Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

patrycja 20:59, 23 maj 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
O matko ile borówek

Borówki posadziłam ze względu na dzieci
Jutro wymieszam z korą jak pani radzi

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
____________________
Patrycja mój ogródek
hanka_andrus 21:14, 23 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
My też swoje sadziliśmy ze względu na dzieci. Na plażach kusicieli z kubeczkami jest pełno, a skąd brać na te kubeczki było. Posadziliśmy własne.
I siedzą w tym samym miejscu już koło 30 lat. Teraz już i prawnuki się na nie załapują. No i niech im na zdrowie idzie.
Co roku zbieram w sezonie po kilka takich koszy.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
greg66 11:35, 26 maj 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
No zbiory swoje klasa
Ja też mam ale tylko 6 krzaczków borówki i ścigam się z ptakami kto szybciej zje. Chociaż odkąd jest Funia to wygrywam.
Kwiatki śliczne takie lubię.
Miłego weekendu.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
hanka_andrus 12:04, 26 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Najlepiej pozwolić zamieszkać w swoim ogrodzie rodzinie kosów. Odstraszą od owoców wszystkie pozostałe ptaki. A podzielić się ze stróżami odrobiną plonu, warto.
Przez 2 sezony u mnie w szklarni, na pędach winorośli gniazdowały kosy. Nie zauważyłam ubytku owoców.
W roku kiedy ich zabrakło, nie skorzystałam z winogron, które rosły na zewnątrz. Szpaki wszystko oskubały.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 12:15, 26 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Grzegorzu, dziękuję za wpis u mnie i pochwałę kwiatków. Staram się.

Właśnie kwitną irysy

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
greg66 12:23, 26 maj 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Pięknem uwodzi irys,
co królewskie szaty nosi
i ma wspaniały połysk,
gdy mgiełka płatki rosi...

Pięknem odziewa kwiat
wabiąc do kielicha motyla
i muska nimi nawet wiatr,
kiedy czarownie rozkwita...

Pięknem ujmuje korona,
chowajac jasne słońce,
bo łzy szczęścia chowa,
jak maj zasiada na tronie...


Haniu u mnie kosy mieszkają cały rok i nie raz już oglądaliśmy "walki" Funii z nimi, są piękne i ślicznie śpiewają, tylko skowronki na polach brzmią ładniej. Ale u nas od trzech dni zamieszkała sowa. Niestety zdjęcia nie wyszły.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
hanka_andrus 12:43, 26 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Greg66, Dziękuję za piękne strofy. Jak wklejasz nie swoje, to podpisuj autora. To taka dygresja.

Sów jestem ciekawa, próbuj, może się uda któraś kolejna fotka.

Spotkałam Irysa,
stał zapatrzony w wodę.
Nie wiem czy myślał,
czy wielbił swą urodę.
Błękit na płatkach
jednak szybko zblakł,
i pąk się zwinął,
zacisnął w pięść.
Czemu to tak?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 12:56, 26 maj 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
hanka_andrus napisał(a)

Czemu to tak?

bo zaczarowal go szpak

piekne Twoje iryski
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
14:18, 26 maj 2018
Jakie obfitości! Kwiaty i pomidorki juz, i borówki, a ja bluzkę w kwiatki i 200 gramów borówek wczoraj na pocieszenie kupiłam Ptaki chociaż rezydują u mnie, kosy i pliszki, i skowronki są, bo widzę, jak do gniazda w zbożu pikują. Wszelkiej masci zapylacze tez są i pszczoły i furczaki i... , a cieszy mnie zdrowie roślin, jednak jak jest czyste środowisko, w równowadze, to chemia i inne zabiegi mogą iść w zapomnienie.
Usmiech przesyłam i uściski serdeczne ☺

hanka_andrus 14:29, 26 maj 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Iwonko, a u nas w okolicach Lęborka pszczoły potrute w całym pobliżu. I wszystko przez jedno pole/60 ha/ rzepaku. Zgroza.


U mnie względna równowaga, ale na moje pomidorki jeszcze poczekam, dopiero kwitną.

Z moich obserwacji widzę mało pszczół, mało trzmieli, a ptaki to słyszę te najgłośniejsze. Skowronki w pobliżu mojego miasta rzadkość, bo nie ma zbóż, a wiadomo, że one w zbożu gniazdują.
Za to mew, zatrzęsienie. Wysokie domy traktują jak skały na kamienistym wybrzeżu i okolicę penetrują w poszukiwaniu łupu.
Ogród dziś beze mnie, właśnie zaczęło kropić, dobrze by było, żeby solidnie popadało.
Od miesiąca ziemia wody nie widziała.

Dziękuję za odwiedziny i zdrówka życzę.


____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies