Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

AniazUroczyska 01:38, 27 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
BasiaLT napisał(a)
Haniu pięknie u ciebie, jestem zdziwiona że już ci monarda kwitnie. Moja jeszcze nawet nie ma pąków.


U mnie z reguły wszystko opóźnione, ale pysznogłówka też już mi zakwitła.

Pozdrawiam Haniu!
gobasia 09:15, 27 cze 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Haniu pozdrawiam .Upały poszły w siną dal,aż chce się żyć prawda?
Zabieram się za mycie okien bo już ledwo co widać
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
paradas 09:50, 27 cze 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Piękna ta Eden Rose A ona nie jest pnąca? Bo nie widzę żadnej struktury po której ma się piąć u Ciebie Myślę żeby puścić ją na łuk.
Te ciemne ostróżki są takie fajne! Moja też miała być taka ciemna a wyszła bladoróżowa
Co trzymasz w szklarni?
hankaandrus_44 10:17, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Damianie, w pierwszym roku Eden Rose nie przyrasta wzwyż. Dopiero po dwóch, trzech latach dostaje długich pędów. Ale warto czekać, jest piękna. Tylko nie wiem czy ona cały łuk pokryje, nawet jak będą po obu jego stronach. U Ciebie na Śląsku pewnie da radę, u mnie wyrosła do 1,80m


Basiu, tak ulżyło w powietrzu. U mnie rano + 10 C. Ale okna myłam onegdaj, tez już przez nie niewiele widziałam , a u mnie remonty w domu i obok. Powodzenia.

Aniu z uroczyska, w szklarni aktualnie mam pomidory i paprykę.rozsady już wysadziłam w grunt. Zostały jeszcze tylko doniczki z hipeastrum, i resztka sałaty/na jeden raz/.

Górą mam puszczone pędy winorośli, bo te na zewnątrz dojrzewają późno, i są kwaśne, a ja je uwielbiam prosto z krzewu. O cały miesiąc są wcześniej, więc w czasie ogrodowych prac sobie je pojadam.

Dzisiaj zostaję w domu.Wczoraj sobie dogodziłam, od 8-ej do 20-tej. Trzeba w domu pomieszkać.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gogo 13:14, 27 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Mój trawnik też suchy, róże szybko przekwitły, rośliny mdleją od słońca, a jest zakaz podlewania
Okien nie myję, bo za gorąco, a przydałoby się, bo brudne od kocich nosów i much rozpłaszczonych ich łapkami.
Piękna lilia
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Doranma 13:23, 27 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Winorośl w szklarni pewnie trochę ją cieniuje i nie jest tak gorąco?
Śliczna ta kremowo-biała lilia, bardzo ją lubię ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Basilikum 14:10, 27 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
czytam, ze u Ciebie sie troche ochlodzilo. U mnie dalej goraco, jutro ma byc pare stopni mniej a w niedziele znow jazda bez trzymanki. Mam nadzieje, ze nie padne, bo bede duzo na zewnatrz ufff
u mnie tez juz jedna monarda kwitnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
BasiaLT 14:40, 27 cze 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U mnie z wczorajszych 39 stopni dzisiaj jest 25. Od razu lepiej. Tylko deszczu dalej ani kropli.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
hankaandrus_44 16:39, 27 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Dziewczyny, u mnie spadło dziś do 15-tu stopni w środku dnia. Cieszę się, że jest taki przerywnik w pogodzie, bo już razem z roślinami uświerkłabym na amen.

Szklarnia ma szyby antysłoneczne, no i trochę gałęzi górą X zewnątrz tylko jedna strona wystawiona na słońce, ale też daje do wiwatu. Wczoraj jak podlewałam rano, to topiłam się i jednocześnie z wodą dosalałam moje uprawy, Będę miała pomidorki od razu posolone. Ha,ha, ha.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
asiak 20:03, 27 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
U mnie też się ochłodziło
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies