Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hanka_andrus 22:21, 02 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
MarekW napisał(a)
orliki piękne a i róże niczego sobie pozdrawiam z drugiego końca Polski.


Marku, dziękuję za pozdrówka i odwiedziny. A jak Twoje róże? Miałeś specjalny wybór- galicyjskie i jeszcze jakieś inne. Jak się sprawują?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 22:23, 02 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Asiu, byłam u Ciebie, widziałam piękne róże w donicach. Te w gruncie mjuszą nabra c mocy po takiej wiośnie, jak u nas.
Czekam na fotki i codziennie zaglądam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Rumianka 22:44, 02 cze 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Haneczko, widzę Twój ogród jest pełen kwiecia, a u mnie róże wymarzły i dopiero odbijają od korzenia, może jeszcze coś z nich będzie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
hanka_andrus 22:52, 02 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Elisko, też mam kilka takich terminatorek. Dostały w łeb moje pnące, i teraz nie ma pnącej różyczki przy bramce. To znaczy mam, ale dopiero w fazie pędu. Kwiatów , jak w minionych latach, tyle nie będzie. Trudno, taka wola matki natury. Myślałam, że całkiem umarły, ale żyją. Jest więc nadzieja na przyszły sezon.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ElzbietaFranka 23:06, 02 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Haniu jeszcze nie oglądałam u ciebie, ale aby nie zapomniec dwa dni temu przeczytałam, ze juz tulipany wyciagalas z gleby a to juz mozna bo u mnie juz zolte i nie wiem czy juz wyciagac. Niektore mam w koszyczkach wiec mozna wyciagnac ale te bez koszyczkow to gorzej. Trzeba to wszystko poznaczyc aby misz masz nie powstał.

Teraz odnosnie cisow przesadzalam. U nas w nocy byla ulewa ale w dalszym ciagu sucho. Do 11 bylo pochmurno dopiero potem dalo czadu duchota nie z tej ziemi.
Haniu nie wyrabiam sie wszystko naraz rosnie z chwastsmi na czele. Rano lub wieczorem usuwam wstaje a one znowu są co za ch.... A musze usunac bo to jednoroczne rozsiewaja sie.

W tym roku z powodu braku czasu bo wszystko pedzi wiosna nie odkurzałam kamyczkow zwiru i tyle chwastow wyrasta, ze oszalec mozna. Jednakodkurzacz wychwytuje ziarenka.
Juz tego nigdy nie zrobie. Lepiej pół dnia poswiecic na odkurzanie niz potem caly sezon pielic.
Mam dookola dzialki łaki i wszystkie nasiona u mnie kielkuja.

Pozdrawiam Haniu miłej niedzieli.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MarekW 23:17, 02 cze 2018


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
hanka_andrus napisał(a)


Marku, dziękuję za pozdrówka i odwiedziny. A jak Twoje róże? Miałeś specjalny wybór- galicyjskie i jeszcze jakieś inne. Jak się sprawują?

Mam galijskie róże, a mieszkam w dawnej Galicji to dla wyjaśnienia. U mnie róże mają się dobrze, nie wymarzły i kwitną obficie, choć jest strasznie sucho. Dopiero dziś trochę popadało, a tak od dwóch tygodni było ok 28 C i bezchmurne niebo. Z tego powodu szybko przekwitają moje różyczki.

____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
ElzbietaFranka 23:19, 02 cze 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Haniu obejrzałam piekne orliki u mnie tylko wszedobylskie rozowe sie panosza, ale zasislsm tej wiosny wiec mam nadzieje, ze i u mnie w przyszlym roku tamie beda dostalam od Sylwii misz masz.
Roze masz ladne malo jak piszesz ale jakie elegantki. Musze popatrzec co to za roza Antoniego.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hanka_andrus 23:41, 02 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Róża Antoniego, to nazwa starej róży sprzed 100 lat. prababka dostała ją od znajomego, który miał na imię Antoni. Nie jest to jakaś szczególna róża, ale jest z historią i z sentymentem. I dostała imię Antoniego. W spisach różanych jej pod tą nazwą nie znajdziesz, a ja i jej podobnych szukać nie będę.
U mnie ona zawsze będzie od Antoniego.

Kwitnie raz w sezonie, pachnie jak róża Gobasi,/starym zapachem róż/ i ma śliczny różowy kolorek.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 08:55, 03 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś bez zapachu różanego w pobliżu, za to z pięknym kwiatem. Hipeastrum zakwitło mi właśnie teraz, a to przez przypadek. Zawieruszona cebula w piwnicznej izbie, po dwóch latach doczekała się światła dziennego. Myślałam, że już z niej nawet listka nie wykrzeszę. Stała na parapecie od Wielkanocy bez ruchu. Miesiąc temu coś jakby miało wolę życia. A dziś?




Miłej niedzieli!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 10:12, 03 cze 2018


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Nawzajem Haniu. Róża Antoniego bardzo ładna. Hipeastrum spóźnione ale piękne. U nas o 6 rano nadejszła chmurka z grzmotami i deszczem. Trwało to 15 minut ale dobre i to. Beczki zdążyło napełnić.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies