Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hanka_andrus 17:25, 23 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basilikum napisał(a)
Haniu sliczn rubensik, koniecznie powachaj. Moj juz przekwitl z 3 kwiatki jeszcze ma. Ale jak urosl do dachu mu juz nie duzo zostalo

Izabelko, mój Rubens jest w częściowym cieniu, ale też już rośnie, może mi gruszę oplecie na spółkę z bluszczem?
Jutro powącham.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 17:38, 23 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
patrycja napisał(a)
Pani Haniu

Wiem,że pani uprawia borówki więc przyszłam po poradę w sprawie borówek.
Moja sąsiadka ma borówki, opadują listki i zasychają kwiaty. Z tego co mi mówiła to pod krzaczki sypnęła siarczanem amonu a kiedyś u pani wyczytałam,że pani podsypuje swoje siarką.
Tak więc co jest lepsze?

Pomoże pani co zrobić z tymi borówkami?


Patrycjo, z borówkami jest taka sprawa: Siarkę granulowaną daję jesienią, bo dłużej się uwalnia i, na cały sezon tego zakwaszania wystarczy. Co do siarczanu amonu, to nigdy nie stosowałam, bo wiosną daję wieloskladnikowy azofoskę, polifoskę, chodzi o różnorodność do gleby, a nie tylko sam azot. I z ilością nie przesadzam- szklanka na krzew. Ale moje,. to już są duże krzewy
Ale tak na prawdę do chyba główny problem jest w wodzie. Korzenie muszą mieć stale wilgoć, ja swoją glebę pod borówkami polewam jak tylko sprawdzę, że już sucho. I przykrywam korą grubą. A lać trzeba nie małą konewkę, ale kilka wiader na krzew. Żeby woda doszła na pół metra w głąb.I chyba lepiej rośnie w lekkim zacienieniu.

W okresie wiązania owoców szczególnie ten brak wody daje się we znaki. I tak aż do końca sierpnia. Potem już tej wody z nieba naleci tyle, że wystarczy.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
rozajerycha 17:54, 23 maj 2018

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
hanka_andrus 17:57, 23 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basiu, dziś fotek nie robiłam. Po prostu, było masa innej pracy. A na lenistwo zapisuję się w przyszłym tygodniu. Może pogoda będzie dla mnie miła?
Zdjęcia z wczoraj, ale jeszcze świeżynka.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 18:06, 23 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
rozajerycha napisał(a)


Martko, słońce Ty moje! Dla Ciebie kwiatek i całuski!

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 18:23, 23 maj 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
piekne te wczorajsze fotki

jak ten moj rubens bedzie tak kwitl do tej wysokosci co teraz jest to dopiero bedzie szal
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Doranma 20:19, 23 maj 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
hanka_andrus napisał(a)
Dorotko, nic się nie przejmuj. Nawet jak się nie uda, to świat się nie zawali.

Życzę pięknego lata. Moja biała wiązówka już w pąkach.



Kochana, to Ty masz jeszcze jakąś inną odmianę, bo moja wiązówka błotna o kremowych kwiatkach ma mniej pierzaste listki. Na razie lato bardzo piękne, chociaż brakuje mi wiosny Ściskam Cię serdecznie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
patrycja 20:45, 23 maj 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Dziękuję bardzo

Podejrzewam,że problem tkwi w wodzie.Sąsiadka przyjeżdża tylko na weekend i nie zawsze podlewa ogród. Do tego ma borówki wyłożone włókniną i na to wysypane korą. Kiedyś jej mówiłam o tej szmacie ale nie chce jej zdjąć.

Jeszcze jedno pytanko

Moje są młode krzaczki dwuletnie, wysypane mam trociną.

Dobrze czy źle?
____________________
Patrycja mój ogródek
hanka_andrus 20:50, 23 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
patrycja napisał(a)
Dziękuję bardzo

Podejrzewam,że problem tkwi w wodzie.Sąsiadka przyjeżdża tylko na weekend i nie zawsze podlewa ogród. Do tego ma borówki wyłożone włókniną i na to wysypane korą. Kiedyś jej mówiłam o tej szmacie ale nie chce jej zdjąć.

Jeszcze jedno pytanko

Moje są młode krzaczki dwuletnie, wysypane mam trociną.

Dobrze czy źle?


Dobrze, bo trociny wodę trzymają. Ale pod spodem musi być też gleba i jedzonko.
Trociny można by wymieszać z drobną korą i na to jeszcze grubą korę dla osłony przed parowaniem. Życzę szybkiego owocowania.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 20:59, 23 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Doranma napisał(a)


Kochana, to Ty masz jeszcze jakąś inną odmianę, bo moja wiązówka błotna o kremowych kwiatkach ma mniej pierzaste listki. Na razie lato bardzo piękne, chociaż brakuje mi wiosny Ściskam Cię serdecznie


Moja wiązówka bulwkowa.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies