Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

jolanka 23:00, 16 lut 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Madzenko, pozdrawiam w nowym wątku.

Tylko miesiąc mnie nie było a zaległości jak do Wrocławia
Wszyscy budzą się do zycia więc wiosna na pewno juz w progu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
iwonadm 05:27, 17 lut 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Ja też przyłączam się do listy czekam na wiosnę
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
mirkaka 06:09, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Madzenka napisał(a)


Nie ma takich dużych kwiatów i jest niska - okrywowa

Najbliżej jej do Bailando


Mam Bailando, ale przesadzałam ją bo była zagłuszona. Jednak nie skradła mi serca, będę ją obserwować, ale Twoja NN jest bujniejsza. Nawet nie robiłam zdjęć mojej, bo nie było co focić.
Czy Ascot ma kolor wpadający w bordo czy fiolet?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Madzenka 06:31, 17 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
mirkaka napisał(a)


Mam Bailando, ale przesadzałam ją bo była zagłuszona. Jednak nie skradła mi serca, będę ją obserwować, ale Twoja NN jest bujniejsza. Nawet nie robiłam zdjęć mojej, bo nie było co focić.
Czy Ascot ma kolor wpadający w bordo czy fiolet?


A widzisz Baillando na zdjęciach szkółek wyglada niemal jak moja NN, która kwitnie niesamowicie obficie od pierwszego sezonu.
Ascot to malina czyli bordo z domieszką czerownego. Gdy orzekiwtają z Kenia kolor na bardziej fioletowy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:31, 17 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jolanka i Iwona witam w niwym wątku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:36, 17 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Konieczki napisał(a)
Madzenko przestraszylam sie ze Ty wieksza rewoluje robisz (pismo obrazkowe) ale po doczytaniu odetchnelam z ulga, ze to wspomnienia

A moge popytac? Miedzian to dopiero jak nac na plusie?


Rewolucji w tym roku nie bedzie , plany podróżnicze chcę zrealizować , zatem ogród będzie sobie spokojnie rósł

Miedzian stosuje, gdy juz czuję ze jest wiosna, tzn przymrozkow w nocy, tylko lekkie (bez jakichś -7-8. Tylko -2-4), a w dzień jest zdecydowanie powyzej +5. Zatem tez poczekam pewnie z tydzień, bo znów zmienili prognozy i nie widac zapowiadanych kilkunastu na plusie...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:38, 17 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasya napisał(a)


http://royalbrinkman.pl/search?q=sekator%20podt%20do%20r%C3%B3%C5%BC


Kasiu chyba nie będę szukać, dwa lata temu zainwestowałam w drogi szwajcarski sekator a i tak ciełam moim ukochanym Fiskarsem obrotowym. W tym roku na dzien kobiet zażyczyłam sobie najdroższy model Fiskarsa od M

Muszę jednak zgłębić temat co to jest ten przytrzymywacz, bo nie wiem. Googlam i nie mogę znależc opisów działania.
Kasiu masz może jakiś art na ten temat?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kasya 07:03, 17 lut 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41832
Madzenka napisał(a)


Kasiu chyba nie będę szukać, dwa lata temu zainwestowałam w drogi szwajcarski sekator a i tak ciełam moim ukochanym Fiskarsem obrotowym. W tym roku na dzien kobiet zażyczyłam sobie najdroższy model Fiskarsa od M

Muszę jednak zgłębić temat co to jest ten przytrzymywacz, bo nie wiem. Googlam i nie mogę znależc opisów działania.
Kasiu masz może jakiś art na ten temat?


Chodzi o to ze tniesz i pęd zostaje na sekstorze, elementy sekatora go trzymają
Czyli do cięcia potrzebna jest jedna ręka a nie 2 bo pęd nie spada tylko możesz go sobie podać
Szczególnie wygodne jak musisz sięgnąć w głąb rabaty
Alan T pokazywał kiedyś taki
Musisz pogooglac sekatory typu cut and hold. In english
Jak znajdziiesz ta firmę na gardenii to obejrzysz na żywo

O to wlasnie moja prośba
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mirkaka 08:25, 17 lut 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Madzenka napisał(a)


Rewolucji w tym roku nie bedzie , plany podróżnicze chcę zrealizować , zatem ogród będzie sobie spokojnie rósł

Miedzian stosuje, gdy juz czuję ze jest wiosna, tzn przymrozkow w nocy, tylko lekkie (bez jakichś -7-8. Tylko -2-4), a w dzień jest zdecydowanie powyzej +5. Zatem tez poczekam pewnie z tydzień, bo znów zmienili prognozy i nie widac zapowiadanych kilkunastu na plusie...


A ja pryskam miedzianem jak i w nocy i w dzień nie spada poniżej -5. Tak gdzieś wyczytałam.
A są może sekatory dla leworęcznych
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Iwk4 09:05, 17 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Z tego, co pamiętam, najpierw miedzian, potem promanal. To promanal w temperaturach dodatnich w stadium pękającego pąka.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies