała.

Oj faktycznie powariowała ta pogoda...niby nadrabia marcowe zaległości, ale takie temperatury, przy braku jakichkolwiek opadów są nieznośne Zimni ogrodnicy i Zośka można powiedzieć, że utonęli w niepamięci...dla nas to plus oczywiście bo rośliny nie ucierpią, nam ubędzie pracy itd. ale...hmmm przykrywanie roślin to można powiedzieć taka ogrodowa tradycja w tym okresie

Haniu ile pomidorów masz posadzonych w szklarni? Moi dziadkowie (Ci drudzy) mają swoją działkę ogrodową...dziadek jest miłośnikiem uprawy warzyw i w tym roku postawił namiot foliowy...namiot jest Wielki a w środku zostało posadzone tyle pomidorów, że sąsiedzi śmiali się czy będzie sprzedawał na targu

Haniu co to za kwiatki na zdjęciu z białymi narcyzami?

Pozdrawiam

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
KasiaWB 22:32, 14 maj 2018


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Haniu,
Twój ogród wygląda zjawiskowo, wszystko szaleje, ale rh i azalie jakie zdrowiuchne
wiosna u nas przyszła tak intensywnie, że nie wiadomo w co ręce włożyć.
Serdecznie pozdrawiam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies