Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

KasiaWB 12:37, 03 cze 2018


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Haniu, masz cudne orliki, ze względu na kształt i kolor. U mnie tych fioletów i niebieskich jakoś już nie ma, wszystkie poszły nie wiem dlaczego tylko w biel i róż, szkoda...
Dzięki za przypomnienie o ich cięciu również muszę tego zacząć pilnować
serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gabriela 17:44, 03 cze 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Róża Antoniego zachwycająca, ja mam taką starą różę od mojej cioci Hani, wydaje mi się że to jest róża aptekarska, z niej robię nalewkę z płatków. Rósł u nich w ogrodzie odkąd pamiętam wielki jej krzak no i wzięłam sobie niewielki odrost. W ten sposób ocalamy rośliny od zapomnienia.
Jak sobie jadę przez moją wieś, widzę na płotach starszych domów wiszące i kwitnące róże i zastanawiam się skąd są, bo widać że rosną już długo.

Dawno nie byłam, zachwyciłam się zielonością i kwiatami u Ciebie, orlikami, irysami niebieskimi, które u mnie już tydzień temu przekwitły. Piwonię i bodziszki mam dokładnie takie same, uwielbiam je, ale też już kończą kwitnienie i bodziszki trzeba będzie wyciąć, żeby latem znowu powtórzyły kwitnienie, to jest w nich fajne.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
hanka_andrus 19:28, 03 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gabrysiu, Jeszcze na "widoku" mam dwie róże tego pokroju. też babcine, Ale zabiorę się do nich bliżej jesieni, albo jak pogoda będzie bardziej sprzyjająca.

Mam do nich jakiś sentyment.



____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 19:33, 03 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziś w Mielnie mgła wygoniła plażowiczów znad morza. Aktualnie wieje zimny, północny wiatr. Pogoda się u mnie zmienia z upału na znośniejszą dla mnie.


Moje piwonie już prawie przekwitły, zostają na pociechę bordowe, które u mnie zawsze w innym terminie kwitną. A dla Was na dziś - Ewelina
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 20:10, 03 cze 2018


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Ewelina cudna jest Haniu. Napatrzę się u Ciebie bo moja drzewiasta nie zakwitła w tym roku.
A trochę z innej beczki - masz może dobry przepis na dżem a najlepiej powidło z aronii? (nigdzie nie znalazłem przepisu na powidło i pewnie z aronii nie da się zrobić). Chodzi mi o to aby było mało cukru w tych przetworach. A może zamrozić owoce bez przetwarzania?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 21:19, 03 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja z aronii robiłam przeważnie soki w sokowniku. Nie do końca odparowywałam, a z pozostałej miazgi, po przetarciu przez sito, dodawałam jabłka albo gruszki. Można nie przecierać, jak ktoś lubi drobne pesteczki. Ja lubię.

Cukier do soku dodaję dopiero przed wekowaniem, albo i wcale. A do przecieru, zależy od kwaśności jabłek. Można dodać sok z cytryny i inne dodatki.

To tak z pamięci, dokładnego przepisu muszę poszukać w przepastnych czeluściach szuflady.

Do aronii jeszcze trochę czasu jest.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 07:40, 04 cze 2018


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Dzięki Haniu. Też tak robiłem i trzeba przy tym pozostać. Aronia to bomba zdrowotna - ciekawe czy kosy obronią krzew przed tymi rozbójnikami szpakami jak wcześniej pisałaś.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hanka_andrus 07:43, 04 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wczoraj mgła straszyła w Mielnie, a dziś chyba całe wybrzeże we mgle porannej.

Niezbyt się z tego cieszę, bo mgły na pomidory to zabójstwo! Może szybko się rozpłyną?

Miłego tygodnia

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 07:51, 04 cze 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
zbigniew_gazda napisał(a)
Dzięki Haniu. Też tak robiłem i trzeba przy tym pozostać. Aronia to bomba zdrowotna - ciekawe czy kosy obronią krzew przed tymi rozbójnikami szpakami jak wcześniej pisałaś.


Kosy też lubią owoce. Nawet w ogrodzie widziałam kosicę na jagodzie kamczackiej.

Ale jeżeli zależy Tobie na owocach to warto przysłonić czymś albo Bariego na posterunku pod krzewem zostawić. Zielonych, całe szczęście nie skubią.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 08:17, 04 cze 2018


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Bari stoi (leży) na warcie od 7 rano- a to może być już "po ptokach". Nie wiem czy się zgodzi na całodobowy dyżur. Pewnie przysłona będzie najlepsza.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies